021-88308030
0
مواد شیمیایی >> سایر مواد پودری >>
کد کالا : 033

بوراکس

borax

نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 190,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

نام محصول : بوراکس. 

برند محصول : بوراکس دکا / بوراکس پنتا.

شکل ظاهری : پودر سفید رنگ.

خلوص : 99 درصد.

محصول کشور: ترکیه

بررسی تخصصی و اجمالی

بوراکس چیست ؟

آیا پودر بوراکس را می شناسید؟

بوراکس borax ماده ای شیمیایی است که نمک اسید بوریک می باشد که به آن بوره یا سدیم بورات نیز گفته می شود. ترکیباتی که در بوراکس به کار رفته، عبارت است از: بور، اکسیژن و سدیم و فرمول شیمیایی این ماده Na2B4O7 می باشد. این ماده به دو شکل پودری و مایع در بازار وجود دارد و فرمول شیمیایی نام برده مخصوص بوراکس بدون آب می باشد. بوراکس در دو فرمول شیمیایی دیگر که با نام های 5 و 10 آبه شناخته می شود نیز وجود دارد. این ماده در آب محلول بوده و به جرات می توان آن را مهم ترین ترکیب حاوی بور دانست که کاربردهای فراوانی دارد. بوراکس در حالت جامد خود به رنگ سفید می باشد و نسبت به حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. در جدول زیر می توانید برخی ویژگی های این ماده را مشاهده کنید.

 

نام

بوراکس، بوره

فرمول شیمیایی در حالت خشک

Na2B4O7

حالت فیزیکی

جامد

رنگ

سفید

انحلال در آب

محلول در آب، به ویژه آب گرم

بوراکس

فروش آنلاین بوراکس در دیجی شیمی

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه آنلاین فروش پودر بوراکس با قیمت مناسب در بازار ایران می باشد.

فروش آنلاین بوراکس در دیجی شیمی

خرید بوراکس

جهت خرید پودر بوراکس می توانید به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید و همکاران ما در اسرع وقت محصول مورد نظرتان را ارسال می کنند.

معرفی شکل ظاهری بوراکس

بوراکس پودری سفید رنگ و نرم می باشد که به آسانی در آب حل می شود. بالاترین خلوص بوراکس 98 درصد می باشد.

شکل ظاهری بوراکس

کاربرد جالب بوراکس در ساخت اسلایم (خمیر اسلایم بازی)

بوراکس به عنوان ماده اولیه تولید خمیر اسلایم بازی کاربرد ویژه ای دارد.

خمیر اسلایم

20 کاربرد شگفت انگیز بوراکس یا بوره

پودر بوراکس یا بوره به دلیل موارد استفاده بسیار بالا در صنعت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. قبل از معرفی کاربردهای این محصول لازم است بدانید این محصول به محیط زیست آسیب نمی رساند و خطرناک نیست.

