سبد خرید 0

کاربردهای کلرید کلسیم

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 14 دی 1400 در ساعت 20 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کاربردهای کلرید کلسیم

کلرید کلسیم یکی از نمک های ساده است که موارد مصرف عدیده ای دارد. کاربردهای کلرید کلسیم هم در بخش های صنعتی و کشاورزی و حتی کشاورزی مدرن و هم در بخش مواد غذایی است. یکی از مهم ترین کاربردهای کلرید کلسیم را می توان جلوگیری از یخ زدگی جاده ها به هنگام سرما و برف دانست. هم چنین در استخر ها به منظور جلوگیری از تخریب بتن مورد استفاده، از کلرید کلسیم بهره گرفته می شود. (مقاله کلر استخر هم میتواند اطلاعات خوبی به شما بدهد)

از کاربردهای کلرید کلسیم در استخر باید به افزایش میزان سختی آب اشاره کرد که مانع از واکنش دادن نمک های کلسیم با بتن شده و عمر بتن را افزایش می دهد. کلسیم کلرید به شدت جاذب رطوبت می باشد  و از همین خاصیت این ماده به منظور جلوگیری از ایجاد گرد و غبار در جاده ها استفاده می شود. با این وجود می توان یکی از مهم ترین کاربردهای کلسیم کلرید را حفظ رطوبت سطح جاده ها عنوان کرد.

آنالیز کلسیم کلراید

در این قسمت به آنالیز کلسیم کلراید و بررسی مشخصات ظاهری آن پرداخته ایم. این ماده شکل جامد داشته و رنگ آن سفید می باشد. طعم آن به شوری می زند، بدون بو می باشد و به شدت رطوبت محیط را به خود جذب می کند.

فرمول شیمیایی کلسیم کلرید CaCL2 می باشد و در دو مدل صنعتی و خوراکی تولید و روانه بازار می شود. در آنالیز کلسیم کلراید باید گفت که این ماده به راحتی در آب حل می شود و این واکنش گرما آزاد خواهد کرد. بنابراین در نگه داری آن در حجم زیاد، رعایت نکات ایمنی به شدت ضروری است.

در انتهای مبحث آنالیز کلسیم کلراید باید گفت که این ماده در فرم هیدراته خود می تواند از 1 تا 6 آبه باشد و کاربردهای آن بسته به میزان مولکول آب متفاوت خواهد بود.

کلرید کلسیم خوراکی چیست

این ماده در دو نوع صنعتی و خوراکی تولید می شود و در قسمت های قبل به بخش هایی از کاربردهای صنعتی این ماده اشاره کردیم. در اینجا قصد داریم به این موضوع بپردازیم که کلرید کلسیم خوراکی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این ماده یک افزودنی امن و بی خطر است که به برخی مواد غذایی اضافه می شود تا در کنار حفظ تردی و تازگی آنها، طعم شور دل انگیزی به آنها ببخشد. این ماده ضرر های نمک طعام را نداشته و به علت طعم شوری که در مواد غذایی ایجاد می کند، در برخی کنسروها، ترشی، سبزی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد کلرید کلسیم چیست

در ادامه این بحث که کلرید کلسیم خوراکی چیست باید گفت که این ماده می تواند رطوبت را به خوبی جذب خود سازد و به این شیوه مانع از مرطوب شدن مواد غذایی می شود و تردی و تازگی آنها را حفظ می کند.

خطرات کلسیم کلراید

در این قسمت به بررسی خطرات کلسیم کلراید و عوارضی که از مصرف آن ممکن است برای بدن ایجاد شود، می پردازیم. مقداری از این ماده که در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، بی خطر است و عارضه جانبی خاصی به همراه ندارد. اما خطرات کلسیم کلراید زمانی متوجه حال فرد می شود که به طور مستقیم و به شکل جامد به بدن برخورد کند.

از آنجایی که این ماده رطوبت را به خود جذب کرده و گرما آزاد می کند، تماس پوستی با آن می تواند سبب التهاب، خشکی و سوختگی خفیف گردد. خطرات کلسیم کلراید در اثر بلعیدن آن هم شامل تهوع، استفراغ و دردهای شکمی است و تنفس طولانی مدت آن هم به بافت ریه صدمه وارد می کند.

پیشنهاد میکنم از مقاله زاج سفید کاربرد های عجیب و شگفت انگیز این ماده را هم بخوانید. 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم چیست؟ فروش قرص کلر در تهران ( قرص کلر درجه 1) قرص کلر از کجا تهیه کنیم؟ کاربرد کلر چیست؟ معرفی انواع کاربرد کلر انواع روش تولید هیپوکلریت کلسیم چگونه است؟ قرص کلر کات کبود دار چیست؟ و با قرص کلر معمولی چه فرقی دارد؟ انواع قرص کلر چیست؟ معرفی انواع قرص کلر زاج سفید برای سفت شدن پوست صورت برای ساخت رادیاتورها معمولا از چه چیزی استفاده می شود طریقه استفاده از زاج سفید برای عفونت رحم جداسازی طلا از خاک با جوهر نمک بهترین روش برای از بین بردن رنگ ماشین روش استفاده از زاج سفید برای کیست تخمدان| دیجی شیمی جوهر لیمو در چه غذاهایی استفاده میشود| دیجی شیمی میزان مصرف اسید سولفوریک در هکتار| دیجی شیمی وسایل مورد نیاز برای استخراج طلا از برد| دیجی شیمی ساده ترین روش جداسازی طلا از خاک چیست؟| دیجی شیمی از بین بردن رسوب کتری با جوهر نمک| دیجی شیمی سود استخراج طلا از قطعات الکترونیکی| دیجی شیمی اگر جوهر لیمو مربا زیاد شد چه کنیم؟| دیجی شیمی
نمایش همه
علاقه مندی ها ()