021-88308030
0
انواع اسید صنعتی و آزمایشگاهی >>
کد کالا : 029

جوهر نمک

hydrochloric acid

نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 85,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

نام محصول : جوهر نمک.

فرمول شیمیایی : HCl.

اسامی مترادف : اسید کلریدریک، هیدروکلریک اسید، Chloridric acid.

نوع بسته بندی : گالن 2.5 لیتری - گالن 5 لیتری - گالن 20 لیتری - بشکه 220 لیتری - تانکر 1000 لیتری.

بررسی تخصصی و اجمالی

قیمت جوهر نمک صنعتی خالص

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی قادر به تامین جوهر نمک صنعتی و آزمایشگاهی به صورت خرد و عمده با قیمتی مناسب و انواع بسته بندی در سراسر کشور می باشد.

فروش آنلاین جوهر نمک صنعتی و آزمایشگاهی

جهت خرید جوهر نمک صنعتی و آزمایشگاهی می توانید با توجه به بسته بندی مورد نظر خرید خود را انجام دهید اگر در بسته بندی های کوچک باشد به صورت آنلاین به فروش می رسد و در صورتیکه بشکه و تانکر نیاز دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جوهر نمک چیست؟

محلول در آب ، بدون رنگ ، شفاف و به شدت بوی تندی دارد، اسیدی معدنی و خورنده که در صنعت مورد استفاده می باشد. به همین دلیل در دسته مواد شیمیایی پایه قرار دارد. سطح اسیدی آن بین 0 تا 20 است، بنابراین اسید قوی محسوب می شود. کاربردهای اصلی جوهر نمک شامل رسوب زدایی، جرم گیری، تمیز کردن لکه های خاص، خالص سازی و می باشد.

جوهر نمک محلول مبتنی بر آب یا محلول آبی گاز کلرید هیدروژن است. همچنین جزء اصلی اسید معده است، اسیدی که به طور طبیعی در معده انسان برای کمک به هضم غذا تولید می شود. جوهر نمک نیز به صورت مصنوعی برای انواع کاربردهای صنعتی و تجاری تولید می شود و می تواند توسط تعدادی از فرآیندهای تولیدی از جمله حل کردن گاز هیدروژن کلرید در آب تشکیل شود.

جوهر نمک

یکی از اسیدهای به شدت قوی و بسیار پر کاربرد در صنعت را می توان جوهر نمک دانست. جوهر نمک ماده ای اسیدی به شکل مایع و بدون رنگ است. این ماده شدیدا خورنده بوده و بوی زننده ای دارد. می توان جوهر نمک را یکی از اسیدهای قوی دانست که به عنوان ماده پایه در صنعت استفاده های فراوانی از آن می شود. شاید این ماده را با نام های دیگری نظیر هیدروکلریک اسید و یا اسید معده هم بشناسید. باید اشاره کرد که کاربردهای عدیده ای که این ماده در صنعت دارد، سبب شده تا سالانه میزان بسیار زیادی از آن در سراسر دنیا به فروش برسد.

این اسید قوی ترکیبی از دو اتم هیدروژن و کلر است و به همین علت خاصیت گندزدایی نیز دارد. (وجود اتم کلر سبب این خاصیت شده است.) این اسید قوی نیازمند نکات مهمی در نگه داری و حمل و نقل نیز می باشد که لازم است فروشندگان آن به منظور پیش گیری از بروز هر نوع حادثه ای، آنها را بدانند و رعایت کنند. این گفته، اهمیت خرید جوهر نمک از مراجع معتبر را ضروری می سازد. در این مطلب سعی شده درباره جوهر نمک و خواص و کاربردهای آن مطالبی عنوان شد و در انتها شما را با نکات ایمنی کار با جوهر نمک آشنا می کنیم.