 1. استفاده از بوراکس به عنوان کود درختی : استفاده از بوره بدین صورت که یک فنجان بوراکس را در آب حل کرده و در اطراف خاک یک درخت میوه به صورت کود بپاشید در واقع ماده ای معدنی به خاک اضافه می کنید و این ماده برای رشد دیواره سلولی و رشد دانه و میوه درخت مفید است.
 2. دفع حشرات موذی : با پاشیدن مقدار مساوی بوراکس و شکر در محلی که فکر می کنید حشراتی مانند سوسک و مورچه زندگی می کنند باعث دفع آنها می شود.
 3. تمیز کردن سرویس بهداشتی : سرویس بهداشتی که کثیفی در آن به صورت جرم شده است اگر یک فنجان بوراکس را در آن بریزید و بعد از 12 ساعت با برس بسابید بوراکس جرم ها را نرم می کند و شستن آن را آسان می نماید.
 4. کشتن کک ها : در محلی که گمان می کنید کک تخم ریزی کرده است بوره بپاشید.
 5. شمع های خانگی : اگر خودتان میتوانید شمع درست کنید، فتیله ها را در محلولی از بوراکس و بوره بخیسانید تا خاکستر و دود آنها کم شود.
 6. از بین بردن چربی ها : برای از بین بردن چربی روی وسایل می توانید بوره و آب را به نسبت 2 به 1 مخلوط کنید و آن را روی وسایل بمانید.
 7. تمیز کردن وسایل آشپزخانه : بوراکس یک ماده پاک کننده است که برای وسایل آشپزخانه آلومینیومی و چینی بسیار عالی می باشد. بوراکس را روی تابه و قابلمه پاشیده و با اسکاچ بسابیدسپس خوب آبکشی کنید.
 8. رفع بوی بد یخچال : غذاهایی که در یخچال ریخته شده اند را می توان با اسفنج نرم و با استفاده از 4 پیمانه آب گرم و 1 قاشق غذاخوری بوراکس شست و سپس با آب سرد آبکشی کنید.
 9. پاک کردن دوش، وان و کاشی : بوراکس را روی اسفنج مرطوب یا پارچه نرم بپاشید و مانند یک پاک کننده پودری از ان استفاده نمایید. می توانید از آن برای سطوح فایبر گلاس نیز استفاده کنید. خوب آبکشی کنید.
 10. از بین بردن زنگ زدگی : یک یا دو قاشق بوراکس ، 1 قاشق آبلیمو و مقدار کافی آب را مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید. خمیر را با استفاده از یک اسفنج یا اسکاچ روی وسایل زنگ زده بمالید تا زنگ زدگی از بین برود.
 11. رفع بوی مرطوب کننده هوا : برای جلوگیری از ایجاد بو در مرطوب کننده های هوا، 1/2فنجان بوره را به یک 4 فنجان آب اضافه کرده و در مخزن دستگاه بریزید. مرطوب کننده هوا را به مدت 15-10 دقیقه روشن کنید، سپس مخزن را خالی کرده و با آب تمیز بشویید.
 12. تمیز کردن سینک ظرفشویی : با خمیری که می توانید از مخلوط کردن 1 فنجان بوراکس و یک چهارم فنجان آبلیمو درست کنید، لکه ها را از روی سینک های استیل یا چینی بردارید. با استفاده از اسفنج یا پارچه، لکه را با خمیر بمالید. سپس با آب گرم بشویید.
 13. تمیز کردن وسایل بیرون از منزل : 1 قاشق چایخوری مایع ظرفشویی، 1 قاشق چایخوری بوره و 4 فنجان آب گرم را مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید و از آن برای تمیز کردن وسایل و مبلمان منزل استفاده کنید.
 14. تمیز کردن دستگاه تصفیه زباله : با ریختن 3 قاشق غذاخوری بوره در آب روی ظرفشویی، دستگاه دفع زباله خود را تمیز کنید. اجازه دهید یک ساعت بماند سپس آب گرم را باز کنید.
 15. رفع بوی سطل زباله : سطل زباله را با بوراکس و آب پر کنید تا بوی ان برطرف شود. اجازه دهید این محلول مدتی در سطل بماندو سپس آبکشی کنید. مقداری بوره را ته سطل بپاشید این کار رطوبت عامل بوی بد را جذب میکن.
 16. کشتن علف های هرز : مقداری بوراکس را بر ترک های وجود در کف زمین و روی مسیرهای عبور بریزید تا علف های هرز را بکشد. از بوره برای باغچه استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن تمام گیاهان می شود.
 17. برق انداختن وسایل چینی : وسایل چینی خود را در سینکی پر از آب گرم و نیم فنجان بوره بخیسانید. خوب آبکشی کنید و به روش معمول بشویید.
 18. پاک کردن شانه ها و برس ها : یک چهارم فنجان بوراکس و 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک سطل آب گرم مخلوط کنید. برس ها را در این آب پر از کف بگذارید، اجازه دهید خیس بخورند، سپس خوب آب بکشید. بگذارید شانه ها کاملا خشک شوند.
 19. از بین بردن کپک ها : با ترکیب کردن آب و بوراکس، خمیر درست کنید و آن را بر ناحیه کپک زده بمالید. اجازه دهید خمیر خشک شود یا حداقل یک شب بماند. پودر را پاک کرده و آن قسمت را بشویید.
 20. ضد حریق کردن لباس ها : بسیاری از مراکز آتش نشانی، محلول حاوی بوراکس را برای ضد حریق کردن لباس ها توصیه می کنند. یک فنجان بوره و نصف نجان اسید بوریک را در 4 فنجان آب بریزید. اگر ماده مورد نظر، قابل شستشو باشد، آن را پس از شستن در محلول، خیسانده و سپس خشک کنید. اما اگر لباس قابل شستشو نباشد، محلول را روی آن اسپری کرده و خشک کنید. این محلول، از روی لباس شسته می شود، به همین دلیل باید بعد از شستشو روی لباس زده شود تا اثر آن باقی بماند.

