سبد خرید 0

آب اکسیژنه (هیدروژن پروکساید)

9 / 10
از 18 کاربر

Hydrogen Peroxide

>> >> >> >>
کد کالا : 038
تعداد سفارش :
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 90,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

آب اکسیژنه | قیمت پراکسید هیدروژن | Hydrogen Peroxide

نام محصول : آب اکسیژنه 35 درصد

اسامی مترادف : هیدروژن پراکسید

نوع بسته بندی : بشکه 65 کیلوگرمی - گالن 20 لیتری - گالن 2.5 لیتری

فروش ویژه به تعداد محدود برند ایران و پاشا ترک

بررسی تخصصی و اجمالی

آب اکسیژنه چیست؟  

آب اکسیژنه و یا همان هیدروژن پراکسید نوعی اسید ضعیف به رنگ آبی محو است که چگالی کمتری نسبت به آب دارد. از آب اکسیژنه به عنوان ساده‌ترین پراکسید یا همان ترکیب با پیوند یگانه اکسیژن-کسیژن نیز یاد می‌شود. این مایع بوی تند و طعم تلخی دارد و به عنوان یک مایع سفید‌کننده و گند زدا مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته آب اکسیژنه در صنایع مختلف کابرد‌های گسترده‌ای دارد و یکی از اکسید‌کننده‌های قوی به شمار می‌رود.

هیدروژن پراکسید در واقع مایع ناروانی است که تولید آن با دشواری‌های زیادی همراه می‌باشد. زیرا در مدت زمان نسبتا کمی خاصیت شیمیایی خود را از دست داده و به آب و اکسیژن تبدیل میشود، اما در محیط بازی سریعتر از محیط اسیدی خنثی میشود و با بعضی ترکیبات شیمیایی مثل دی اکسید منگنز و گرد فلزات و غیره واکنش نشان می‌دهد. در ادامه برخی از مهمترین کاربرد‌های آب اکسیژنه را به همراه ویژگی‌های منحصر به فرد آن توضیح خواهیم داد.

بهترین قیمت آب اکسیژنه ترک

دیجی شیمی آب اکسیژنه ترک و ایران را با بهترین قیمت و کیفیت در بسته بندی های گالن 2.5 لیتری و 20 لیتری و بشکه 65 کیلوگرمی در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت آب اکسیژنه 35 درصد و اطلاع از انواع مختلف بسته بندی آن، به سایت دیجی شیمی سری زده و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

موارد استعمال آب اکسیژنه

اکنون بیش از یک قرن است که از آب اکسیژنه به عنوان یک ضد عفونی‌کننده، سفید‌کننده و اکسید‌کننده بی‌رقیب استفاده می‌شود. این مایع از خانه‌های خود ما گرفته تا اتاق‌های جراحی کاربرد گسترده‌ای دارد. البته برخی از کاربرد‌های آب اکسیژنه این روز‌ها به طور کامل از بین رفته، اما اهمیت هیدروژن پراکسید را در زندگی روزمره تک تک انسان‌ها نمی‌توان نادیده گرفت.

آب اکسیژنه یک ترکیب شیمیایی است که از افزودن یک مولکول اکسیژن به آب بدست می‌آید. این ترکیب یک تمیز‌کننده همه کاره است که البته باید در تماس با پوست انسان با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که می‌دانید علی رغم میزان قابل توجه موارد استعمال، آب اکسیژنه خیلی زود خاصیت خود را از دست داده و تبدیل به آب می‌شود.