جوهر نمک چه نوع اسیدی است؟

در این قسمت شما را بیش تر با جوهر نمک آشنا می کنیم و به این پرسش پاسخ می دهیم که جوهر نمک چه نوع اسیدی است؟ اسیدها را با شاخصی به نام PH می سنجند. این شاخص که عددی بین 0 تا 14 می باشد، بیانگر میزان اسیدی و یا قلیایی بودن ماده است. هر چه شاخص به 0 نزدیک تر شود، ماده اسیدی تر خواهد بود. در مورد جوهر نمک باید گفت که شاخص PH چیزی در حدود 0 تا 2 است که به معنای اسیدی بودن شدید این ماده می باشد.

خاصیت اسیدی بودن جوهر نمک سبب شده تا خورندگی بالایی داشته باشد و در دسته قوی ترین اسیدها قرار گیرد. فرمول شیمیایی جوهر نمک HCl است که ترکیبی ساده از کلر و هیدروژن می باشد. این اسید قوی به سادگی در آب حل می شود، اما در حالت عادی پایدار است و برخلاف سایر اسیدها، سمی نمی باشد. جوهر نمک در دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی موجود می باشد.

جوهر نمک چه نوع اسیدی است؟

جدول زیر نشان گر برخی ویژگی های جوهر نمک است که می تواند در یک نگاه شما را با این اسید قوی آشنا کند.

نام جوهر نمک، اسید معده، اسید کلریدریک، هیدروکلریک اسید
فرمول شیمیایی HCL
حالت فیزیکی مایع شفاف و بی رنگ
PH به شدت اسیدی (بین 0 تا 2)
بو بویی تند و به شدت زننده
گرید آزمایشگاهی، صنعتی

 

انواع جوهر نمک در دیجی شیمی 

هیدروکلریک اسید در دیجی شیمی در انواع صنعتی و آزمایشگاهی موجود است که براساس بسته بندی قیمت گذاری می شوند. 

جوهرنمک صنعتی در بسته بندی های 20 لیتری ، 220 لیتری و 1000 لیتری و آزمایشگاهی در بسته بندی 2.5 لیتری، 20 لیتری قیمت گذاری شده است.

انواع جوهرنمک

اسامی دیگر جوهر نمک

در علم شیمی جوهر نمک را با نام هیدروکلریک اسید، اسید کلریدریک می شناسند.

کاربرد شگفت انگیز جوهر نمک در منزل 

شاید این پرسش برایتان ایجاد شده باشد که کاربرد جوهر نمک چیست؟ بسیاری از بانوان در منزل از جوهر نمک برای جرم گیری کاشی و سرامیک، سرویس بهداشتی و حمام استفاده می کنند که باید توجه کنند که این ماده را با شوینده دیگری ترکیب نکنند زیرا بوی بسیار سمی و خطرناکی دارد که می تواند کشنده باشد.

جوهر نمک چه کاربردی دارد ؟

 • تولید ترکیبات ارگانیک

جوهر نمک به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید ترکیباتی همچون دی کلرو اتان و وینیل کلرید برای استفاده در پلاستیک pvc و پلی یورتان می باشد و در تولید سایر ترکیبات آلی در صنعت دارویی مورد استفاده می باشد.

 • تمیز کردن استخر

پاک کردن برخی لکه ها در محیط استخر با مواد شوینده معمولی امکان پذیر نیست، به همین دلیل جوهر نمک محصولی مورد اطمینان جهت پاکسازی کامل استخر از آلودگی ها و هر گونه لکه می باشد.

 • کنترل ph 

جوهر نمک برای کنترل ph اسید موجود در انواع محصولات دارویی، غذایی و آب های آشامیدنی استفاده می شود. همچنین در مبحث خنثی سازی جریان پساب حاوی مواد قلیایی بکار گرفته می شود.

 • صنعت نفت 

در فرآیند تولید نفت اسید را به داخل سنگ تزریق می کنند که منجر به ایجاد یک سوراخ بزرگ می شود که تولید نفت را تحریک می کند.

 • خالص سازی نمک 

نمک استخراج شده از معادن دارای ناخالصی های متعددی می باشد، از جمله گچ و فلزاتی مانند جیوه ، آرسنیک و سرب. از این رو از جوهر نمک برای پاکسازی نمک خوراکی و از بین بردن ناخالصی ها استفاده می شود.