بوراکس در ضد حریق کردن لباس ها

برخی از کاربردهای بوراکس را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

 

 

کاربردهای بوراکس

استفاده در تولید انواع شوینده ها

بهره گیری به عنوان نوعی کود به منظور رشد بهتر گیاه و از بین بردن آفات

استفاده در تولید شمع

استفاده به منظور ذوب طلا

بهره گیری به منظور تولید اسلایم

استفاده به عنوان نوعی نگه دارنده در انواع غذا

نوعی تنظیم کننده اسیدیته در تولیدات صنعتی

استفاده جهت تولید سرامیک

قیمت بوراکس

اگر به دنبال کسب اطلاع در زمینه قیمت بوراکس هستید، باید بدانید که قیمت این محصول تحت تاثیر برند تولید کننده و کیفیت آن است. مسلما قیمت های متفاوتی از بوراکس را در بازار مشاهده خواهید کرد. دلیل این موضوع هم تفاوت در کیفیت و کارایی محصول است. قیمت بوراکس در سایت دیجی شیمی در کنار بهره مندی از عالی ترین سطح کیفی، مناسب و به صرفه خواهد بود. به این معنا که شما با خرید از سایت دیجی شیمی، به علت نبود واسطه ها، قیمت منصفانه تری را پرداخت می کنید. لازم به ذکر است که دیجی شیمی متعهد می شود که محصول را در محل به شما تحویل دهد. لذا در هر کجای ایران که باشید، می توانید سفارش خود را برای خرید بوراکس از این مرجع ثبت کنید. با در نظر گرفتن اقتصادی بودن قیمت بوراکس در سایت دیجی شیمی و هم چنین کیفیت عالی آن، می توان ادعا کرد که این مرکز فروش مواد شیمیایی، ایده آل ترین سایت برای خرید بوراکس می باشد. برای اثبات این ادعا، مشتریان وفاداری که سال های سال خرید مواد شیمیایی خود را به این مجموعه سپرده اند، کفایت می کند.

قیمت خرید و فروش بوراکس

آیا می دانید بوراکس برای اولین بار در کجا پیدا شد ؟

بوراکس برای اولین بار در بسترهای خشک دریاچه در تبت کشف شد و از مسیر ابریشم وارد کشور عربستان شد. بوراکس در اواخر قرن نوزده میلادی زمانی که کمپانی بوراکس ساحل اقیانوس آرام متعلق به فرانسیس مارون اسمیث (سلطان بوراکس) شروع به داد و ستد و عمومی کردن کاربردهای وسیع و گوناگون بوراکس در زیر نام تجاری team borax mule 20 کرد، نام گذاری شده بود. این نام گذاری برای روشی بود که توسط آن بوراکس به شکل اصلی خود به خارج از کالیفرنیا و صحراهای ناوادا در مقادیر زیاد به منظور ارزان کردن و در دسترس عموم گذاشتن آن انتقال داده می شد.

