سبد خرید 0

سولفات مس

9 / 10
از 26 کاربر

coper sulfate

>> >> >> >>
کد کالا : 036
تعداد سفارش :
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 250,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

قیمت سولفات مس 5 آبه | فروش آنلاین سولفات مس

نام محصول : سولفات مس 24 درصد

بسته بندی : کیسه 25 کیلوگرمی و یک کیلوگرم

تولید کننده : کشور های ایران - روسیه

گرید : صنعتی و آزمایشگاهی

امکان ارسال بصورت پالت بندی

بررسی تخصصی و اجمالی

سولفات مس چیست؟

سولفات مس (II) یا مس دو سولفات ترکیبی شیمیایی با فرمول شیمیایی CuSO4 ، پنج 5 آبه می باشد. این ماده در اصل از خانواده نمک هاست از مجموع چند ترکیب تشکیل شده که در میزان آبپوشیدگی با هم تفاوت دارند.

 سولفات مس

اسامی دیگر سولفات مس

کات کبود Copper sulfate، pentahydrate، Copper(II) sulfate، Cupric sulfate، Blue vitriol، Bluestone، کالکانتیت، گوهر آبی.

 

مس دو سولفات

 نام دیگری که برای سولفات مس گذاشته شده است، مس دو سولفات می باشد. این ماده ترکیبی نادر اما پر کاربرد است که می تواند از کشاورزی تا صنعت کاربردهای گسترده ای داشته باشد. مس دو سولفات می تواند بدون آب یا آبدار باشد که میزان آب آن در فرمول شیمیایی، از یک تا 5 متغیر می باشد. نوع بدون آب این ماده را با حرارت دادن مس دو سولفات آبدار به دست می آورند. این ماده پر کاربرد در حالت های مختلف خشک و آبدار رنگ های مختلفی به خود می گیرد و شاهد مس دو سولفات به شکل پودری سفید رنگ تا رنگ های آبی و سبز روشن نیز هستیم. این محصول با کیفیتی بی نظیر و قیمتی مناسب در سایت دیجی شیمی آماده عرضه به شما کاربران عزیز می باشد. لازم به ذکر است که کیفیت مس دو سولفات دیجی شیمی از برترین های موجود در کشور می باشد و مصرف کنندگان گسترده این مرکز، گواهی بر ادعای عنوان شده می باشند.

انواع سولفات مس

  • سولفات مس بی آب، پودری به رنگ سبز کمرنگ یا سفید مایل به خاکستری است و به عنوان ماده معدنی کمیاب ه نام کالکوسیانیت وجود دارد.
  • سولفات مس 5 آبه که رایج ترین شکل این ماده است به رنگ آبی روشن است. سولفات مس آبدار در طبیعت با عنوان کالکانتیت پنج آبه و دو مورد کمیاب تر بوناتایت سه آبه و بوثایت هفت آبه ایجاد می گردد.

سولفات مس 5 آبه و بدون اب

سولفات مس به همراه واکنش حرارت زا در آب حل می شود و ترکیب مایع به دست می دهد که هندسه مولکولی هشت سطحی و خاصیت پارامغناطیسی دارد. 

محلول سولفات مس و کاربرد آن

همان طور که اشاره شد، سولفات مس یکی از پر کاربرد ترین محصولات شیمیایی است که حوزه استفاده آن نه تنها در صنعت بوده، بلکه تا آزمایشگاه ها و کشاورزی هم کشیده شده است. به همین دلیل تقاضا برای این ماده بسیار بالاست. اصلی ترین کاربرد سولفات مس، حفظ سلامت گیاهان و جلوگیری از رشد و مانور باکتری و قارچ های نابود کننده آنهاست. کشاورزان از محلول سولفات مس به منظور جلوگیری از ایجاد آفت در گیاهان و میوه هایی چون سیب بهره های فراوانی می گیرند. هم چنین خاک هایی که با کمبود مس مواجه هستند، به کمک این ماده تقویت و تغذیه می شوند و در نتیجه گیاهانی سالم و بارور پرورش پیدا خواهند کرد.