 • اسید شویی فولاد

از مهم ترین کاربردهای جوهر نمک می توان به استفاده آن در شستشوی فولاد اشاره کرد. در صورتی که قطعه فولاد دچار زنگ زدگی شده باشد، می توان با استفاده از جوهر نمک این مشکل را رفع کرد و فولاد را از حالت اکسید شدگی رها کرد.

تمیز کننده های خانگی و صنعتی

صنعت ساختمان سازی

جرمگیری کاشی و سرامیک

رسوب زدایی بویلرها

استفاده از هیدروکلریک اسید در شیمی تجزیه برای تهیه محلول‌ها جهت تجزیه بسیار رایج است.

هیدروکلریک اسید غلیظ گاز هیدروژن، کلریدهای فلز اکسید شده و فلزهای زیادی را در خود حل می‌کند،با ترکیب‌های بازی مثل سدیم کربنات یا مس(II) اکسید واکنش داده و کلریدهای حل شده‌ای را ترکیب می‌کند که قابل تحلیل هستند.

PH جوهر نمک

همان طور که اشاره شد، جوهر نمک نوعی اسید به شدت قوی به حساب می آید. اسیدهای قوی PH یا اسیدیته به شدت پایینی دارند و هم چنین خورنده و بد بو می باشند. PH جوهر نمک عددی در حدود 0 تا 2 بوده که بیان گر قوی بودن این اسید است. همان طور که عنوان شد، برای شاخص PH عدد 0 پایین ترین عددی است که می تواند وجود داشته باشد و قوی بودن اسید را نشان می دهد. در مورد جوهر نمک هم شاهد نوسانی بین اعداد 0 تا 2 هستیم.

ph جوهر نمک

جوهر نمک را از کجا تهیه کنیم؟

جوهر نمک اسیدی قوی است که نگه داری، انبارداری و حمل و نقل آن باید در شرایط مخصوصی صورت گیرد. خورنده بودن این اسید و کلیه مواد شیمیایی خطرآفرین اهمیت رعایت نکات ایمنی را چند برابر می کند. حال پرسش اینجاست که جوهر نمک را از کجا تهیه کنیم که از رعایت شدن نکات ایمنی مطمئن باشیم؟ برای بررسی این موضوع باید گفت که فروشنده جوهر نمک باید تیمی از افراد آموزش دیده را برای نگه داری و حمل و نقل این محصول استخدام کرده باشد. هم چنین باید جوهر نمک با کیفیتی را تهیه کرده و آن را در اختیار مشتری قرار دهد.

پایین بودن کیفیت این ماده می تواند سبب بروز نارضایتی در مصرف کننده نهایی محصول گردد. هم چنین باید اشاره کرد که ظروف نگه داری جوهر نمک باید با در نظر گرفتن شرایط خورندگی آن بوده و این وظیفه ای بر عهده فروشنده می باشد. با این تفاسیر در پاسخ به این پرسش که جوهر نمک را از کجا تهیه کنیم باید گفت، مجموعه فروش آنلاین دیجی شیمی، یکی از برترین مراکزی است که کلیه نکات ایمنی نگه داری و انبارش این محصول را رعایت کرده است. بهره گیری از تیمی آموزش دیده و خبره در همه زمینه ها، دیجی شیمی را به یکی از مراجع برتر این حوزه بدل ساخته است. شما می توانید برای خرید جوهر نمک با کیفیت، به سامانه فروش آنلاین دیجی شیمی مراجعه کرده و با خیالی آسوده سفارش خود را ثبت کنید.

مصرف جهانی جوهر نمک در جهان

مصرف جهانی جوهر نمک

ویژگی های شیمیایی جوهر نمک

اسید کلریدریک اسیدی مطلوب در تیتراسیون جهت تعیین مقدار بازها است.

جوهر نمک به دلیل داشتن یون کلرید واکنش ناپذیر و غیر سمی می باشد، برخلاف اسیدی بودن جز کم خطر ترین اسیدها می باشد.

از قوی ترین اسیدهای معدنی بوده که یک پروتون دارد و کمترین تمایل را به شرکت در واکنش اکسایش- کاهش را دارد.

