سبد خرید 0

آب شیرین کن

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 9 تير 1400 در ساعت 12 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آب شیرین کن 

شیرین کردن آب یا به اصطلاح نمک زدایی به فرآیندی گفته می شود که نمک و مواد معدنی را از آب شور جدا می کند. آب شور جهت مصارف انسانی و آبیاری شیرین و نمک زدایی می شود. نمک زدایی در کشتی های بزرگ و زیردریایی ها مورد استفاده قرار می گیرد. انسان ها در دهه اخیر به دنبال راههای مقرون به صرفه برای شیرین سازی آب بوده اند.

در مقیاس های بزرگ نمک زدایی با صرف انرژی و هزینه زیاد از آب تازه منابع زیرزمینی و رودخانه ها بدست می آید.

آب شیرین کن

روش های شیرین سازی آب :

  1. روش سنتی برای شیرین سازی تقطیر خلاء است که اساس آن جوشش آب در فشار کمتر از اتمسفر و در نتیجه دمای بسیار پایین تر از حد نرمال است. دلیل این است که جوشش مایع زمانی رخ می دهد که فشار بخار برابر فشار محیط باشد و فشار بخار با دما افزایش یابد. به دلیل کاهش درجه حرارت انرژی ذخیره می شود.
  2. روش پیشرفته آن تقطیر چند مرحله ای ، 85% از نیاز جهان را در سال 2004 را برآورد کرده است.

این روش برای نمک زدایی، غشاء به کار می رود از فناوری اسمز معکوس استفاده می کنند. در این روش که از فرایندهای غشایی استفاده می شود با استفاده از غشاء نیمه تراوا و فشار، نمک را از آب جدا می کنند. در این روش انرژی کمتری نسبت به روش تقطیر حرارتی استفاده می شود که این عاملی برای کاهش هزینه های کلی است. 

 

کلمات کلیدی :

آب مقطر - آب شیرین کن - تصفیه آب - خرید آب مقطر - آب مقطر چیست - کلر - آب مقطر برای رادیاتور - تقطیر - آب چیست - آب رادیاتور - آب باطری - آب دیونیزه - خواص آلوئه ورا - تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه - تفاوت آب مقطر با آب معمولی - آب مقطر دو بار تقطیر - آب مقطر خوراکی و صنعتی - فروش آب مقطر در اراک - فروش آب مقطر در تهران - فروش آب مقطر در اصفهان و کرج - فروش آب مقطر در مشهد - آب دیونیزه شده - آب دیونیزه قلیایی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()