سبد خرید 0

رادیاتور

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 11 مرداد 1396 در ساعت 11 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رادیاتور چیست ؟

رادیاتور یا radiator نوعی وسیله فلزی یا نیمه فلزی است که معمولا جنس آن بسته به نوع کاربردش می باشد. معمولا رادیاتورها به عنوان منتقل کننده دمای آب کاربرد دارند.

مهمترین کاربرد رادیاتورها در ماشین ها جهت خنک کردن آب برگشتی از موتور می باشد. کاربرد دیگر در منازل جهت انتقال حرارت آب گرم رسیده از بویلر به ساختمان می باشد.

رادیاتور

رادیاتور از نظر جنس انواع متفاوتی دارد از جمله آلومینیومی، چدنی، مسی و فولادی.

رادیاتورها در واقع مبدل حرارتی هستندکه گرما را از آب داغ گرفته و به محیط انتقال می دهد. این انتقال معمولا از طریق تابش گرمایی و تماس با سطح صورت می گیرد. معمولا مس بهترین فلز برای انتقال گرما و بعد از آن آلومینیوم می باشد که به دلیل گرانی مس، آلومینیوم مقرون به صرفه می باشد.

رادیاتور آلومینیومی :

رادیاتور آلومینیومی برای انتقال گرما همراه با ترکیبی از سرب می باشد. معمولا از رادیاتورهای آلومینیومی در سیستمهای گرمایشی مانند شوفاژ منازل و اماکن استفاده می شود.بعد از طلا، نقره و مس فلز آلومینیوم بیشترین میزان رسانایی را دارد. از مزایای رادیاتور آلومینیومی میتوان به سبک بودن و زیبا تر بودن، عدم زنگ زدگی و طول عمر بالای آنها اشاره کرد. این رادیاتورها در صنایع خودروسازی و هوافضا مورد استفاده قرار می گیرد.

رادیاتور فولادی :

رادیاتورهای فولادی که به رادیاتورهای پانلی معروفند معمولا برای تامین گرمای اماکن مورد استفاده قرار می گیرد. این رادیاتور معمولا از ورقه های فولادی و پلی استر تولید می شود که معمولا پلی استر آن جهت عدم زنگ زدگی بکار می رود.

 

کلمات کلیدی :

 

آب مقطر - فروش آب مقطر - آب شیرین کن - تصفیه آب - قیمت آب مقطر - خرید آب مقطر - آب مقطر چیست - کلر - آب مقطر برای رادیاتور - تقطیر - آب چیست - آب رادیاتور - آب باطری - آب دیونیزه - خواص آلوئه ورا - تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه - تفاوت آب مقطر با آب معمولی - آب مقطر دو بار تقطیر - آب مقطر خوراکی و صنعتی - فروش آب مقطر در اراک - فروش آب مقطر در تهران - فروش آب مقطر در اصفهان و کرج - فروش آب مقطر در مشهد - آب دیونیزه شده - آب دیونیزه قلیایی - آب مقطر دیجی شیمی 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()