محلول هیدروکلریک اسید بسیار پایدار بوده و در طول زمان غلظت خود را حفظ می کند.

فروش عمده جوهر نمک

اگر به دنبال فروش عمده جوهر نمک هستید، می توانید سفارش خود را در دیجی شیمی ثبت کنید. این سایت افتخار دارد که بهترین جوهر نمک را در بسته بندی های گالن 5 و 20 لیتری و بشکه های 220 و 1000 لیتری به مشتریان عرضه می کند. میزان سفارش شما هر میزانی که باشد، می توانید در بسته بندی های عنوان شده و به دلخواه خودتان دریافت نمایید. هم چنین فروش عمده جوهر نمک در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی انجام می شود و با این تفاسیر می توان دیجی شیمی را یکی از کامل ترین مراجع فروش عمده جوهر نمک نیز عنوان کرد.

فروش عمده جوهر نمک

قیمت جوهر نمک

در کنار توجه به نکات ایمنی و کیفیت محصول، در نظر گرفتن فاکتور قیمت هم الزامی است. جوهر نمک قیمت اقتصادی و به صرفه ای را در سایت دیجی شیمی تجربه می کند. علت این مساله بی کیفیت بودن محصول نیست! بلکه شما جوهر نمک قیمت مناسبی را به طور مستقیم از تولید کننده دریافت می کنید و به این دلیل قیمت بی دلیل افزایش پیدا  نکرده است.

قیمت جوهر نمک

 

دیجی شیمی موفق شده برای رفاه حال مصرف کنندگان دست واسطه ها را از محصولات خود کوتاه کند و نتیجه چیزی جز فروش جوهر نمک قیمت مناسب و با کیفیت نمی باشد. شما می توانید برای کسب اطلاع از قیمت جوهر نمک با کارشناسان بخش بازرگانی ما تماس حاصل کرده و ضمن اینکه مشاوره رایگان محصولی دریافت می کنید، سفارش خود را نیز ثبت کنید. خرید جوهر نمک ارزان قیمت، با کیفیت و مطمئن ارمغانی است که دیجی شیمی برای شما مصرف کنندگان عزیز به همراه آورده است.

انواع بسته بندی جوهر نمک در دیجی شیمی

دیجی شیمی جوهر نمک را در انواع بسته بندی زیر موجود دارد و آماده تحویل سریع به مشتریان عزیز می باشد :

 • گالن 5 لیتری
 • گالن 20 لیتری
 • بشکه 220 لیتری
 • تانکر 1000 لیتری

شرایط نگهداری و ایمنی جوهر نمک

کلیه مواد شیمیایی می توانند برای سلامتی انسان و محیط زیست خطراتی به همراه داشته باشند. جوهر نمک که اسیدی قوی است، بیش از سایر مواد شیمیایی می تواند خطرآفرین باشد. بنابراین لازم است که کلیه نکاتی که در زمینه کار با آن و نگه داری آن ضروری است، در همین مطلب عنوان شود. اگر از مصرف کنندگان این ماده هستید، باید بدانید که نکات ایمنی کار با جوهر نمک چیست؟ بنابراین ادامه این مطلب را برای حفظ سلامت خود و اطرافیان از دست ندهید.

شرایط ایمنی

ایمنی جوهر نمک را با علائم مسمومیت و تماس با آن شروع می کنیم.

