سبد خرید 0

از بین بردن جلبک آکواریوم با روش های 100% کاربردی ⭐ دیجی شیمی ✔

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 30 مرداد 1401 در ساعت 15 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از بین بردن جلبک آکواریوم با روش های 100% کاربردی

از بین بردن جلبک آکواریوم، راهی است که شفافیت و تمیزی آب آکواریوم را به آن برمی‌گرداند. جلبک‌ها گیاهانی هستند که به صورت بسیار ریز نیز ممکن است در آب وجود داشته باشند. تا زمانی که این گیاهان رشد نکرده و زیاد نشده باشند، نابودی آنها لزومی ندارد؛ زمانی می‌بایست برای از بین بردن این گیاهانِ به ظاهر آرام اقدام کنید که رشد کرده و سراسر آکواریوم را با حضور خود آلوده می‌کنند.

اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده و می‌خواهید به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن، با این گیاهان مبارزه کنید، در ادامه همراه ما باشید. مقاله "کاربرد کلر چیست؟ معرفی انواع کاربرد کلر" را هم بخوانید؛ خرید قرص کلر هم می‌تواند به شما در از بین بردن این گیاهان کمک‌ کند.

این محصول میتواند برای ما کاربردی باشد : 

چرا جلبک‌ها به جان آکواریوم ما می‌افتند؟

سوالی که شاید ذهن برخی افراد را به خود درگیر کرده باشد، این است که چرا جلبک‌ها به وجود می‌آیند؟ شرایطی که باعث می‌شوند این گیاهان در آکواریوم ما عرض اندام کنند، چیست؟ برخی دلایلی اصلی و بسیار مهمی که باعث رشد و گسترش این گیاهان می‌شود، به شرح زیر است:

1- کم بودن چرخش آب در آکواریوم

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود ما به فکر از بین بردن جلبک آکواریوم بیفتیم، کم بودن چرخش آب در این محفظه است. وقتی چرخش آب در آکواریوم به میزان کافی باشد، مواد غذایی و دی اکسید کربن توسط گیاهان موجود در آکواریوم مصرف می‌شود و هیچ ماده غذایی برای جلبک‌ها باقی نخواهد ماند. در این شرایط، جلبک‌ها رشد پیدا نمی‌کنند و فرصت ازدیاد جمعیت از آنها گرفته می‌شود.

2- کم بودن تلاطم سطح آب

از دیگر عواملی که باعث می‌شود، جلبک‌ها فضای آکواریوم را با حضور خود آلوده کنند، کم بودن تلاطم سطح آب است. وقتی سطح آب متلاطم باشد، اکسیژن به اندازه کافی به آب آکواریوم وارد می‌شود؛ اما زمانی که اکسیژن در داخل آب زیاد نیست، گیاهان، ماهی‌ها و هر موجود حاضر در آکواریوم که برای زندگی به اکسیژن نیاز دارد، برای به دست آوردن و استفاده از آن جنگ را شروع می‌کند.

در پی کاهش اکسیژن، باکتری‌های مفید در آب، جزء اولین موجوداتی هستند که دچار مرگ می‌شوند. در پی مرگ و نابودی این موجودات، آمونیاک به وجود می‌آید. با افزایش میزان آمونیاک در آب، شرایط برای رشد شکوفه جلبک‌ها فراهم می‌شود.

3- از بین رفتن تعادل بین نور، دی اکسید کربن و میزان مواد غذایی

در آکواریوم‌هایی که هیچ تعادلی بین نور، دی اکسید کربن و میزان مواد غذایی ندارد، بعد از مدتی شما مجبور خواهید شد برای از بین بردن جلبک آکواریوم اقدام کنید. وقتی هیچ تعادلی بین پارامتر‌های ذکر شده وجود نداشته باشد، فرصت برای پیدایش شکوفه‌های جلبک فراهم می‌شود و شما بعد از مدتی شاهد رشد و گسترش این گیاهان خواهید بود.

