سبد خرید 0

سولفات آلومینیوم

10 / 10
از 1 کاربر

aluminium sulfate

>> >> >> >>
کد کالا : 016
تعداد سفارش :
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 85,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

قیمت شگفت انگیز!

خرید اسید بوریک و خرید بوراکس (آخرین محصول تولید شده امسال با این قیمت!) فقط در دیجی شیمی ... 

با 02188308030 تماس بگیرید. 

 

ارسال شهرستان تنها تا باربری شهر شما میباشد و هزینه ارسال از باربری تا منزل شما توسط باربری دریافت میشود و در این باره دیجی شیمی هیچ تصرفی ندارد!

سولفات آلومینیوم فروش آنلاین

مشخصات سولفات آلومینیوم :

 • نام های مترادف : زاج سفید، آلومینیوم سولفات، سولفات آلومینیوم، Aluminium sulfate، آلوم، زاج، زاج سفید، زاج آلومینیوم، زاج عطاری.
 • خلوص : سولفات آلومینیوم 99 درصد.
 • فرمول شیمیایی : Al2(SO4)3.
 • گرید : سولفات آلومینیوم صنعتی و آزمایشگاهی.

بررسی تخصصی و اجمالی

سولفات آلومینیوم 17 درصد صنعتی و آزمایشگاهی چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش سولفات آلومینیوم 98 درصد صنعتی و آزمایشگاهی (آلومینیوم سولفات، زاج سفید) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

تعریفی از سولفات آلومینیوم :

سولفات آلومینیوم aluminium sulfate ماده شیمیایی است با فرمول شیمیایی Al2(SO4)3 که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف آلومینیوم می باشد. شکل ظاهری سولفات آلومینیوم پودر جامد سفید رنگی است که قابلیت جذب بالایی در نگهداری مولکول های آب دارد. سولفات آلومینیوم فرار و قابل اشتعال پذیری نمی باشد اما به شدت اسیدی است. بدین صورت که در اثر ترکیب با آّب حالت اسیدی پیدا می کند که در اثر تماس با پوست باعث سوختگی شیمیایی و در اثر تماس با فلزات باعث خوردگی فلزات می شود.

فرمول سولفات آلومینیوم

کاربرد سولفات آلومینیوم :

سولفات آلومینیوم در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارد :

 1. صنعت تصفیه آب و فاضلاب : سولفات آلومینیوم در فرآیند تصفیه آب یکی از  پرکاربردترین مواد شیمیایی می باشد. سولفات آلومینیوم در این فرآیند باعث به هم چسبیدن ناخالصی ها به ذرات بزرگتر می شود و این ذرات در حوضچه های تصفیه ته نشین شده و از آب جدا می شوند. در این خصوص سولفات آلومینیوم مصرفی در تصفیه آب آشامیدنی منبه اصلی سولفید هیدروژن می باشد اما معمولا به اندازه ای استفاده می شود که برای سلامت مصرف کنندگان ضرری نداشته باشد. زیرا استفاده بیش از حد باعث آلودگی آب می شود.
 2. سولفات آلومینیوم در صنعت رنگرزی : سولفات آلومینیوم در فرآیند رنگرزی به عنوان ماده تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع تثبیت کننده به چاپ و پرینت روی کاغذ و پارچه کمک می کند. معمولا سولفات آلومینیوم را با آب مخلوط می کنند و هیدروکسید آلومینیوم ژل مانندی تشکیل می شود که از طریق تسهیل جذب رنگ توسط الیاف به عمل رنگرزی کمک می کند. همچنین سولفات آلومینیوم از طریق غیر محلول ساختن رنگها در آب ، باعث ثبات رنگ پارچه ها می شود.
 3. سولفات آلومینیوم در کشاورزی : از سولفات آلومینیوم در کشاورزی برای کاهش ph خاک در زمین های کشاورزی استفاده می شود.  در پرورش گل ادریسی کشاورزات از سولفات آلومینیوم جهت تغییر رنگ این گل استفاده می کنند. زیرا رنگ این گل ها به شدت تحت تاثیر ph خاک است.
 4. سولفات آلومینیوم در صنعت آرایشی و بهداشتی : سولفات آلومینیوم خاصیت آنتی باکتریالی دارد لذا از این ماده در تولید محصولات ضد تعریق استفاده می شود.
 5. تولید و تصفیه فلز روی.
 6. سولفات آلومینیوم در صنعت ساخت و ساز : در صنعت ساخت و ساز از سولفات آلومینیوم به عنوان عامل ضد آب و بهبود دهنده بتن استفاده می شود.
 7. تولید کود کشاورزی.
 8. تهیه و تولید گلیسیرین.
 9. سولفات آلومینیوم به عنوان عامل کف کننده در فوم های آتش نشانی.
 10. صنایع تولید شکر.
 11. سولفات آلومینیوم جهت کنترل رشد جلبک در استخر ها و دریاچه ها.
 12. سولفات آلومینیوم در تولید چرم.
 13. سولفات آلومینیوم در صنعت دارو سازی.
 14. تولید و تهیه کاتالیست های شیمیایی.
 15. تولید رزین های آلومینیومی.