 

بوراکس پودری

مزایا

مثبت در انواع بسته بندی
مثبت کیفیت مطلوب جهت اسلایم بازی
مثبت امکان ارسال بصورت پالت بندی
مثبت بار جدید و شرره
مثبت ارسال فوری
مثبت ضمانت و خدمات پس از فروش

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
بوراکس
درصد خلوص
99 درصد
گرید
صنعتی
مشخصات فیزیکی
شکل ظاهری
پودر سفید رنگ
بسته بندی
کیسه 25 کیلوگرمی
yes
پک 1 کیلوگرمی
yes

کلمات مرتبط

بوراکس - بوراکس برای پوست - قیمت بوراکس در بازار - خرید بوراکس - قیمت بوراکس صنعتی - تولید بوراکس - بوراکس چیست - بوراکس در ساخت خمیر اسلایم

ارسال نظر

محبوبه طبرزدی :
7 0
آیا بوراکس همان پودر مخصوص ساخت اسلایم است؟
مدیریت :
5 0
سلام بله همان ماده می باشد.
محمد دیانت :
8 2
سلام این پودر بوراکس که دارید میشه برای آهنگری استفاده کرد؟
کانی :
4 0
چجوری باید ازتون خردی کنم؟؟؟
مدیریت :
4 0
سلام داخل سایت میتونید سفارش ثبت کنید. یا برای اطلاعات بیشتر با شماره های سایت 02188308030 یا 09128704691 تماس بگیرید.
امیرمحمد :
4 0
سلام. از چه نوع بوراکسی برای اسلایم استفاده میشود؟ تتا، پنتا یا دکا؟ و اینکه شما کدام را موجود دارید؟
مدیریت :
4 0
با سلام برای استفاده از اسلایم خیلی تفاوتی ندارد محصول ما دکا است
Amirali :
4 0
آیا برایه ذوب فلز هم میشه استفاده کرد🧐🤔
مدیریت :
4 0
سلام محصول بوراکس در استحصال طلا به عنوان کمک ذوب استفاده میشود
قرنی رسنار :
5 0
صادرات‌بوراکس‌‌به‌چه‌صورت‌انجام‌میشود
مدیریت :
5 0
با سلام بوراکس محصول وارداتی است نمیتونید صادر کنید
:
4 0
سلام بوراکس خاصیت نچسبیدن رو به اسلایم میده ؟؟؟
مدیریت :
4 0
سلام خیر بوراکس جزوء موارد اصلی ساخت اسلایم است
رضا میری :
0 0
برای ساخت اسلایم به شدت پیشنهاد میشه ممنونم از سایت خوبتون
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز ممنون از اشتراک نظرتان
آفرین محمدزاده :
0 0
برای ساخت اسباب بازی ازش استفاده کردم پیشنهاد میکنم استفاده بشه برای بچه ها
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز ممنون از نظردهی شما
fari :
0 0
ایا برای استخراج طلا میشه از این نوع استفاده کرد؟
مدیریت :
0 1
سلام کاربر عزیز بله استفاده میشود
مجید :
0 1
سلام چگونه ازشما بوراکس خرید کنم
مدیریت :
0 0
سلام داخل سایت موجود است سفارش بزارین براتون ارسال میشود
محمد :
1 0
سلام قیمت های سایت به روز هست؟ لطفا تاریخ بروزرسانی یا تاریخ روز را در سایت درج کنید کنار محصول یا حداقل بالای صفحه اول سایت
مدیریت :
0 0
سلام بر شما هروز سایت چک میشود و قیمت ها تماما بروز است
بختیاری :
0 0
سلام برای ذوب طلا از این نوع بوراکس میشه استفاده کرد؟؟
مدیریت :
1 0
سلام بوراکس کمک ذوب هست خودش به تنهایی ذوب نمیکنه
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 43 کاربر
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()