سبد خرید 0

مواد ضد خوردگی

10 / 10
از 15 کاربر

inhibitor

>> >> >> >>
کد کالا : 055
تعداد سفارش :
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 250,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

مواد ضد خوردگی اینهیبیتور | فروش آنلاین مواد ضد خوردگی

نام محصول : مواد ضد خوردگی

اسامی مترادف : مایع ضد خوردگی، اینهیبیتور، inhibitor

شکل ظاهری : پودر و مایع

بسته بندی : گالن 20 لیتری، بشکه 220 لیتری، کیسه 25 کیلوگرمی، پک 1 کیلوگرمی

جهت خرید به صورت عمده تماس حاصل فرمایید.

 

بررسی تخصصی و اجمالی

فروش مواد ضد خوردگی اینهیبیتور

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش مواد شیمیایی از تامین کنندگان مواد ضد خوردگی یا ممانعت کننده اینهیبیتور با کیفیتی عالی و قیمت مناسب می باشد.

مواد ضد خوردگی چیست ؟

موادی که مانع از واکنش شیمیایی در اثر اختلاف پتانسیل بین دو بخش از فلزات می شود را مواد ضد خوردگی فلزات می نامند.

در واقع مواد ضد خوردگی مواد شیمیایی هستند که در سطح فلزات قرار گرفته و سطح فلز را در برابر عوامل خوردگی محافظت می کند و مانع خوردگی می شود.

از مواد ضد خوردگی با نام های آنتی کروژن، مهار کننده خوردگی و بازدارنده خوردگی نیز یاد می شود. به طور کلی فرآیند خوردگی یک مکانیزم الکتروشیمیایی است که طی آن دی اکسید کربن، سولفید هیدروژن و اکسیژن اثرات مخربی را به وجود می آورند. میزان اثر گذاری مواد و ترکیبات ضد خوردگی به عوامل متعددی همچون دما، pH، نوع فلز، ناخالصی ها، میزان غلظت بازدارنده و شکل هندسی تجهیزات بستگی دارد.

لازم به ذکر است در صورت عدم استفاده به جا و به موقع از آنتی کروژن ها، خوردگی بخش های مختلف یک سیستم و یا تجهیزات تا جایی پیشرفت می کند که چاره ای جز خرید مجدد و جایگزین کردن آنها باقی نمی ماند. فراموش نکنید مواد ضد خوردگی که خریداری می کنید باید از عملکرد موثری نسبت به پتانسیل خوردگی جسم مورد نظر برخوردار باشد و از هرگونه فلزی که ممکن است دچار خوردگی شود به خوبی محافظت کنند.

انواع مواد ضد خوردگی اینهیبیتور

مواد ضد خوردگی اینهیبیتور روی سطح فلز، در محیط و یا هر دو تغییر و تحولاتی ایجاد می کنند تا از خوردگی جلوگیری نمایند. این مواد در واکنش های کاتدی و آندی اختلال ایجاد می کنند و در نتیجه سرعت خوردگی را کاهش می دهند و یا مانع خوردگی می شوند. به طور کلی بازدارنده های خوردگی را همچنین می توان به دسته های آلی و معدنی تقسیم کرد.

اینهیبیتور ها را بر اساس مکانیزم عملکرد به دو دسته اصلی و یک دسته فرعی تقسیم می کنند.

اینهیبیتور آندی

این نوع از اینهیبیتورها با فلز مورد نظر واکنش نشان می دهند و یا لایه محافظی روی آن تشکیل می دهند تا از خوردگی آن جلوگیری شود. استفاده از اینهیبیتور هایی که در این دسته قرار می گیرند رواج زیادی دارد. مواد ضد خوردگی آندی بیشتر برای محافظت از مخازن و لوله های فلزی استفاده می شوند، اما باید میزان مناسبی از آن را مورد استفاده قرار دهند تا از اثر گذاری صحیح آن اطمینان حاصل نمایند.

اینهیبیتور کاتدی

نوع دوم از اینهیبیتورها به طور کلی قدرت خوردگی محیط را کاهش می دهند و در نتیجه فلز دیرتر دچار خوردگی می شود. اما قادر نیستند فرآیند خوردگی را به طور کامل متوقف کنند. ضد خوردگی های کاتدی در واکنش اکسیداسیون اختلال ایجاد می کنند و از همین طریق سرعت خوردگی را تا حد چشمگیری پایین می آورند.

اینهیبیتور مختلط

این نوع از اینهیبیتورها در واقع ترکیبی از ویژگی های نوع اول و دوم را دارا هستند. یعنی هم لایه محافظی را به منظور جلوگیری از خوردگی روی فلز تشکیل می دهند و هم از میزان قدرت خوردگی محیط می کاهند. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که همیشه یکی از این ویژگی ها بر دیگری غالب است.

 

در چه سیستم هایی باید از مواد ضد خوردگی اینهیبیتور استفاده شود ؟

سیستم هایی که می توانند از این مواد استفاده کنند باید از جنس فلزاتی مانند آهن، مس و چدن باشند.