با این ترفندها، برای همیشه از شر جلبک‌ها خلاص شوید

برای از بین بردن جلبک‌های رشد پیدا کرده در آکواریوم، به روش‌هایی که در ادامه نام می‌بریم، عمل کنید و بعد از آن خود با چشم خود خواهید دید که هیچ جلبکی در داخل آکواریوم باقی نخواهد ماند. این ترفندهای تضمینی و تست شده به شرح زیر هستند:

  • اگر داخل آکواریوم، یک فیلتر قرار داده‌اید، آن را به صورت دوره‌ای تمیز کنید. هر بار که آب را تعویض می‌کنید، حتما نسبت به تمیز کردن فیلتر نیز اقدام کنید.
  • از دیگر راه‌های بسیار عالی برای از بین بردن و نابودی جلبک‌هایی که زیبایی آکواریوم شما را با نابودی مواجه کرده‌‌اند، از بین بردن جلبک‌هایی است که به نواحی متفاوت آکواریوم چسبیده‌اند. اگر بتوانید فضای آکواریوم را پاک‌سازی کنید و برخی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید، احتمال رشد این گیاهان سبز را به مقدار زیادی کاهش خواهید داد.
  • از دیگر اقداماتی که می‌توان برای از بین بردن جلبک آکواریوم انجام داد، افزایش pH آب است. این گیاهان در یک محیط قلیایی نمی‌توانند زندگی کنند.

3 اقدام بسیار موثر و کاربردی برای پیشگیری و از بین بردن جلبک آکواریوم؛ دست پیش بگیرید

اگر قصد دارید برای همیشه از شر جلبک‌های درون آکواریوم خلاص شوید، به جای آنکه به فکر پیدا کردن یک راه حل مناسب برای از بین بردن جلبک آکواریوم باشید، پیشگیری کنید. 3 اقدام بسیار موثر که می‌تواند به شما کمک کند از رشد جلبک‌ها پیشگیری کنید، به شرح زیر است:

1- گیاهان طبیعی، بهتر از گیاهان مصنوعی هستند

اگر می‌خواهید در آینده، هیچ جلبکی در داخل آکواریوم شیشه‌ای شما اجازه و فرصت برای رشد پیدا نکند، از گیاهان طبیعی به جای گیاهان مصنوعی استفاده کنید. گیاهان طبیعی بر سر نیترات و فسفات با جلبک‌ها به مبارزه و رقابت می‌پردازند و از این رقابت نیز سربلند و پیروز بیرون می‌آیند. وقتی جلبک، فسفات و نیترات کافی در اختیار نداشته باشند، رشد نمی‌کند و دردسری برای شما به وجود نمی‌آورد.

2-شیشه را تمیز کنید

برای آنکه جلبک‌ها در قسمت داخلی آکواریوم رشد نکنند، با یک برس، سطح داخلی آن را تمیز کنید. حتی اگر مقدار بسیار کمی جلبک بر روی سطوح این محفظه شیشه‌ای رشد کرده است، رحم نکرده و همه آنها را از بین ببرید. این ترفند یکی از کم خرج‌ترین و بهترین روش‌ها برای جلوگیری از رشد و  گسترش جلبک‌ها به شمار می‌رود.

3- تعویض جزئی آب را فراموش نکنید

هر 1 تا 2 هفته یک بار، 25 درصد از آب موجود در آکواریوم را با آب تازه جایگزین کنید. سعی کنید آب تازه را از همان مخزنی بردارید که قبلا داخل آکواریوم ریخته بودید. اگر مقدار کلر آب شیرِ منزلتان زیاد نیست، می‌توانید آن را با آب شیر پر کنید.

مواد مورد نیاز برای از بین بردن جلبک آکواریوم را از اینجا بخرید؛ به نفعتان است!!!

اگر با یک متخصص صحبت کرده و او به شما پیشنهاد داد از ترکیبات شیمیایی برای از بین بردن جلبک آکواریوم استفاده کنید، به دیجی شیمی مراجعه کنید. این مرجع یکی از معتبرترین و نام آشناترین مراکزی است که در حوزه ارائه انواع ترکیبات شیمیایی فعالیت می‌کند.

ما در این مجموعه تمام تلاش خود را کار می‌بریم تا با کیفیت‌ترین ترکیبات را برای از بین بردن جلبک استخر و آکواریوم خریداری کنید و برای همیشه از شر مزاحمت‌های این گیاه خلاص شوید. دیجی شیمی یک راه میانبر برای نابودی جلبک‌ها به شما ارائه می‌کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! اوره چیست و چه کاربردی دارد؟
نمایش همه
علاقه مندی ها ()