سبد خرید 0

متیلن کلرید

10 / 10
از 1 کاربر

methylene chloride

مواد شیمیایی پودری >> کلرید >>
کد کالا : 016
تعداد سفارش :
مبلغ قابل پرداخت : 0   (تومان)
معرفی به دوستان :

متیلن کلرید

مشخصات متیلن کلرید :

 • نام محصول : متیلن کلرید.
 • فرمول شیمیایی : CH2Cl2.
 • اسامی مترادف متیلن کلرید : دی کلرومتان، متیلن دی کلراید، methylene chloride، گاز متیلن، حلال متیلن.
 • گرید : متیلن کلرید صنعتی.

بررسی تخصصی و اجمالی

متیلن کلراید صنعتی سامسونگ کره چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش متیلن کلراید  98 درصد کره صنعتی (متیلن کلرید، دی کلرومتان) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

متیلن کلراید

خواص متیلن کلراید :

متیلن کلراید مایعی سنگین، بی رنگ، متحرک، خنثی با بویی مشخص می باشد و به مقدار زیادی با حلال های آلی مخلوط می شود، اما با آب قابل امتزاج نیست. در 20 درجه سانتی گراد متیلن کلراید تا 17/0% وزنی آب را جذب می کند و آب 2% وزنی از متیلن کلراید را در همان دما حل می کند. مطابق اطلاعات ایمنی صنعتی درباره بخارات و گازهای قابل اشتعال ارائه شده توسط نابرت و شون متیلن کلرید به عنوان یک ماده غیرمشتعل شونده در نظر گرفته شده است، هم چنین از نظر VbF، EVO، IUG.

قدرت حلال :

متیلن کلرید یک حلال برجسته برای لاستیک کلره، موویلیت (پلی وینیل استات)، پلی وینیل نرمال، موویتال B30H و B60H (پلی وینیل بوتیرال ها)، پلی وینیل کلرید (درجه لاکی و PVC کلردار شده) و پلی استایرن درجه لاکی می باشد. این حلال به آسانی لاستیک، سلولز تری استات، هوستافلکس M131 و M133 (وینیل استات / وینیل کلراید / دی کاربرکسیلیک اسید -–کوپلیمر) و بسیاری رزین های طبیعی و به ویژه تمام رزین های مصنوعی، استخراج کننده های دارو، روغن های نفتی، واکس ها (پارافین ها) و تمام روغن های گیاهی و چربی ها را حل می کند. وقتی با اتانول و متانول مخلوط شود همچنین سلولز استات و سلولز اترها را حل می کند.

نیتروسلولز و رزین های طبیعی متعددی مانند شلاک، پونیتاناک و کنگوکوپال در متیلن کلراید غیرمحلولند.

مانیلاکوپال، رزین های اوره فرم آلدئید و موویتال B30T (پلی وینیل بوتیرال ها) فقط با اشکال حل می شوند. سلولز استات نوع لاکی، پلی وینیل کاربازول و موویتال B60T (پلی وینیل بوتیرالها) در این حلال ورم می کنند.

کاربرد متیلن کلراید :

متیلن کلراید پایه بسیاری از رنگبرهای روغنی را تشکیل می دهد، بیشتر به این علت که حلال خوبی است و سریعا لایه ها را حل می کند. مخلوط با حلال های E13، E15 ویا E33 آن حتی سریعا و کاملا لایه های نیتروسلولزی را حل می کند. این حلال یک عامل چربیگیری عالی برای سطوح فلزی، ابزار و قطعات ماشین آلات می باشد. نبودن یک نقطه اشتعال خودبخود به متیلن کلرید مزیتی بزرگ بر سایر حلال ها نه فقط در مثال های بالا بلکه در تولید لاک ها غیرمشتعل شونده، فیلمها و چسب ها دارد. متیلن کلراید همچنین به عنوان یک رقیق کننده لاک، به عنوان یک جزء حلال در لاک های قلم مویی برای الیاف ها و ضخیم سازی چرم به کار می رود.

کاربرد متیلن کلراید

سرعت بالای انحلال و نقطه جوش پایین و عدم وجود نقطه اشتعال سبب می شوندمتیلن کلراید به ویژه برای استخراج با حلال مواد حساس مانند عصاره های دارو، اسانس ها، عطرها، روغن های لاکی، کره کاکائو، رازک، ادویه ها، روغن کرچک، چربی های خوراکی و قهوه عاری از کافئین مناسب باشد. محلول های قیر در متیلن کلراید به عنوان عوامل محافظ برای مواد ساختمانی و برای اشباع کردن چوب بکار می روند. متیلن کلراید در صنعت مواد نفتی به عنوان یک جزء از مخلوط حلال های بکار رفته در خارج کردن پارافین ها از روغن نفتی مصرف می شود. برای این کاربرد، مواد بسته بندی باید از آسبست، مقوا، فلزات یا مووی ال (پلی وینیل الکل ها)، واشرهای مواد معمول IT برای مثال کلینگریت، اویلیت و غیره و از تیوکل فقط اگر یک ناحیه کوچک در تماس با متیلن کلراید باشد. متیلن کلراید در بسته های آئروسل به عنوان یک حلال مصرف می شود و مخلوط با فرمول به عنوان یک محرک نیز مصرف دارد. آن همچنین به عنوان یک سردساز مصرف دارد. نقطه ته نشینی متیلن کلراید یک لکه بر موثر و عامل پاک کننده می باشد، اما آن به ریون حمله می کند و پلی گلیکول ترفتالات را متورم می کند.