خاصیت ضد قارچ سولفات مس سبب شده تا در داروسازی و علوم آزمایشگاهی هم به استفاده از آن روی آورده شود. این ماده به عنوان داروی ضد قارچ در استخرها و فضاهایی که مستعد رشد قارچ می باشد، مورد بهره برداری قرار می گیرد. هم چنین در تهیه داروهای ضد قارچ مخصوص ورزشکاران هم از این ماده استفاده می شود.

صنعت بخش عمده استفاده خود از سولفات مس را در تولید چسب و انواع فرآورده های مخصوص به آن دارد. از این ماده در تهیه مشتقات چسبی به منظور افزایش چسبندگی و بالا بردن میزان مقاومت به آن استفاده می شود. صنعت آبکاری، چاپ، سرامیک و ... هم از سولفات مس استفاده های فراوانی می کنند.

کاربرد سولفات مس در کشاورزی

  1. سولفات مس پنج آبه به طور متداول به عنوان قارچ کش برای کنترل بیماری های باکتریایی و بیماری های قارچی محصولات، میوه ها و سبزی ها مانند زنگ گیاه، لکه برداشتن برگ ها، آفت ها و زخم پوست سیب استفاده می شود.
  2. سولفات مس در تشکیل کلروفیل و پدیده فتوسنتز دخالت دارد.
  3. سولفات مس همچنین باعث تحریک در تشکیل ویتامین A می شود. نقش متابولیکی مس در چندین سیستم آنزیمی مشخص شده است و همچنین نقش مهمی در بیوسنتز و فعالیت اتیلن به عنوان هورمون رسیدگی میوه ها داراست. فرم قابل جذب مس در خاک کاتیون دو ظرفیتی Cu+2 می باشد. فرایند جذب مخصوص قابلیت دسترسی مس را تحت تاثیر قرار می دهد، این فلز در اسیدیته بالا به سختی جذب می شود از این رو استفاده از ترکیبات سولفاته در حل این مشکل موثر است.
  4. برای رفع کمبود مس می توان یا کودهای حاوی آن را یا سولفات مس محلول در آب را به خاک اضافه یا محلول پاشی نمود. کاربرد سولفات مس در حد 600 تا 1200 گرم در 1000 لیتر آب در اوایل بهار نیز موفقیت آمیز می باشد. در غلظت زیاد، مس نیز باعث مسموم شدن گیاه شده، میوه ها حالت ترک خورده و سیاه رنگ پیدا می کنند و در روی برگ ها نیز نقاط نکروزه قهوه ای رنگ و ریزی مشاهده می شود.

سولفات مس پودری

 یکی از مرسوم ترین اشکال مس سولفات، حالت پودری آن است. این حالت بیش از هر حوزه دیگری در زمینه کشاورزی و تغذیه خاک و گیاهان تاثیر دارد. مس سولفات پودری به راحتی در آب حل می شود و حالت مایع را به خود می گیرد. شما می توانید با حل کردن این ماده در آب، محلولی قدرتمند برای بهبود متابولیسم گیاهان را تولید کنید. دیجی شیمی بهترین و با کیفیت ترین سولفات مس پودری موجود در بازار را در سایت خود عرضه می کند و شما قادر خواهید بود از طریق درگاه خرید اینترنتی و یا تماس با کارشناسان این مرکز، این محصول را بهترین و نازل ترین قیمت تهیه کنید. هم چنین بسته بندی های متنوع این محصول می تواند برای مصارف گوناگون در حجم های مختلف پاسخ گو باشد.

تولید سولفات مس

سولفات مس در اثر ترکیب اسید سولفوریک گرم و رقیق بر تراشه های مس یا اکسید مس تهیه می شود. واکنش زیر اتفاق می افتد :

2Cu +2H2SO4 + O2 à 2CuSO4 + 2H2O

CuO + H2SO4 +4H2O à CuSO4.5H2O

با توجه به در دسترس بودن مواد اولیه می توان از هر یک از روش های فوق استفاده نمود. ضایعات تراشه های مس به آسانی در دسترس می باشد، بنابراین در قیمت زیر روشی که در آن از براده مس استفاده می شود توضیح داده می شود.