به طور کلی کاربرد‌های آب اکسیژنه را می‌توان به شکلی که در ادامه می‌بینید دسته‌بندی کرد:

1.   کاربرد آب اکسیژنه در تولید کاغذ و نساجی

آب اکسیژنه را برای از بین بردن رنگ پنبه و پشم در صنعت نساجی مورد استفاده قرار می‌دهند. این مایع همچنین برای تولید کاغذ‌های با کیفیت نیز کاربرد دارد. آب اکسیژنه یک سفید کننده فاقد کلر و با قیمت مناسب است و یکی از گزینه‌های سازگار با محیط زیست برای تولید کاغذ به شمار می‌رود. در فرایند‌های بازیافت کاغذ، سفید کردن پالپ چوب و سفید‌سازی سلولز از آب اکسیژنه استفاده می‌کنند. آب اکسیژنه بعد از سدیم هیدروکسید یکی از بهترین مواد برای از بین بردن جوهر مرکبات محسوب می‌شود.

2.   آب اکسیژنه در لوازم آرایشی و بهداشتی

هیدروژن پراکسید خاصیت اکسید کنندگی و سفید کنندگی خوبی دارد، به همین دلیل نیز در تولید لوازم آرایشی و همچنین در شاخه پزشکی به عنوان سفید کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی مثل سفید‌کننده‌های دندان، دهان شویه و خمیر دندان حاوی آب اکسیژنه هستند.

3.   هیدروژن پراکسید به عنوان ماده ضد عفونی کننده

از آب اکسیژنه در صنعت آب و فاضلاب برای تصفیه و حذف ناخالصی‌های آلی نیز استفاده می‌کنند. آب اکسیژنه رادیکال‌های آزاد هیدروکسیل را آزاد می‌کند و همین موضوع نیز سبب تخریب ترکیبات هالوژنه و همچنین آروماتیک‌ها می‌شود. به علاوه، این مایع ضد عفونی‌کننده قادر است تا بوی بد ترکیباتی نظیر گوگرد را با استفاده از خاصیت اکسید کردن از بین ببرد.

هیدروژن پراکسید را می‌توان برای از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها و ضد عفونی کردن ابزارآلات جراحی نیز مورد استفاده قرار داد. به طور کلی این محلول جایگزین بسیار مناسبی برای ضدعفونی‌کننده‌های حاوی کلر محسوب می‌شود. آب اکسیژنه محلولی مناسب برای ضد عفونی کردن سطوح آشپزخانه و حمام نیز به شمار می‌رود

4.   کاربرد آب اکسیژنه در صنعت کشاورزی

در صنعت کشاورزی از آب اکسیژنه برای از بین بردن آفاتی مثل کنه، شته و همچنین جلوگیری از بروز بیماری‌های قارچی در محصولات استفاده می‌کنند. به این منظور نیز یک واحد آب اکسیژنه ۳۵ درصد را با ده واحد آب مقطر ترکیب می‌کنند و روی محصولات می‌پاشند. به علاوه، هیدروژن پراکسید به درمان پوسیدگی ریشه گیاهان و کمک به تولید محصول بیشتر نیز کمک می‌کند. با آب اکسیژنه دوام گیاهان در برابر آسیب‌های محیطی تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد.

5.   هیدروژن پراکسید در صنعت و معدن

آب اکسیژنه در صنعت و معدن هم به عنوان یک عامل اکسید‌کننده و هم به عنوان منبع اکسیژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مایع دارای دو اتم اکسیژن است و همین موضوع نیز آن را برای مصارف گوناگون در صنعت معدن مناسب می‌سازد. در فرآیند‌های شستشوی سنگ، تولید اورانیوم، تهیه کنسانتره و همچنین تولید طلا از هیدروژن پراکسید استفاده می‌شود.

6.   آب اکسیژنه برای تمیز کردن سطوح مختلف

آب اکسیژنه در از بین بردن میکروارگانیسم‌ها مثل قارچ، باکتری، ویروس و مخمر عملکردی بی‌بدیل دارد. به همین دلیل نیز گزینه بسیار مناسبی برای جرم گیری و ضدعفونی کردن حمام، دستشویی و سطوح آشپزخانه محسوب می‌شود. حتی ممکن است در برخی از محصولات جرمگیر آب اکسیژنه بکار رفته باشد.

