سبد خرید 0

سود پرک

10 / 10
از 1 کاربر

sodium hydroxide

>> >> >> >>
کد کالا : 022
تعداد سفارش :
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 35,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

سود پرک | فروش آنلاین هیدروکسید سدیم

 • نام محصول : سود پرک.
 • نام های مترادف سود پرک : سودپرک، سدیم هیدروکسید، هیدروکسید سدیم، سود سوزآور، کاستیک سودا، سود کاستیک، sodium hydroxide، caustic soda، چربی گیر صنعتی.
 • فرمول شیمیایی : NaOH.
 • گرید : صنعتی و آزمایشگاهی.
 • خلوص : سود پرک 98 %.

بررسی تخصصی و اجمالی

سود پرک 98 درصد صنعتی و آزمایشگاهی چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش سود پرک 98 درصد صنعتی و آزمایشگاهی ( سدیم هیدروکسید، کاستیک سودا، سودپرک، سود سوز آور، هیدروکسید سدیم) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

سودپرک

تعریف سود پرک :

سود پرک ماده ای جامد و سفید رنگ و پرک شکل با دمای ذوب 1390 درجه سانتیگراد و چگالی 2.13 می باشد. این ماده بسیار خاصیت خورندگی دارد و هنگام استفاده از آن باید نکات ایمنی را رعایت کنید. قابل ذکر است که این ماده جاذب رطوبت هواست.

سودپرک

تولید سود پرک :

سود پرک به روش های مختلف تولید می شود که عبارتند از :

 1. الکترولیز محلول کلرید سدیم : بیشترین مقدار سود پرک تولیدی، از طریق فرایند الکترولیز محلول های کلراید سدیم در یکی از انواع ظروف الکترولیتی بدست می آید. در فرایند پیل جیوه از جریانی از جیوه به عنوان کاتد استفاده می شود و ملغمه سدیم حاصل با آب ترکیب می شود و تولید هسدروکسید سدیم می کند و در فرآیند پیل دیافراگم، الکترولیت از آند به کاتد حرکت می کند و دیافراگم، فرآورده های آند و کاتد را از هم جدا می سازد. در هر دو فرایند، علاوه بر سود پرک، گاز کلر و نیز گاز هیدروژن تولید می شود.
 2. فرایند سودا-آهک : فرایندی دیگر برای تولید سودپرک فرایند سودا-آهک می باشد که در آن هیدروکسید کلسیم، در واکنش با کربنات سدیم به سودپرک تبدیل می شود.
 3. naoh

کاربرد سودپرک :

کاربرد سودپرک

سودپرک در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارد :

 1. به عنوان ماده پایه در تولید مواد شیمیایی.
 2. تولید کارتن و کاغذ.
 3. تولید ابریشم مصنوعی.
 4. در تولید رنگ و صنایع رنگرزی.
 5. صنایع نفت و گاز و پتروشیمی.
 6. صنعت سرامیک سازی.
 7. صنعت لبنیات.
 8. قابل استفاده در پنبه سازی.
 9. بازیافت پلاستیک.
 10. لکه بری سبزیجات.
 11. صنایع نساجی.
 12. صنایع کنسروسازی، صنایع غذایی و شیر.
 13. صنایع داروسازی و الکل سازی.
 14. صنایع آرایشی و بهداشتی.
 15. نوشابه سازی.
 16. صنایع قند و شکر.
 17. صنایع چرم و نساجی.
 18. صنایع فلزی.
 19. صنایع نظامی.
 20. خنثی سازی اسید و باطری سازی.
 21. تولید چربی گیرها.
 22. جهت تلخی زدایی از زیتون.
 23. استفاده از سود پرک در تعیین غلظت اسیدهای مجهول در تیتراسیون اسید-باز.
 24. سود پرک در ساخت رزین های اپوکسی.
 25. سود پرک در تولید دارو های ضد انعقاد.
 26. سود پرک در تولید سلول های سوختنی.
 27. در صنعت آب و فاضلاب برای کاهش اسیدیته آب.