سیستم هایی که معمولا در صنعت زیاد از این ماده استفاده می کنند عبارتند از بویلرها، خنک کننده ها و وسایل سرمایشی و گرمایشی. همچنین در دستگاه هایی که میخواهند از اسید کلریدریک یا آب های دارای ناخالصی و املاح استفاده کنند باید از این مواد استفاده نمایند.  به طور کلی مواد ضد خوردگی اینهیبیتور کاربردهای متعددی در زمینه های مختلف دارند که در ادامه به بیان برخی از آنها می پردازیم:

  • صنایع تصفیه آب
  • دیگ های بخار و بویلر
  • فرایند اسید شویی
  • برج های خنک کننده
  • پالایشگاه نفت

ویژگی های مواد ضد خوردگی چیست ؟

  • قدرت ممانعت کنندگی و بازدارندگی برای رسوبات
  • قدرت ضد خوردگی در فلزاتی مانند آهن، مس و چدن

خوردگی چیست و چگونه ایجاد می شود ؟

خوردگی فرآیندی است طبیعی که از واکنش بین فلزات و موادی که در محیط آنها وجود دارد ایجاد می شود این مواد یا محیط می توانند هوا، رطوبت هوا، آب جاری، آب نمک دار، مواد اسیدی آلی و معدنی، آب مقطر، املاح معدنی، بخارهای گازی و صنعتی و ... باشند که این مواد به مرور باعث ایجاد خوردگی در سیستم شما می شود.

آب های با سختی بالا دارای مقادیر زیادی املاح هستند. از این رو با تشکیل رسوبات بر روی سطوح و منافذ فلزات به شدت مانع از کارایی بالای سیستم می شوند. با افزودن مقداری مواد ضد خوردگی اینهیبیتور این مواد از سطح فلزات محافظت کرده و مانع از ایجاد خوردگی می شود.

عوامل موثر بر خوردگی

عوامل موثر بر خوردگی را می توان به دو دسته فیزیکی و بیولوژیکی تقسیم کرد که در ادامه به اختصار درباره هرکدام توضیحاتی را ارائه می دهیم

عوامل فیزیکی خوردگی

عوامل فیزیکی خوردگی خود شامل موارد متعددی می شوند که مهمترین آنها دما محسوب می شود. دما قادر به افزایش و یا کاهش سرعت واکنش های شیمیایی است، از این رو دما را می توان یکی از موثرترین عوامل در افزایش سرعت خوردگی فلزات در نظر گرفت. به طور کلی هر چه دمای محیطی بیشتر باشد، میزان خوردگی نیز در آن محیط بیشتر خواهد بود.

 از دیگر عوامل فیزیکی خوردگی می توان به فلزات غیر مشابه و مواد جامد معلق اشاره کرد. مجاورت فلزات غیر مشابه با یکدیگر خوردگی را تشدید می کند. همچنین مواد جامد معلق در تجهیزات و خطوط لوله ها پس از رسوب، ایجاد خوردگی می نماید.

عوامل بیولوژیکی خوردگی

عوامل بیولوژیکی خوردگی در واقع همان باکتری های سولفات خوار و آهن خواری هستند که بر سطح فلز چسبیده و پس از ایجاد رسوب موجب خوردگی آن می شوند. البته در این نوع از خوردگی نیز دما عامل بسیار موثری به شمار می رود. زیرا افزایش دما بستر مناسبی را برای رشد هر چه بیشتر این باکتری ها فراهم می آورد.

روش های جلوگیری از خوردگی

جلوگیری از خوردگی در صنایع مختلف و موقعیت های گوناگون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در همین جهت روش های متعددی، مثل استفاده از پوشش های پلیمری و لعابی برای جلوگیری از خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در میان انواع روش ها، مواد ضد خوردگی جایگاه ویژه ای دارند.

استفاده از بازدارنده های خوردگی که در بازار به فروش می رسند بسیار ساده است و نتیجه بسیار خوبی را نیز در پی دارد. کروژن اینهیبیتورها و یا مهار کننده های خوردگی در واقع ترکیباتی شیمیایی هستند که با ایجاد لایه ای محافظ بر سطح فلز از بروز خوردگی جلوگیری می نمایند.

دیجی شیمی مواد ضد خوردگی را به دو صورت عرضه می کند که در زیر توضیح می دهیم.

  1. مایع ضد خوردگیکه به صورت مایع به سیستم اضافه می شود و در گالن های 20 لیتری عرضه می گردد.
  2. پودر ضد خوردگی در کیسه های 25 کیلوگرمی به فروش می رسد.

ترکیبات مواد ضد خوردگی 

ترکیبات مواد ضد خوردگی معمولا ترکیبی از ند نوع ماده شیمیایی می باشد که طبق جنس فلز موجود در دستگاه ترکیب می شود. مهم ترین مواد ضد خوردگی و ضد رسوب عبارت اند از پلیمر های آلی، پلیمرهای آنیونی، پلی اکریلیک اسید، پلی مالیک اسید و کربوکسیلیک اسید که همگی به دست بشر ترکیب و ساخته شده اند.

مواد ضد خوردگی و اینهیبیتورها انواع مختلفی دارند و با توجه به شرایط، نوع فلز و همچنین محیط مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید برای خرید اینهیبیتور با کیفیت بالا و قیمت مناسب به فروشگاه اینترنتی دیجی شیمی مراجعه نمایید.

مزایا

مثبت بالا بردن کیفیت سیستم کاری دستگاه ها
مثبت مانع از ایجاد خوردگی در سیستم
مثبت بالا بردن طول عمر دستگاه
مثبت پایین آوردن هزینه های اصطلاک

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
اینهیبیتور
گرید :
صنعتی
بسته بندی
کیسه 25 کیلوگرمی :
yes

مقالات مرتبط

ارسال نظر

بردیا شریفی :
0 0
این مواد هم پودر داره هم مایع ایا
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز بله هم پودری است هم مایع
نفیسه سرلک :
0 0
آیا مایع اینهیبیتور مانع خورندگی در استیل آلومینیوم میشه
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز بله بازدارنده از خورندگی اسید است
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()