7.   آب اکسیژنه برای از بین بردن لکه‌های لباس

همانطور که قبلاً گفتیم هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه یک سفید‌کننده پرکاربرد است که برای از بین بردن لکه روغن، خون، آب میوه‌هایی مثل هویج و انگور قرمز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین اگر لباس سفیدی دارید که بخاطر چرک مردگی دیگر قابل استفاده نیست، آب اکسیژنه را برای بازگرداندن سفیدی و تمیزی به آن امتحان کنید.

ویژگی های آب اکسیژنه

آب اکسیژنه و یا هیدروژن پراکسید با گذشت زمان تغییر ماهیت داده و پس از تجزیه به اجزای تشکیل دهنده خود، یعنی آب و اکسیژن تبدیل می‌شود. PH هیدروژن پراکسید در حالت عادی ۴. ۵ است. این مایع را به عنوان آب با یک اکسیژن بیشتر می‌شناسند و آن را برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌دهند. تجزیه آب اکسیژنه در محیط‌های بازی سرعت بیشتری نسبت به محیط‌های خنثی دارد، اما در محیط‌های اسیدی سرعت تجزیه آن کاهش می‌یابد. هیدروژن پراکسید همچنین نباید در معرض گرما و یا نور قرار بگیرد، زیرا این عوامل نیز تجزیه آب اکسیژنه را تسریع می‌بخشند.

بنابراین برای نگهداری از آب اکسیژنه باید محیط مناسبی در اختیار داشته باشید. اما به طور کلی نمی‌توان این مایع را برای مدت طولانی نگه داشت، زیرا خواص خود را از دست داده و به آب معمولی تبدیل می‌شود. البته اضافه کردن ترکیباتی نظیر اسید بنزوئیک، اسید فسفریک، و اوره پایداری آب اکسیژنه تا حد زیادی افزایش می‌دهد. برخی از مهمترین ویژگی‌های هیدروژن پراکسید عبارت‌اند از:

  • آب اکسیژنه خالص تقریباً بی‌رنگ است و یا به رنگ آبی خیلی کم رنگ دیده می‌شود.
  • نقطه جوش آب اکسیژنه ۱۵۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.
  • هیدروژن پراکسید خاصیت اکسیدکنندگی خود را هم در محیط‌های بازی و هم در محیط‌های اسیدی حفظ می‌کند.
  • آب اکسیژنه در هر شکل و حالتی محلول در آب می‌باشد.
  • در تمام واکنش‌های شیمیایی آب اکسیژنه نقش کاهنده را بازی و یک اکسیژن از ماده اولیه جدا می‌کند.
  • ویسکوزیته آب اکسیژنه کمی بالاتر از آب معمولی می‌باشد.

چرا آب اکسیژنه را در ظرف‌های پلاستیکی نگهداری می کنند؟

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، آب اکسیژنه در مجاورت نور آفتاب خواص خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. حال اگر آب اکسیژنه را در ظروفی از جنس فلزات قلیایی نگهداری کنید این پروسه تسریع می‌یابد. هیدروژن پراکسید را باید در ظروف شیشه‌ای و یا پلاستیکی و در محیط‌های تاریک نگهداری کرد تا خواص آن حفظ شود. آب اکسیژنه را همچنین باید از ذرات گرد و خاک دور نگه دارید، زیرا این ذرات موجب تجزیه و ایجاد حالت انفجاری در آب اکسیژنه خواهند شد.

خواص آب اکسیژنه

در سال‌های اخیر تحقیقات زیادی در مورد خواص آب اکسیژنه انجام شده است. این تحقیقات نتایج شگفت‌آوری را درباره خواص هیدروژن پراکسید خصوصاً در حوزه سلامت و زیبایی آشکار ساخته و بر کاربردی بودن این مایع منحصر به فرد بیش از پیش تأکید کردند.

خواص ضد عفونی‌کننده و ضد میکروبی آب اکسیژنه آن را به ترکیبی بی‌نظیر در زندگی انسان‌ها تبدیل کرده، تا جایی که جایگزین خاصی برای آن وجود ندارد. در ادامه به اختصار به توضیح درباره برخی از مهمترین خواص آب اکسیژنه می‌پردازیم.

