سبد خرید 0

خواص زاج سفید

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 19 دی 1400 در ساعت 14 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خواص زاج سفید

 • درمان سرطان مثانه:

یکی از برترین کاربرد های زاج سفید درمان سرطان مثانه است، این ماده شیمیایی معدنی میتواند با خاصیتی که دارد زخم های کلیه، مجاری ادرار و مثانه را بهبود ببخشد.

خواص زاج سفید

 • رفع عفونت واژن:

از آنجا که زاج سفید یا آلوم یک محصول با خاصیت جمع کنندگی و خشک کنندگی است میتواند تاثیر به شدت زیادی در رفع عفونت واژن بانوان داشته باشد. این محصول از دیرباز تا کنون مورد توصیه پزشکان بوده است و در این مدت افراد زیادی از این ماده استفاده کرده اند و از تاثیر آن لذت برده اند.

 • کاهش ورم ها و باد ها در بدن:

زاج سفید میتواند ورم های مختلفی که در بدن وجود دارد را رفع کرده و دوباره به وضعیت عادی برگرداند.

 • از بین بردن سنگ کلیه:

از دیگر خواص زاج سفید میتوان به شکستن سنگ کلیه اشاره کرد. این محصول در شکستن سنگ کلیه تاثیر بی نظیری دارد.

 • از بین بردن چرک های گوشه چشم:

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که اطراف چشم شما چرک بسیاری تولید میکند میتوانید از زمه برای رفع این مشکل استفاده کنید. زاج سفید سوخته میتواند این مشکل شما را حل کند.

 • پهن کردن پلک چشم:

ترکیب این محصول با عسل و استفاده خارجی آن روی پوست باعث پهن تر شدن و قطور تر شدن پلک چشم های شما عزیزان میشود.

 • رفع عفونت و خونریزی های عفونی:

میتوانید اندازه یک نخود آلوم را داخل رحم قراردهید و یا زاج سفید را آسیاب و خشک کرده و از آن به عنوان شیاف داخل رحم کنید تا برای درمان بیماری های عفونی تاثیر گذار باشد.

 • درمان بیماری های عفونی دهان و دندان:

زاج سفید که به صورت پودر موجود است برای درمان ورم لثه استفاده میشود و میتواند این ورم را از عضلات حلق دور کند.

 • درمان بواسیر:

از این محصول برای درمان بیماری بواسیر و یا شقاق استفاده میکنند. روش های استفاده متفاوت است اما بیشتر از آسیاب شده این محصول استفاده میکنند.

 • رفع عرق:

از بهترین و کاربردی ترین خاصیت های این ماده معدنی رفع عرق میباشد. از آنجا که این ماده خاصیت قابض کنندگی دارد میتواند منافع پوست را ببندد و در واقع یک ضد عرق طبیعی میباشد. طرز کار آن راحت است زاج را زیر بغل خود بمالید و سپس آن را شست و شو دهید.

 • جوانی پوست:

زمه میتواند پوست را جمع کند و به همین طریق پوست را میکشد و باعث جوان تر دیده شدن پوست میشود. برای این کار باید از ترکیب زاج با عسل استفاده کنید که یک قاشق پودر زاج و یک قاشق عسل را مخلوط کرده و مانند سایر ماسک های پوست روی صورت قرار دهید و سپس بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. از جمله خواص این ترکیب می توان به نرم کنندگی و لطافت بخشی به پوست همانند کاری که وازلین با سلول های پوستی می کند، اشاره کرد.

 • از بین بردن ترک پا:

از آلوم برای از بین بردن ترک پا استفاده میشود. این محصول را با روغن زیتون و عسل مخلوط میکنند و روی پا به مدت 5 دقیقه مالیده و ماساژ میدهند در نهایت با آب ولرم پاهای خود را بشویید.

 • خاصیت تنگ کنندگی واژن:

از زاج سفید برای تنگ کردن واژن استفاده میکنند و میتواند تاثیر زیادی در روابط زناشویی شما داشته باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! اوره چیست و چه کاربردی دارد؟
نمایش همه
علاقه مندی ها ()