سود پرک بسیار پرکاربرد در صنایع می باشد. در واقع سود پرک بازی قوی می باشد. سود پرک در صنعت کاغذ سازی بسیار پرکاربرد است که معمولا 25 درصد سود پرک تولیدی در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سود پرک در تولید نمک های سدیم و مواد شوینده، تنظیم ph و سنتز آلی استفاده می شود. سود پرک از قرن ها پیش بسیار مورد استفاده بوده است. مصریان باستان از سود پرک در غلظت های پایین به همراه خاکستر گیاهی برای تهیه آب قلیایی استفاده می کردند.

در صنعت نفت و گاز از سود پرک برای از بین بردن ترکیبات اسیدی از گازهای سوختی پیش از ورود به محیط استفاده می شود. برای مثال با سوزانده شدن سوخت های فسیلی گازهایی تولید می شود که مقدار قابل توجهی اکسید گوگرد دارد. با شستن گازهای سوختی با استفاده از محلول سود پرک میتوان اکسید های گوگرد را حذف کرد.

سودپرک در حالت مایع نیز بسیار پرکاربرد است. به این محصول که به سودمایع معروف است برای تمیزکاری محیط ها و سیستم های کروماتوگرافی استفاده می شود. پاسازی این محیط با استفاده از سود مایع دارای هزینه اندک، بازدهی مناسب و سهولت در تشخیص و شناسایی مقادیر به جا مانده آن می باشد.

از سود پرک در مصارف خانگی نیز پرکاربرد است و در محلول های لوله بازکن و محلول های سفید کننده استفاده می شود.

نگهداری سود پرک :

سود پرک ماده ای است که در آب محلول می گردد در صورت تماس با هوا با رطوبت هوا و دی اکسید کربن ترکیب می شود و با اسیدها واکنش میدهد و در اثر ترکیب شدن با آب و اسید گرمای زیادی آزاد می کند.

بسته بندی سود پرک :

سود پرک دیجی شیمی در کیسه های دو جداره پلی اتیلن و پروپیلن با دوخت مناسب بسته بندی می شود و در کیسه های 25 کیلوگرمی و پک های 1 کیلوگرمی عرضه می گردد و طبق درخواست مشتری می تواند به صورت پالت بندی و شیرینگ شده تحویل مشتری گردد.

بسته بندی سود پرک

فروش سود پرک :

تولید و فروش سود پرک 98% صنعتی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و ارزان ترین قیمت با امکان حمل و ارسال به کلیه شهر های کشور در اسرع وقت.

جهت خرید سود پرک و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

جهت دانلود کاتالوگ سود پرک روی لینک زیر کلیک نمایید.

کاتالوک اسید سولفوریک

 

 

مزایا

مثبت دارای بسته بندی 1 کیلوگرمی
مثبت کیفیت بالای سود پرک

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
سود پرک.
فرمول شیمیایی :
NaOH.
درصد خلوص :
درصد.
گرید :
صنعتی و آزمایشگاهی.
مشخصات فیزیکی
شماره شناسایی ترکیبات شیمیایی :
1310-73-2
شماره استاندارد بین المللی :
SHS500
p to m :
1.63486
HR :
3
جرم حجمی :
mg/m3
وابستگی غلظت :
Y
فشار بخار :
1 - 739
چگالی نسبی :
2.13
جرم مولی :
40
دمای ذوب :
318.3
دمای جوش :
1390
نوع بسته بندی
کیسه 25 کیلوگرمی :
yes
پک های 1 کیلوگرمی :
yes

آنالیز محصول

Test result

Test description

item

98.0  %

Sodium hydroxid(NaoH)

1

0.85  %

Sodium carbonate (na2co2)

2

30.0  ppm

Chlorides(Nacl)

3

5.0  ppm

Oksid ahan (Fe2O3)

4

5.0  ppm

Silicates(SiO2)

5

2.0  ppm

Alominium(Al2o3)

6

<0.5 ppm

Oxide kalsiom(cao)

7

---------

Jive (Hg)

8

9.0  ppm

Solfat sodium (Na2SO4)

9

60.0  ppm

Color sodium (Naclo3)

10

کلمات مرتبط

سود پرک - قیمت سود پرک - سود پرک چیست - کاربرد سود پرک - فروش سود پرک - سود کاستیک - موارد استفاده سود پرک - سود کاستیک پرک - سدیم هیدروکسید - کاستیک سودا - کلر - سود سوز آور - انواع سود - مواد شیمیایی - سود کاستیک - هیدروکسید سدیم - سودپرک - قیمت مواد شیمیایی.

