سبد خرید 0

آلومینیوم چیست

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 6 فروردین 1400 در ساعت 19 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آلومینیوم چیست ؟

آلومینیوم عنصری شیمیایی در گروه بورون با عدد اتمی 13 و نماد Al است. این عنصر فلزی نرم، سفید و چکش پذیر با چگالی پایین است که سومین عنصر فراوان و فراوان ترین عنصر در پوسته کره زمین است. آلومینیوم خالص به دلیل واکنش پذیری بسیار بالای خود بسیار به ندرت به طور طبیعی یافت می شود به صورت ناخالص در سنگ های معدنی مختلفی وجود دارد.

آلومینیوم

اگرچه Al یک عنصر فراوان در پوسته زمین است، این عنصر در حالت آزاد خود بسیار نادر است و زمانی یک فلز گرانبها و ارزشمندتر از طلا می باشد. بنابراین به عنوان فلز صنعتی بسیار مورد توجه بوده و در مقیاس های تجاری بیش از 100 سال است که مورد استفاده است. در ابتدا این فلز کشف شد، جدا کردن آن از سنگ ها بسیار مشکل بوده و چون کل آلومینیوم زمین به صورت ترکیب بوده مشکل ترین فلز از نظر تهیه به شمار می آمد.

محصول آلومینیوم سولفات از محصولات تهیه شده از آلومینیوم میباشد که در دیجی شیمی قابل مشاهده میباشد.

آلومینیوم در قرن نوزدهم برای مدتی از طلا با ارزش تر بود (مقاله استخراج طلا با اسید نیتریک اطلاعات جالبی به شما خواهد داد... از دست ندهید!) اما بعد از کشف روشی آسان برای استخراج آن در سال 1889 قیمت آن سقوط کرد. تهیه مجدد این فلز از قطعات اسقاط بخش مهمی از صنعت آلومینیوم است. منابع بازیافت آلومینیوم عبارتند از : اتومبیل ها، پنجره ها، درها، لوازم منزل، کانتینرها و سایر محصولات. یکی از ویژگی های مهم آلومینیوم که بازیافت آن را مورد توجه قرار می دهد آن است که هیچ تفاوتی بین کیفیت آلومینیوم بازیافتی و آلومینیوم تازه تولید شده وجود ندارد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()