کاربرد سولفات آلومینیوم

تولید سولفات آلومینیوم :

سولفات آلومینیوم در اثر ترکیب بوکسیت با اسید سولفوریک بدست می آید. واکنش شیمیایی زیر اتفاق می افتد :

Al2O3.2H2O + 3H2SO4 à Al2(SO4)3 + 5H2O

بوکسیت، سنگ معدن آلومینیوم طبیعی است که حاوی مقداری آهن به صورت ناخالصی می باشد. این ناخالصی به وسیله افزایش سولفید باریم (که به نام خاکستر سیاه معروف است) به مخلوط واکنش، خارج می شود. این عمل باعث تبدیل سولفات فریک به سولفات فرو می گردد. البته ترجیحا باید از سنگ معدن بوکسیتی که تا حد امکان حاوی آهن کمتر می باشد استفاده نمود.

جزئیات روش تولید :

ابتدا سنگ معدن بوکسیت را به صورت پودر بسیار ریز و نرم در می آورند و سپس به داخل مخزن واکنش می ریزند. (بهتر است از ظرف واکنش که با سرب آستر و روکش شده است، استفاده می گردد). اسید سولفوریک را آهسته آهسته به مخزن واکنش اضافه می کنند. بخار از میان کویلها عبور نموده و درجه حرارت مخلوط واکنش را در دمای 110 درجه سانتی گراد حفظ می نماید. مخلوط واکنش را با کمک پروانه چدنی پیوسته بهم می زنند. درجه حرارت را به مدت 15-16 ساعت نگه می دارند. پس از کامل شدن واکنش، سولفید باریم (خاکستر سیاه) را به مخلوط واکنش اضافه می کنند. سپس محلول فوق الذکر را به یک مخزن بزرگتر منتقل نموده و سپس با آب رقیق می نمایند تا مواد حل نشده به خوبی ته نشین شوند.

آلومینیوم سولفات

پس از ته نشین شدن، محلول شفاف را آهسته خالی نموده و سپس فیلتر می کنند. محلول شفاف سولفات آلومینیوم را توسط تبخیرسازی تغلیظ نموده و به مدت یک شبانه روز جهت بلورین شدن به آن فرصت می دهند. در نتیجه یک کیک متبلور سفید رنگ سولفات آلومینیوم بدست می آید که میتوان آن را به صورت پودر ریز و نرم تبدیل نمود. برای پالایش و تصفیه بیشتر سولفات آلومینیوم، می توان آن را پس از بلورین شدن از اسید سولفوریک گرم و رقیق توسط سرد کردن به وسیله یخ خارج نمود.

برای تهیه 20 کیلوگرم سولفات آلومینیوم، 29 کیلوگرم اسید سولفوریک ( وزن مخصوص 84/1) و 18 کیلوگرم بوکسیت، 250 گرم خاکستر سیاه (سولفید باریم 70 درصد) مورد نیاز می باشد.

بسته بندی سولفات آلومینیوم :

سولفات آلومینیوم در کیسه های 25 و 30 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی موجود می باشد.

بسته بندی سولفات آلومینیوم

قیمت فروش سولفات آلومینیوم :

فروش سولفات آلومینیوم 98 درصد صنعتی و آزمایشگاهی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و نازل ترین قیمت با امکان حمل و ارسال به کلیه شهر های کشور در اسرع وقت.

سولفات آلومینیوم بسته بندی

جهت خرید سولفات آلومینیوم و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

جهت دانلود کاتالوگ سولفات آلومینیوم روی لینک زیر کلیک نمایید.

کاتالوک اسید سولفوریک

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
سولفات آلومینیوم
فرمول شیمیایی :
Al2(SO4)3
درصد خلوص :
17 درصد
گرید :
صنعتی و آزمایشگاهی
مشخصات فیزیکی
شماره شناسایی ترکیبات شیمیایی :
10043-01-3
شماره استاندارد بین المللی :
AAG750
P to m :
13.9837
HR :
2
چگالی نسبی :
2/71
جرم مولی :
342/15 گرم در مول
چگالی :
2/672 گرم در سانتیمتر مکعب
دمای ذوب :
770 درجه سانتی گراد
نوع بسته بندی
پک 1 کیلوگرمی :
yes
کیسه 25 کیلوگرمی :
yes
کیسه 50 کیلوگرمی :
yes

آنالیز محصول

 

ALUMINUM SULPHATE 17 % 

Chemical Specifications                        Size

  

AL2O3

17.3 %

 

< 1 mm

15  %

FE2O3

78 ppm

1<3 mm

34  %

Insoluble mater

0.1 %

3<7 mm

33 %

PH(sol)

3

7<10 mm

18  %

 

 

 

 

 

کلمات مرتبط

سولفات آلومینیوم - سولفات آلومینیوم چیست - سولفات آلومینیوم 17 درصد - زاج سفید - آلومینیوم سولفات - آلومینیوم - زاج سفید ضد عرق - مضرات زاج سفید

ارسال نظر

:
3 0
خیلی خیلی به اطلاعات م اضافه شد سپاس
مدیریت :
2 0
ممنون از انرژی مثبتتون.
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()