سلامت و مراقبت از مو‌ها: بسیاری از محصولات مراقبت از مو حاوی آب اکسیژنه به عنوان ماده تمیز‌کننده و روشن‌کننده مو‌ها هستند. خواص شیمیایی آب اکسیژنه باعث شده تا این مایع بتواند آلودگی‌ها را بدون از بین بردن چربی ضروری از مو جدا کند. البته استفاده از هیدروژن پراکسید به منظور درمان باید تحت نظارت پزشک انجام شود.

سلامت و مراقبت از گوش: با نگاهی به ترکیبات موجود در محصولات تمیز‌کننده گوش متوجه حضور هیدروژن پراکسید در آن‌ها خواهید شد. هیدروژن پراکسید در این محصولات از بروز عفونت جلوگیری می‌نماید و میزان تولید ترشحات داخل گوش را نیز کنترل می‌نماید.

ضد عفونی‌کننده میوه و سبزیجات: محلول هیدروژن پراکسید به عنوان یک ضد عفونی‌کننده بی‌خطر برای شستشوی میوه‌ها و سبزیجات مورد تأیید FDA قرار گرفته است.

سفید کردن دندان‌ها: همانطور که تا الان مطالعه کردید، آب اکسیژنه خاصیت سفید کنندگی دارد. از همین ویژگی آب اکسیژنه نیز برای تولید انواع خمیر دندان‌های سفید‌کننده استفاده می‌کنند.

جلوگیری از عفونت قارچی ناخن‌ها: در ترکیبات بسیاری از دارو‌های ضد قارچ برای ناخن آب اکسیژنه بکار رفته، زیرا این مایع ضد قارچ و ضد باکتری است و در مدت کوتاهی عفونت‌های قارچی را از بین می‌برد.

موارد احتیاط هنگام استفاده از هیدروژن پراکسید

آب اکسیژنه با غلظت بالا در آزمایشگاه و محیط‌های صنعتی ممکن است برای سلامت انسان خطر آفرین باشد. این محلول یک اکسید کننده بسیار قوی است که البته با کاهش میزان خلوص از میزان اکسید کنندگی آن نیز کاسته می‌شود. ولی آب اکسیژنه در تماس با چشم‌ها، پوست و دستگاه تنفسی اثرات مخرب زیادی را بر جای خواهد گذاشت.

این ترکیب شیمیایی حالت‌های سوختگی روی پوست ایجاد می‌کند و باعث آسیب‌های جبران ناپذیری به سلامت چشم‌ها می‌شود. همچنین از استشمام گازی که از آب اکسیژنه متصاعد می‌شود جدا پرهیز نمایید. البته هیدروژن پراکسید با میزان غلظت پایین و برای مصارف خانگی بی خطر محسوب می‌شود، اما باید از دسترس کودکان دور بماند.

آب اکسیژنه را از کجا بخریم ؟

خرید آنلاین و آسان هیدروژن پراکسید 35 درصد با بالاترین کیفیت در بندهای ایرانی و ترک و قیمتی استثنایی در دیجی شیمی امکان پذیر است. شما می توانید با مراجعه به سایت این مرجع قدرتمند فروش، ضمن اطلاع از قیمت آب اکسیژنه 35 درصد، مشاوره های رایگان محصولی را نیز دریافت کنید. دیجی شیمی بهترین و معتبرترین مرکز عرضه محصولات شیمیایی و از جمله آب اکسیژنه است که آن را به قیمتی نازل به شما عرضه می کند.

