021-88308030
0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس سایز
شکل ظاهری
گرید
سازنده
نوع بسته بندی
کالا برای:

انواع کلرید

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

کلرید چیست ؟

کلرید دسته ای از مواد شیمیایی می باشد. یون کلراید زمانی تشکیل می شود که عنصر کلر به عنوان هالوژنی، یک الکترون دریافت می کند تا به یون Cl- تبدیل شود. از این یون می توان نمک هایی معدنی ساخت که به خوبی در آب محلول اند.

برخی از این نمک های معدنی عبارتند کلرید سدیم، کلرید کلسیم، کلرید آهن و ... همچنین یک الکترولیت بسیار مهم است که در تمام مایعات بدن موجود دارد.

فروش انواع کلرید با قیمت مناسب

دیجی شیمی فروشگاه اینترنتی مواد شیمیایی انواع کلرید را با بهترین قیمت در انواع بسته بندی به فروش می رساند. جهت خرید آنلاین می توانید با انتخاب بسته بندی مورد نظرتان خرید خود را ثبت کنید.

در صورت مشاوره فنی میتوانید با ما در تماس باشید.

نقش کلراید ها در طبیعت 

آب دریا حاوی 1.94% کلراید است. برخی از مواد معدنی حاوی کلرید شامل کلرید سدیم، پتاسیم و منیزیم هیدراته هستند. غلظت کلرید موجود در خون کلرید سرم نامیده می شود و این غلظت توسط کلیه ها تنظیم می شود. یون کلراید که جزء ساختاری برخی پروتئین هاست.

کیفیت آب و فرآوری آب

یکی دیگر از کاربردهای مهم کلریدها نمک زدایی است که شامل از بین بردن نمک های کلرید برای بدست آوردن آب آشامیدنی است. در صنعت نفت، کلریدها یک ماده تشکیل دهنده دقیق سیستم گل ولای هستند. افزایش کلریدها در سیستم گل و لای ممکن است نشانه ای از حفاری آب شور با فشار بالا باشد. افزایش آن می تواند نشانگر کیفیت پایین ماسه هدف باشد.

کاربردها و مصارف خانگی کلراید ها

نمک های کلرید مانند کلرید سدیم برای حفظ مواد غذایی استفاده می شود.

کلرید سدیم در آب به یون های سدیم و کلر تقسیم می شوند. 

نمک هایی مانند کلرید کلسیم، کلرید منیزیم، کلرید پتاسیم، پلی آلومینیوم کلراید دارای کاربردهای مختلفی از درمان های پزشکی تا تولید سیمان می باشد.

 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 34 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()