سبد خرید 0

آلومینیوم چیست

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 2 مهر 1396 در ساعت 14 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آلومینیوم چیست ؟

آلومینیوم عنصری شیمیایی در گروه بورون با عدد اتمی 13 و نماد Al است. این عنصر فلزی نرم، سفید و چکش پذیر با چگالی پایین است که سومین عنصر فراوان و فراوان ترین عنصر در پوسته کره زمین است. آلومینیوم خالص به دلیل واکنش پذیری بسیار بالای خود بسیار به ندرت به طور طبیعی یافت می شود به صورت ناخالص در سنگ های معدنی مختلفی وجود دارد.

آلومینیوم

اگرچه Al یک عنصر فراوان در پوسته زمین است، این عنصر در حالت آزاد خود بسیار نادر است و زمانی یک فلز گرانبها و ارزشمندتر از طلا می باشد. بنابراین به عنوان فلز صنعتی بسیار مورد توجه بوده و در مقیاس های تجاری بیش از 100 سال است که مورد استفاده است. در ابتدا این فلز کشف شد، جدا کردن آن از سنگ ها بسیار مشکل بوده و چون کل آلومینیوم زمین به صورت ترکیب بوده مشکل ترین فلز از نظر تهیه به شمار می آمد.

آلومینیوم در قرن نوزدهم برای مدتی از طلا با ارزش تر بود اما بعد از کشف روشی آسان برای استخراج آن در سال 1889 قیمت آن سقوط کرد. تهیه مجدد این فلز از قطعات اسقاط بخش مهمی از صنعت آلومینیوم است. منابع بازیافت آلومینیوم عبارتند از : اتومبیل ها، پنجره ها، درها، لوازم منزل، کانتینرها و سایر محصولات. یکی از ویژگی های مهم آلومینیوم که بازیافت آن را مورد توجه قرار می دهد آن است که هیچ تفاوتی بین کیفیت آلومینیوم بازیافتی و آلومینیوم تازه تولید شده وجود ندارد.

کلمات کلیدی :

سولفات آلومینیوم - سولفات آلومینیوم چیست - سولفات آلومینیوم 17 درصد - قیمت سولفات آلومینیوم - زاج سفید - آلومینیوم سولفات - آلومینیوم - زاج سفید ضد عرق - مضرات زاج سفید

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()