سبد خرید 0

فسفاته آهن

10 / 10
از 1 کاربر

phosphate

>> >> >> >>
کد کالا : 021
تعداد سفارش :
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 150,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

فسفاته آهن - مایع فسفاته کاری

مشخصات مایع فسفاته :

  • نام محصول : مایع فسفاته کاری.
  • نام های دیگر مایع فسفاته : مواد فسفاته کاری، phosphate.
  • گرید : صنعتی.

بررسی تخصصی و اجمالی

مایع فسفاته کاری صنعتی چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش مایع فسفاته کاری صنعتی (فسفاته آهن، phosphate) در بسته بندی متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

مشخصات مایع فسفاته :

نام های دیگر مایع فسفاته : مواد فسفاته کاری، phosphate.

تعریف مایع فسفاته :

فسفاته کاری به عملی گفته می شود که در آن فلزات با محلول اسید فسفریک ، بر اثر واکنشی که در سطح فلز روی می دهد تبدیل به لایه محافظ فسفات نامحلول ظریف و یکنواخت در مقابل خوردگی و ساییدگی می شود. این فلزات می توانند آهن، گالوانیزه، آلومینیوم، فولاد و .... باشند.

مایع فسفاته

در فسفاته کاری معمولا اندازه وسیله و شکل آن که باید در فسفاته کاری پوشش داده شود تعیین می گردد. معمولا اجسام کوچک در سبدهای چرخان در محلول فسفاته غوطه ور می شوند ولی جسم های بزرگ را می توان در محلول غوطه ور ساخته یا از سیستم پاششی استفاده کرد.

در فسفاته کاری معمولا ورق های صاف و یکنواخت را به روش پاشی و اجسام دارای خلل و فرج زیاد را به روش غوطه وری فسفاته کاری می کنند.

کاربرد مایع فسفاته :

در واقع فسفاته نوعی پوشش در زیر رنگ می باشد که در برابر خوردگی مقاوم است. در کل کاربردهای فسفاته عبارتند از :

  • لایه ای مقاوم برای جلوگیری از خوردگی که زیر رنگ قرار می گیرد.
  • لایه ای مقاوم به عنوان پایه رنگ.

در واقع فسفاته کاری در چند مرحله انجام می گیرد که عبارتند از  :

  • پاک نمودن سطح یا چربی گیری : واکنش شیمیایی دارای رسوب پوشش فسفاته بر سطح فلز می باشد و این عمل بستگی مستقیم به تماس فلز با محلول فسفاته دارد در نتیجه سطح تماس باید کاملا تمیز باشد. این تمیز کردن باید به صورت فیزیکی و شیمیایی باشد. در حالت فیزیکی با دستمال، سند پلاست یا شات پلاست و در روش شیمیایی با استفاده از مواد چربی گیر استفاده کرد. مواد بر دو نوع اند : قلیایی و امولسیون. مواد چربی گیر را نیز می توان به روش دستی، پاششی و غوطه وری استفاده کرد.
  • آبکشی : قطعات معمولا بعد از چربیگیری شسته می شوند تا از تداخل وان ها جلوگیری نماید. معمولا در آبکشی به روش غوطه وری در تانک آبکشی حداکثر اختلاط و آشفتگی باید وجود داشته باشد تا بازدهی بالا رود و این آشفتگی ممکن است به واسطه هوای فشرده به درون مخزن تامین شود و آب تازه پیوسته وارد سیستم شده تا تانک همواره سرزیر داشته باشد و غلظت محلول در تانک آبکشی بالا نرود و مقدار ذرات جامد موجود در آبکشی باید از 150 میلی گرم در لیتر کمتر باشد و فاقد یون های کلراید، فلوراید و سولفید باشد چون با وجود آنها آبکشی به درستی انجام نمی گیرد و در سیستم پاششی فشار پاشش بین 1 الی 2 بار تنظیم می شود  زمان پاشش حدود 2 الی 3 دقیقه بوده و سختی آب از 150 ppm میلی گرم در لیتر کمتر و مدام سرریز داشته باشد و همچنین ph مناسب و قابل قبول در مرحله قبل از فسفاته کاری 7.5 الی 9 می باشد.
  • فسفاته کاری ( به روش غوطه وری یا پاششی)
  • آبکشی.

بسته بندی محلول فسفاته :

محلول فسفاته کاری در گالن های 20 لیتری و بشکه های 220 لیتری عرضه می گردد.

مایع فسفاته

فروش محلول فسفاته :

فروش محلول فسفاته صنعتی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و ارزان ترین قیمت باامکان حمل و ارسال به کلیه شهرهای کشور در اسرع وقت.

جهت خرید محلول فسفاته کاری و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

جهت دانلود کاتالوگ مایع فسفاته روی لینک زیر کلیک نمایید.

کاتالوک اسید سولفوریک

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
مایع فسفاته کاری
گرید :
صنعتی
نوع بسته بندی
گالن 20 لیتری :
yes
بشکه 220 لیتری :
yes

کلمات مرتبط

فسفاته کاری - فسفاته کاری چیست - فسفاته آهن - فسفاته روی - فسفاته کاری فلزات - پوشش فسفاته - کود فسفاته -فسفات روی - فروش مایع فسفاته کاری - قیمت فسفاته کاری

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()