سبد خرید 0

کروم چیست

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 25 شهریور 1396 در ساعت 15 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کروم چیست ؟

کروم از عناصر جدول تناوبی است که دارای نشان Cr و عدد اتمی 24 می باشد. کروم فلزی سخت، براق و به رنگ خاکستری فلزی با جلاپذیری بالا و نقطه جوش بالا و مقاومت قابل توجه در برابر زنگ زدگی و تیرگی است.

اکسید کرومیوم از بیش از 2 هزار سال پیش در امپراتوری چین برای روکش سلاح حاوی فلزی استفاده می شد. کروم به عنوان یک عنصر در سال 1761 کشف شد و ابتدا به عنوان رنگدانه کاربرد داشت. در سال 1797 فلز کروم برای اولین بار از سنگ معدنی آن جدا شد. از آن زمان تقریبا تمام کروم دنیا از سنگ معدنی کرومیت به دست می آید. ارزش این فلز بیشتر به دلیل مقاومت بسیار آن در برابر زنگ زدگی و فرسایش است به ویژه وقتی کشف شد که افزودن کروم به فولاد تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از فرسایش و تیرگی فولاد دارد. امروزه حدود 85 درصد مصرف کروم دنیا برای ساخت فولاد ضد زنگ و همچنین آبکاری با کروم است.

کروم

کاربرد کروم :

معمولا فلز کروم در آبکاری، به عنوان یک جزء در آلیاژ مانند فولاد ضد زنگ، یه عنوان کاتالیزور و ... کاربرد بسیار دارد.  

کلمات کلیدی :

اسید کرومیک - اسید کرومیک چیست - اسید کرومیک msds - اسید کرومیک ترک - chromic acid - اسید کرومیک بایر آفریقا - کرومیک اسید - کروم - اسید آبکاری - سود پرک - فلز کروم - سنگ کروم - اکسید کروم - آبکاری فلزات - آبکاری کروم - قیمت اسید کرومیک - فروش اسید کرومیک.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()