 • تنفس: نفس کشیدن در فضایی که جوهر نمک وجود دارد، می تواند سبب بروز التهاب های تنفسی، آبریزش بینی، عطسه، گرفتگی گلو و حتی بروز زخم در مجرای تنفسی شود. تماس پوستی: این اسید قوی به شدت خورنده است و در صورت تماس پوستی می تواند سبب خورده شدن پوست، التهاب شدید، قرمزی و سوزش و درد شود.
 • تماس چشمی: چشم ها در صورت تماس با جوهر نمک به شدت آسیب خواهند دید و دچار سوختگی و حتی نابینایی می شوند.
 • بلعیدن: بلعیدن این ماده می تواند علائمی نظیر دردهای شدید شکمی، اسهال، استفراغ، تشنج، شک های شدید و ایجاد اختلال در جریان خون شود. بلعیدن این ماده می تواند مرگ را به دنبال داشته باشد.
 • انفجار و آتش سوزی:جوهر نمک ماده ای قابل اشتعال و انفجار نیست و در حالت عادی پایدار می باشد. اما در صورتی که با فلزات در تماس قرار گیرد، منجر به تولید گاز هیدروژن می شود که خطرآفرین است و سبب انفجار خواهد شد.
مسمومیت با جوهرنمک علائم
تنفس التهاب های شدید تنفسی، آبریزش بینی و عطسه،زخم در مجرای تنفس، تنگی نفس
تماس پوستی زخم، التهاب شدید، قرمزی و سوختگی
تماس با چشم سوختگی، درد شدید و نابینایی
بلعیدن دردهای شدید شکمی، اسهال و استفراغ، لرز و شوک، اخلال در سیستم گردش خون و مرگ

 

 

اما برای پیشگیری از این خطرات و کمک به افرادی که با جوهر نمک مسموم شده اند، چه باید کرد؟

جوهر نمک برای زنگ زدگی

شما میتوانید به وسیله ی جوهر نمک انواع زنگ زدگی را بر روی محصولات فلزی حتی ظروف فلزی و ... از بین ببرید. فقط مد نظر داشته باشید که پس از مشاهده زنگ زدگی باید به وسیله جوهر نمک زنگ زدگی را از بین ببرید. جوهر نمک یکی از ترکیباتی است که برای از بین بردن زنگ زدگی فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. این کار که با نام اسید شویی نیز شناخته می شود، یکی از مرسوم ترین روش برای بازیابی فلزاتی است که در معرض عوامل اکسید کننده قرار گرفته اند و ظاهر طبیعی خود را از دست داده اند. هر چند اسیدهایی دیگری نظیر سولفوریک اسید هم برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، اما جوهر نمک به علت سرعت عمل بالاتر و کیفیت اسیدشویی بهتر، مورد استقبال بیش تری واقع شده است. جوهر نمک  می تواند به خوبی لایه ای که ناشی از اکسید شدن فلزات است و به زنگ زدگی شهرت دارد را از بین ببرد. نتیجه این فرآیند حاصل شدن سطحی تمیز و براق است که کارایی قطعه زنگ زده را بازمی گرداند. قدرت اسیدشویی و زنگ بری جوهر نمک بسیار بالاست و حتی شاهد استفاده از آن در کارگاه های بزرگ صنعتی و برای اسید شویی قطعات فلزی هستیم. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این اسید برای از بین بردن زنگ زدگی، قابل استفاده بودن آن در دماهای پایین است. این مساله سبب می شود تا هزینه اضافی برای ایجاد دمای بالا برای اسیدشویی لازم نبوده و در نتیجه با صرف کمترین هزینه و البته زمان، بتوان به مقصود نهایی رسید.

جوهر نمک را از کجا تهیه کنیم

شما میتوانید جوهر نمک را در وزن ها و بسته بندی های مختلف با بهترین کیفیت و قیمت موجود در بازار از فروشگاه اینترنتی دیجی شیمی خریداری کنید.

جوهرنمک برای رسوب زدایی

شاید این دقدقه برای شما هم پیش آمده باشد که سینک های آشپزخانه یا دستشویی و حتی کتری ها و سماور ها و ... رسوب گرفته باشند، شما میتوانید به راحتی به وسیله جوهرنمک آن ها را رسوب زدایی کنید تا همانند روز اول شوند.

رنگ جوهر نمک

جوهر نمک همانند وایتکس بی رنگ است و رنگی به تنهایی ندارد.

نکات و احتیاط در مصرف

اگر با فردی مواجه شدید که در اثر تنفس جوهر نمک مسموم شده است، اولین اقدام رساندن او به هوای آزاد است. او را به تکیه گاهی برسانید و اجازه دهید تا تنفس کند. رساندن به وی مراکز  درمانی باید در اولویت قرار گیرد. هم چنین در صورتی که از تنفس صحیح عاجز است می توانید از ماسک های اکسیژن هم بهره گیرید.