تذکرات :

اگرچه متیلن کلرید دارای نقطه اشتعال نیست، اما نباید به عنوان یک جسم بی خطر قلم داد شود و با بی دقیت با آن کار کرد. توجه کافی باید به اثر بیهوش کنندگی متیلن کلرید نمود و بهتر که آن را در یک دستگاه کاملا بسته بکار برود یا تهویه کافی در کارگاه وجود داشته باشد. مقدار MWC آن 500 ppm یا 1.750 میلی گرم در متر مکعب است.

متیلن کلراید مانند هیدروکربن های کلردار میل دارد در حضور هوا یا اکسیژن در دماهای بالای 20 درجه سانتی گراد تجزیه شود. بنابراین گازهای تولید شده ممکن است برای سلامتی مضر باشد. مقادیر کمی متیلن کلرید برای پایین آوردن نقطه اشتعال خودبخود حلال های دیگر ممکن است بکار رود. مقدار متیلن کلرید کاربرده شده در این موارد بین 10 تا 30 % حجمی بسته به نوع حلال بکار رفته متغیر است. متیلن کلراید را میتوان در تانکرهای جاده ای، مخازن حمل مایع راه آهن و بشکه های 250 کیلویی (معمولا بشکه های غیر برگشت پذیر با شیر اطمینان) تحویل داد. فولاد معمولی و فولادهای CrNiMo آستنیتی برای انبار کردن و حمل و نقل متیلن کلرید خشک و خنثی مناسب هستند. باید یادآور شد که رطوبت ، متیلن کلرید خنثی نشده به سطوح فولادی حمله می کند. ظروف دارای جدار رنگ کوره ای را نیز می توان برای انبار کردن بکار برد به علت نفوذکنندگی متیلن کلرید، ظروف پلاستیکی برای حمل و نقل یا انبارداری متیلن کلراید مناسب نیستند. 

بسته بندی متیلن کلراید : 

بسته بندی متیلن کلراید

متیلن کلراید در بشکه های 220 لیتری موجود می باشد.

قیمت فروش متیلن کلراید :

فروش متیلن کلراید 98 درصد صنعتی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و نازل ترین قیمت با امکان حمل و ارسال به کلیه شهر های کشور در اسرع وقت.

جهت خرید متیلن کلراید و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

جهت دانلود کاتالوگ متیلن کلراید روی لینک زیر کلیک نمایید.

کاتالوک اسید سولفوریک

 

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
متیلن کلراید
فرمول شیمیایی :
CH2Cl2
درصد خلوص :
98 درصد
گرید :
صنعتی
مشخصات فیزیکی
شماره شناسایی ترکیب های شیمیایی :
75-09-2
شماره استاندارد بین المللی :
MJP450
p to m :
3.47121
HR :
3
فشار بخار :
20-350
چگالی نسبی :
1.326
جرم مولی :
84.93
دمای ذوب :
95-
دمای جوش :
40
نوع بسته بندی
بشکه 220 لیتری :
yes

کلمات مرتبط

متیلن کلراید - متیلن کلراید چیست - فروش متیلن کلراید - کاربرد متیلن کلراید - حلال متیلن کلراید - دی کلرومتان - methylene chloride - قیمت متیلن کلراید - متیلن کلرید

ایمنی محصول

ایمنی دی کلرومتان :

خطرات :

 • آتش : در صورت بروز حریق گازها و فویم های سمی و محرک آزاد می کند.
 • استنشاق : خواب آلودگی، گیجی، سردرد، حالت تهوع، بیهوشی، ضعف و مرگ در پی دارد.
 • پوست : خشکی پوست، قرمزی و احساس سوزش.
 • چشم ها : قرمزی، درد، سوختگی های عمیق جدی.
 • گوارشی : درد شکمی.

پیشگیری :

 • مواجهه : از هرگونه تماس اجتناب نمایید.
 • استنشاق : تهویه، تهویه موضعی یا وسایل حفاظت تنفسی.
 • پوست : دستکش و لباس های حفاظتی.
 • چشم ها : عینک ایمنی، حفاظ صورت یا حفاظت چشم همراه وسیله حفاظت تنفسی.
 • گوارشی : در حین کار خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن ممنوع. دستها را قبل از غذا خوردن بشویید.

کمک های اولیه :

 • آتش : در صورت بروز حریق در محیط استفاده از تمام خاموش کننده ها مجاز است.
 • انفجار : در صورت بروز حریق ظروف چلیک ها یا بشکه ها را با اسپری کردن آب خنک نگهدارید.
 • استنشاق : هوای تازه، استراحت در صورذت نیاز تنفس مصنوعی فرد را برای مراقبتهای پزشکی ارجاع دهید.
 • پوست : لباس های آلوده شده را در بیاورید. پوست را آبکشی کرده و سپس با آب و صابون بشویید.
 • چشم ها : ابتدا برای چند دقیقه با مقار زیادی آب بشوئید. در صورت امکان لنزهای تماسی را در بیاورید. سپس فرد را به پزشک ارجاع دهید.
 • گوارشی : دهان را آب بکشید. سعی در ایجاد استفراغ نکنید. به فرد مقدار زیادی آب بدهید تا بیاشامد.

دفع ضایعات : مایعات نشتی یا ریخته شده را تا حدامکان در محفظه های بدون منفذ جمع آوری کنید. مایع باقی مانده را با ماسه ا ماده جاذب خنثی جذب نموده و به یک مکان ایمن منتقل نمایید. نگذارید این مواد به داخل محیط وارد شود.

انبار کردن : دور از فلزات نگهداری شود. دور از مواد غذایی و کارکنان رستوران نگهداری شود. در جای خنک با تهویه در امتداد کف نگهداری شود. 

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()