خرید هیدروژن پراکسید  

همان طور که اشاره شد، این ماده کاربردهای زیادی دارد و طبیعی است که تقاضا برای خرید آن بسیار بالا باشد. خرید هیدروژن پراکسید با با نهایت دقت به انجام برسد، چرا که کیفیت بالای این محصول می تواند تضمین گر حصول بهترین نتیجه برای شما باشد. استفاده های پزشکی و هم چنین خانگی این ماده، سبب شده تا کیفیت بالای آن از ارزش زیادی بهره مند گردد و به شما توصیه می کنیم که خرید هیدورژن پراکسید را فقط و فقط به مراجع معتبر بسپارید. در این بین می توان به مرکز دیجی شیمی اشاره کرد که عرضه کننده بهترین مواد شیمیایی است و آب اکسیژنه را نیز در بالاترین سطح کیفی ارائه می کند. با خرید هیدروژن پر اکسید از این مرکز، هیچ نگرانی بابت بی کیفیت بودن جنس خریداری شده نخواهید داشت و بهترین و مرغوب ترین نوع آن را تهیه خواهید نمود. دیجی شیمی برای رفاه حال شما عزیزان، امکان خرید اینترنتی را نیز فراهم کرده است و می توانید با مراجعه به سایت این مرکز، به سادگی نسبت به خرید هیدروژن پراکسید اقدام نمایید

قیمت هیدروژن پراکسید  

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در خرید هر ماده ای به آن توجه می شود، قیمت تمام شده آن می باشد. این قیمت باید به نحوی باشد که برای مصرف کننده صرفه اقتصادی داشته باشد. این نگرانی هم وجود دارد که ارزانی بیش از حد کالا، نشان از بی کیفیتی آن است و ممکن است محصول خریداری شده، فاقد سطح کیفی استاندارد و مناسب باشد. خوشبختانه در دیجی شیمی این مشکلات وجود ندارند و شما می توانید با خیالی آسوده خرید کلیه مواد شیمیایی خود را به این مرکز بسپارید. قیمت هیدروژن پراکسید در دیجی شیمی، رقابتی و اقتصادی بوده و قادر خواهید بود یکی از ارزان ترین انواع آب اکسیژنه و البته با کیفیت ترین آن را از سایت دیجی شیمی تهیه کنید. علت قیمت مناسب هیدروژن پراکسید در این مرکز، بی واسطه بودن عرضه کالاست. به این ترتیب که محصولات تولیدی دیجی شیمی به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه ها به دست شما خواهد رسید و افزایش قیمت ناشی از حضور دلال ها جایی در این مرجع فروش ندارد. قیمت آب اکسیژنه 35 درصد در دیجی شیمی یکی از بهترین های بازار است و در عین حال کیفیت خوب آن شما را شگفت زده خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم خرید این محصول را به سایت دیجی شیمی بسپارید و پس از آن به علت رضایت از کیفیت و نحوه ارسال کالا و نیز پیشتیبانی های همیشگی کارشناسان این مرکز، به یکی از مشتریان دائمی ما بدل خواهید شد.

قیمت آب اکسیژنه

همه ما می‌دانیم که یکی از قابل توجه ترین چیز هنگام خرید محصولی قیمت آن است. درواقع یکی از مهم ترین فاکتور های خرید است. البته در همه جا یکی نیست و متفاوت است. ممکن است حتی برای برخی افراد قیمت محصولی که می‌خواهند آن را بخرند اصلا مهم نباشد.

و اما قیمت آب اکسیژنه، این ماده بسیار کاربردی؛ همانطور که در بالای این صفحه می‌توانید ببینید، قیمت این محصول 300 هزار تومان است. ما همیشه در تلاشیم تا قیمت ها را به روز نگه داریم اما ممکن است به دلیل وجود محصولات زیاد و همچنین نوسانات قیمت ارز و دلار، قیمت محصولی قدیمی بماند و به روز نشود. اما اصلا جای نگرانی نیست و ما به شما پیشنهاد می ‌کنیم حتما قبل خرید خود با ما تماس بگیرید، با این کار هم همیشه از قیمت لحظه و به روز شده خبر دارید و هم می‌توانید در مورد خرید محصول مورد نظر خود مشاوره نیز دریافت کنید تا در مورد خرید خود مطمئن شوید.