اگر تماس پوستی با جوهر نمک اتفاق افتاد، محل آسیب را با آب سرد و تمیز برای مدت 30 دقیقه به خوبی بشویید. فرد را به پزشک برسانید تا ادامه درمان را انجام دهد. تماس چشمی هم نیاز به شست و شوی هر دو پلک برای مدت 30 دقیقه دارد و لازم است که هر دو پلک به خوبی باز بوده و شسته شوند. بیمار را فورا به مراکز درمانی برسانید. بلعیدن جوهر نمک را می توان با نوشاندن آب و پس از آن شیر به بیمار کمی بهبود بخشید. این در صورتی است که بیمار قادر به نوشیدن بوده و هوشیار باشد. در غیر این صورت به وی چیزی نخورانید و تحت هیچ شرایطی او را به استفراغ وادار نکنید.

سعی کنید در اولین فرصت او را به مراکز درمانی برسانید. نگه داری جوهر نمک باید در ظروف سر بسته در محیطی به دور از فلزات باشد. دمای محیط باید پایدار و خنک باشد و این محصول باید به دور از نور مستقیم آفتاب قرار گیرد. استفاده از لباس های مخصوص کارهای شیمیایی، عینک، ماسک و دستکش از الزامات کاربران جوهر نمک می باشد. هم چنین کلیه تجهیزات کمک های اولیه باید در محل کار با این اسید قوی وجود داشته باشد.

مزایا

مثبت تضمین کیفیت
مثبت خلوص بالا
مثبت رنگ شفاف

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
جوهر نمک
درصد خلوص
33 درصد
گرید
صنعتی / آزمایشگاهی
فرمول شیمیایی
Hcl
مشخصات فیزیکی
جرم مولی (گرم در مول)
36.46
چگالی (گرم در سانتی متر مکعب)
1.18
دمای ذوب
-27.32 درجه سانتی گراد
دمای جوش
110 درجه سانتی گراد
نوع بسته بندی
گالن 2.5 لیتری
yes
گالن 20 لیتری
yes

مقالات مرتبط

ارسال نظر
دکتر مهدی موسوی :
1 1
عزیز ، تا چند ماه قبل جوهر نمک در بطری ابی رنگ میخریدیم و رنگ محلول ابی رنگ بود و بمحض ریختن روی کاشی ، بخاری که متصاعد
دکتر مهدی موسوی :
0 1
حالا این محلولهای جدید هیچ تاثیری روی جرم زدائی ندارند اگر ممکنه راهنمائی کنید اون جوهر نمکهای قبلی کجا میتونم پیدا کنم
مدیریت :
1 0
سلام جوهر نمک ما قوی ترین جوهر نمک است و به نظرم امتحانش ضرر نداره یک بار خریداری کنید مشتری دائمی ما خواهید شد.
مهندس عباسی :
0 0
سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم آیا این محصول بدرد رسوب زدایی آبگرمکن میخوره یا نه
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز خیر باید دیسکلر استفاده بفرمایید، داخل سایت موجود است
کوروش :
1 0
درود. میشه باهاش تیزاب سلطانی درست کرد؟ اصولا جوهرنمک باید چند درصد باشه همه جا تنها زدن ۳ به ۱ نگفتن چند درصد باید باشه ایا اب لازمه لطفا راهنمایی کنید
مدیریت :
1 0
سلام بله درست میشه 3 واحد جوهرنمک 1 واحد نیتریک ترکیب تیزاب میدهد، خیر نباید با اب ترکیب کنید
خلیل :
0 0
سلام. آیا در اردبیل نمایندگی فروش جوهر نمک دارید؟
مدیریت :
0 0
با سلام خیر ما تهران هستیم و به باربری به شهر شما ارسال میشود
بصیر :
0 0
سلام جوهر نمک میتونه قالب های ای بی اس سنگ مصنوعی و تمیز کنه مواد سنگ مصنوعی خیلی چسبناکه و میچسبه
مدیریت :
0 0
سلام اگر سیمان و این موارد و میخواین شستشو بدین بله استفاده میشود
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 22 کاربر
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()