جزئیات روش تولید سولفات مس

با توجه به اینکه از اسید سولفوریک رقیق استفاده می شود لذا ظرف واکنش باید با سرب آستر شده باشد. ظرف واکنش به یک همزن و کویل های بخار مجهز می باشد. براده های بسیار ریز مس را به داخل ظرف واکنش می ریزند. سپس اسید سولفوریک رقیق را به ظرف واکنش اضافه نموده و آن را پیوسته به هم می زنند و مخلوط واکنش را گرم می نمایند. در فواصل معین محلول اسید را از قسمت تحتانی ظرف واکنش خارج نموده و آن را دوباره به جریان می اندازند تا کاملا خنثی گردد.پس از تکمیل واکنش، محلول را فیلتر نموده و توسط تبخیر کننده آن را تغلیظ می نمایند. مایع تغلیظ شده را جهت متبلور شدن در طول شب به حال خود رها می کنند. سپس لورهای سولفات مس را توسط سانتریفوژ جدا نموده و با آب داغ آنها را شستشو می دهند. بلورها را توسط شک کن استوانه ای چرخان خشک می نمایند.

قیمت سولفات مس کشاورزی

سولفات مس کشاورزی در صنایع مختلف و کشاورزی کاربرد های فراوانی دارد شما میتوانید سولفات مس کشاورزی یا کات کبود را با قیمت و کیفیت عالی

از وبسایت دیجی شیمی خریداری کنید.

سولفات مس از کجا بخریم

سولفات مس(مس دو سولفات) یا کات کبود با فرمول شیمیایی CuSO4 (H2O) x است در نظر داشته باشیم که x در این فرمول بین صفر تا پنج درصد تغییر میکند.

سولفات مس در صنایع مختلف و کشاورزی کاربرد های فراوانی دارد شما میتوانید سولفات مس یا کات کبود را با قیمت و کیفیت عالی

از وبسایت دیجی شیمی خریداری کنید.

فروش سولفات مس

شرکت کیمیا تهران اسید به عنوان تامین کننده محصولات شیمیایی، طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی از جمله سولفات مس را در اختیار تولیدکنندگان و مشتریان قرار می دهد.

کیسه 25 کیلویی سولفات مس

خرید سولفات مس

جهت اطلاع از نحوه فروش سولفات مس و قیمت آن با مشاوران  در واحد فروش در ارتباط باشید.

شما عزیزان همچنین میتوانید سولفات مس آنزیم دار را نیز تنها با برقراری تماس و یا مراجعه حضوری به شرکت به راحتی تهیه کنید. این محصول توسط دیجی شیمی با سالها سابقه کار و بهترین کیفیت ساخته و به دست شما مشتریان میرسد پس با خیالی آسوده از ما خرید کنید. 

تولید کننده سولفات مس

سولفات مس در کشورهای ایران، روسیه، ترکیه و ازبکستان تولید می شود.

مزایا

مثبت کیفیت بالا محصول
مثبت استفاده از آند مس خالص در تولید
مثبت رطوبت پایین
مثبت امکان ارسال بصورت پالت بندی
مثبت ارسال فوری
مثبت بسته بندی مناسب
مثبت ضمانت و خدمات پس از فروش

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
سولفات مس
فرمول شیمیایی :
CuSO4
درصد خلوص :
24 درصد
گرید :
صنعتی و آزمایشگاهی
نوع بسته بندی
پک 1 کیلوگرمی :
yes
کیسه 25 کیلوگرمی :
yes
کیسه 50 کیلوگرمی :
yes

کلمات مرتبط

سولفات مس - قیمت سولفات مس - روش تهیه سولفات مس - قیمت سولفات مس کشاورزی - سولفات مس از کجا بخریم - قیمت سولفات مس 5 آبه - سولفات مس در استخر ماهی

ارسال نظر

فریال احمدی :
0 0
ایرانی داره یا خارجی لطفا راهنمایی بفرمایید
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز هم ایرانی موجود است هم روسی
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()