سبد خرید 0

آنتی فوم

10 / 10
از 14 کاربر

antifoam

>> >> >> >>
کد کالا : 039
تعداد سفارش :
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 820,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

بررسی تخصصی و اجمالی

آنتی فوم یا ضد کف چیست؟

آنتی فوم یا ضد کف افزودنی شیمیایی است که مانع از ایجاد کف در طی فرایندی شیمیایی می شود. در صنعت شیمیایی کف باعث بروز مشکلاتی مانند عدم استفاده از تمامی گنجایش ظرف حامل ماده می شود استفاده از آنتی فوم در مایع کف باعث از بین رفتن کف می شود.

عملکرد آنتی فوم یا ضد کف

تشکیل فوم نتیجه حل شدن مولکول ها در یک مایع است. مولکول های محلول تنش سطحی مایع را تغییر می دهند و می توانند به عنوان مواد فعال سطحی سورفکتانت مشاهده شوند.

سورفکتانت ها می توانند غیر یونی، کاتیونی، آنیونی باشند. مایع می تواند آبی، غیر آبی و یا هر دو حالت باشد. سورفکتانت های مختلفن انواع متفاوتی از فوم و پاکسازی را تولید می کنند. هنگام تحریک، حباب ها تشکیل می شوند که بلافاصله با جلوه های گرانشی روبرو می شوند و مایع را در امتداد دیواره حباب به مایع زیر حباب می ریزند.

خواص و مشخصات آنتی فوم

 • فلش پوینت بالا
 • اکسیداسیون با مقاومت بالا
 • نامحلول در نفت خام
 • آبگریز
 • فشار بخار کم
 • روان کننده عالی برای اورینگ، شیر و آب بند
 • قدرت دی الکتریک بالا
 • روانکاری عالی

انواع آنتی فوم یا ضد کف

 1. آنتی فوم پایه روغنی : ضد کف های پایه روغنی دارای یک حامل روغنی هستند، که این حامل می تواند گیاهی، نفتی یا هر نوع روغن دیگری به غیر از سیلیکون ها باشد و در مخلوط کف نامحلول است.
 2. آنتی فوم پایه آبی : ضد کف های پایه آبی انواع مختلفی از روغن ها یا واکس ها هستند که در یک پایه آبی پخش شده اند. منظور از روغن ، روغن های گیاهی و واکس های بلند زنجیره لکل های چرب مانند الکل آمین و الکل آمید، صابون های چرب و یا استر هاست.
 3. آنتی فوم پایه سیلیکونی : ضد کف های پایه سیلیکونی، پلیمرهایی با ساختمان سیلیکونی است که به صورت امولسیون های پایه آبی یا روغنی عرضه می شوند. این ترکیبات شامل سیلیکای آبدوست پخش شده در روغن سیلیکونی است و ممکن است حاوی گلایکول های سیلیکونی یا دیگر مایعات سیلیکونی اصلاح شده باشد.

آشنایی با ضد کف سیلیکونی

پلی دی متیل سیلوکسان، پلی سیلوکسان و پلی سیلوکسان اصلاح شده که به طور گسترده ای متعلق به گروه آنتی فوم هاست، از طریق اصلاح با پلی اترها یا پلیمرهای دیگر قابل دسترسی است و استفاده می شوند. سازگاری و اثربخشی آنتی فوم مطابق با فرمول های پوشش های مختلف تنظیم می شود. ضد کف سیلوکسان دارای ویژگی های بسیار زیاد و موثری می باشد.

سیال آنتی فوم سیلیکونی با ویسکوزیته بالا برای استفاده در ابزار و اندازه گیری هایی که بالاترین میزان مقاومت در برابر ارتعاش، صدا و دامنه حرکت نیاز به آن دارند، موثر است. طبیعتا سیال های سیلیکونی آبگریز هستند و مانع رطوبت حاصل از ورود به مساحت سنج می گردند.  در دمای پایین، آب غلیظ می تواند منجمد شود و باعث آسیب به قطعات حساس داخل ابزار اندازه گیری شود. در نهایت، سیال مایع سیلیکونی عمر مفید تجهیزات را افزایش می دهد.

کاربرد آنتی فوم سیلیکونی

 • گل حفاری : گل حفاری و افزایه های مرتبط با آن سطح فعال و مستعد تشکیل فوم هستند. آنتی فوم سیلیکونی به طور موثری فوم را سرکوب می کند.
 • جداسازی نفت و گاز : برخی از نفت خام هنگامی که در معرض فشار پایین قرار می گیرند، گاز آزاد می کنند و میل به تبدیل شدن به فوم دارند. این گرایش می تواند به شدت تولید را محدود کند به ویژه در سکوهای دریایی که مشکلات حاصل از تشکیل فوم زیاد است. با استفاده از مصرف 1-5ppm از آنتی فوم سیلیکونی از ذرات می تواند در حفظ حداکثر ظرفیت جداساز و خروجی کمک خوبی داشته باشد.
 • هیدراته شدن گاز : از بین بردن آب از گلیکول ها مانند دی / تری / تترا اتیلن گلیکول در هنگام خشک کردن گاز اغلب باعث به وجود آمدن فوم شدید می شود. این منجر به از دست دادن گلیکول بالا و کاهش توان مصرفی می شود. افزودن آنتی فوم سیلیکونی به جریان گلیکوپیک باعث از بین رفتن مشکلات حاصل از تشکیل کف می شود.
 • تقطیر نفت : برخی از نفت خام گرایش به تبدیل فوم دارند که می تواند فرایند تقطیر نفت را کاهش بدهد. تقریبا میزان 2ppm از یک آنتی فوم می تواند مشکل را حل ند، به طوری که ظرفیت قابل توجهی را افزایش می دهد.
 • پردازش آسفالت : آنتی فوم سیلیکونی برای جلوگیری از تشکیل فوم در فرآیندهای آسفالت بسیار موثر است. نمونه هایی از جمله کنترل فوم در پوست کن ها در ارتباط با ناپیوسته شدن پروپان و حذف کف در آسفالت می باشد. هنگامی که در آسفالت به اندازه 2ppm استفاده می شود، ضد کف های سیلیکونی می تواند تفاوت قابل توجهی در پردازش، بارگیری و حمل و نقل ایجاد کنند.
 • تاخیر کک سازی : فوم معمولا در طول فرایند نفت سنگین و آسفالت کک می شود. اضافه کردن 10ppm از یک ضد کف سیلیکونی پراکنده در نفت سفید، به ظرف استوانه شکل و یا قبل از کوره، به طور کلی فوم را کنترل می کند.
 • تقطیر خلاء
 • استخراج بنزین، تولوئن و زایلین

تولید ضد کف با بهترین کیفیت

این شرکت تولید کننده ضد کف ( آنتی فوم ) در بسته بندی 20 لیتری و 220 لیتری با بهترین کیفیت می باشد.

بهترین قیمت خرید فروش آنتی فوم در بازار مواد شیمیایی

این شرکت تولید کننده ضد کف می باشد و امکان پخش این محصول را با قیمت فروش مناسب دارد. لطفا جهت کسب اطلاعات در خصوص قیمت محصولات با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

 

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
آنتی فوم
گرید :
صنعتی
نوع بسته بندی
گالن 20 لیتری :
yes
گالن 2.5 لیتری :
yes
بشکه 220 لیتری :
yes

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()