ایمنی محصول

ایمنی سود پرک :

ایمنی

خطرات :

 • حریق : سود پرک نمیسوزد.
 • تماس تنفسی : استنشاق این ماده ممکن است سبب تحریک شدید دستگاه تنفسی و حتی ورم ریه و ایجاد زخم در این ناحیه و دشواری تنفس شود.
 • تماس پوستی : این ماده شدیدا خورنده است و می تواند سبب سوختگی شدید و عمیق و زخم های ماندگار در پوست شود. این ماده می تواند تا لایه های عمقی پوست نفوذ کند و سبب آسیب آن شود. میزان و شدت صدمات آن بستگی به غلظت و مدت زمان تماس دارد.
 • تماس چشمی : این ماده بسیار خورنده است. سبب تحریکات شدید چشمی ، زخم با تاول ، متلاشی شدن چشم ، زخم های شدید می شود و تاثیراتی که بر روی دید چشم دارد شبیه آب سیاه و آب مروارید است. در موارد شدید سبب تخریب بافت چشم و نا بینایی دائمی میشود.
 • بلع و گوارش : خوردن سود پرک سبب آسیب شدید و دائمی به دستگاه هاضمه و گوارش می گردد و دستگاه هاضمه را نیز سوراخ می کند. خوردن این ماده ، سوختگی های شدید بافت دستگاه گوارشی ، دردهای شدید ، سوختن دهان ، گلو ، استفراغ ، تهوع و اسهال را به همراه دارد. اثرات مزمن آن ممکن است 12-48 سال بعد از وقوع حادثه ظاهر گردد. در حیوانات و انسان موارد مرگ گزارش شده است.

پیشگیری : 

 • تماس شغلی : دستکش ، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی . دوش و چشم شور ایمنی در محیط های کار با این ماده الزامی است.
 • تماس تنفسی : از ماسک های مناسب استفاده شود.
 • تماس پوستی : جهت جلوگیری از تماس با سود سوزآور از دستکش، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود.
 • تماس چشمی : از عینک های مخصوص مواد شیمیایی و محافظ صورت استفاده شود.

کمک های اولیه :

 • تماس تنفسی : منبع مولد آلودگی را برطرف کرده و فرد را به هوای آزاد ببرید. اگر تنفس فرد دچار اشکال شده بود به وی ماسک اکسیژن وصل کنید. سریعا به پزشک مراجعه شود.
 • تماس پوستی : در حالیکه لباس و کفش آلوده را از بدن خارج می کنید سریعا موضع آلوده را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو دهید تا آلودگی برطرف شود. سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.
 • تماس چشمی : سریعا چشم ها را با آب ولرم به مدت 60 دقیقه شستشو دهید تا آلودگی برطرف شود. پلک ها در مدت زمان شستشو باز نگه داشته شود و از مالیدن چشم اجتناب شود. محلول اسید استیک دو درصد توصیه شده است ولی تاثیر شستن با آب فراوان بیشتر می باشد. سریعا به پزشک مراجعه شود.
 • بلع و گوارش : هرگز به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. در صورت هوشیاری فرد دهان وی را با آب تمیز شستشو داده و فرد را وادار به استفراغ نکنید. به فرد هوشیار 240 تا 300 میلی متر آب بخورانید. در صورت امکان، پس از خوردن آب به فرد شیر دهید. اگر استفراغ به صورت طبیعی اتفاق افتاد دوباره به فرد آب بخورانید. سریعا به پزشک مراجعه کنید.

ارسال نظر

نظری :
2 0
سلام من یک کیسه 25 کیلویی سود پرک میخواستم لطفا قیمت میدید سپاس
مدیریت :
0 0
باسلام طفا به لینک زیر مراجعه کنید و قیمت محصول سود پرک ذکر شده است. https://digishimi.com/index.aspx?Product=%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%DA%A9
:
0 0
آیا سود پرک همان سود مایع می باشد.
مدیریت :
0 1
سلام سود مایع در واقع همان سود پرک مایع می باشد.
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()