آب اکسیژنه ضدعفونی کننده قوی...

 آب اکسیژنه محصولی قوی برای ضدعفونی به شمار میرود همچنین این محصول در صنعت عینک سازی استفاده میشود پس از برش دادن شیشه عینک از محلول آب اکسیژنه برای شفاف سازی و پاکسازی شیشه این محصول مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید آب اکسیژنه

شما عزیزان میتوانید این محصول را به راحتی از شرکت دیجی شیمی تهیه کنید. این محصول هم اکنون در دیجی شیمی موجود است و شما میتوانید با مراجعه حضوری، سایت و تماس با پشتیبان های شرکت دیجی شیمی این محصول را ثبت سفارش کنید تا در اسرع وقت آن را دریافت کنید.

مزایا

مثبت قیمت مناسب
مثبت کیفیت عالی
مثبت بسته بندی مناسب
مثبت امکان ارسال بصورت پالت بندی
مثبت ارسال فوری
مثبت ضمانت و خدمات پس از فروش
مثبت

معایب

مشخصات فنی

آنالیز محصول

آنالیز آب اکسیژنه

1.13g/cm   20°C Density
28470000 HS code
5.1B.oxidizing agents(TRG 515 Group2+3)i Storage
Store at+2°C to + 25°C Storage(temperature)i
A Packing category
slightly polluting substance WGK
3  -  Strong toxins Poison class CH
R 34 R phrase
S 3-26-36-37-39-45 S phrase
Liquid Form
Colorless Color
Slightly pungent Odeur

24°C≈

Melting point

110°C≈

Boiling point
20hPa≈ vapor pressure
100°C<

 

Thermal decomposition
20°C Soluble Solubility in water
<=35.0% Assay 
>=0.2%

Free acid(sulfuric acid)i

<=0.005% Chloride

مقالات مرتبط

ارسال نظر

:
7 1
سلام ارسال فوری هم دارین؟
مدیریت :
7 1
سلام بله روش ارسال را خودتون انتخاب می کنید.
علی فاطمی :
8 1
سلام قیمت روز آب اکسیژنه 35 درصد را میخواستم
مدیریت :
9 2
سلام قیمت محصول درون سایت هست می تونید خرید خود را انجام دهید.
رضا محمدی :
7 1
سلام من به میزان ۲/۵ لیترمحلول آب اکسیژنه ۲۰ درصد نیاز دارم و آیا ۳۵ درصدی جوابگو می‌باشد و اینکه چگونه تهیه کنم ؟
مدیریت :
7 2
سلام شما میتوانید محصول آب اکسیژنه 35 درصد رو خرید نمایید و به اندازه 2/3 آب مخلوط نمایید.
رضایی :
8 1
سلام وقت بخیر من مقدار کم میخواستم در حد نیم لیتر یا کمتر برای کارهای هنری میخوام آیا این مقدار برای فروش دارید؟
مدیریت :
8 2
سلام حداقل مقدار فروش 2.5 لیتری می باشد دوست عزیز.
سعادتمند :
8 0
آب اکسیژنه با درصدهای پایین تر امکان تهیه دارید ؟
مدیریت :
7 0
سلام بله جهت درصد درخواستی با کارشناسان ما تماس بگیرین
صالحی :
7 0
تهیه اب اکسیژنه دو درصد رو از اب اکسیژنه سه در صد بهم بگین
مدیریت :
7 0
سلام کاربر عزیز اب اکسیژنه 35% است و با هر درصدی که خواسته باشید ساخته میشود
علایی :
7 0
آب اکسیژنه 50% موجود هست؟ تولید داخل ، قیمت؟
مدیریت :
7 0
سلام کاربر عزیز 35% فقط موجود است تولید داخل است برای قیمت تناژ با کارشناسان ما تماس بگیرید
احمد :
0 0
سلام نود درصد دارین؟
مدیریت :
0 0
سلام بالاترین درصد اب اکسیژنه 50 درصد می باشد
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()