سبد خرید 0

تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 25 خرداد 1400 در ساعت 10 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسید سیتریک خشک و آبدار چه تفاوتی دارد؟

اسید سیتریک یکی از اسیدهای پر کاربرد در صنایع گوناگون است که به ویژه در بخش صنایع غذایی موارد استفاده فراوانی دارد. این اسید پر کاربرد دارای دو نوع خشک و آبدار است. اما تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار در چیست ؟

علت این نام گذاری چیست و چه تفاوت هایی در کاربرد این ماده ایجاد می کند. با توجه به این که این ماده موارد استفاده فراوانی دارد، باید کاربرد و تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار را بدانیم تا بتوانیم مناسب ترین نوع محصول را برای مصرف مورد نظر خود خریداری کنیم. در این مطلب قصد داریم شما را با تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار آشنا کنیم تا در زمان خرید، انتخاب درستی داشته باشید.

از آنجایی که این تفاوت به طرز تهیه اسید سیتریک مربوط می شود، شما را با طرز تهیه آن و کاربردهای مختلفی که هر کدام از این انواع دارند، آشنا می کنیم.

 اسید سیتریک خشک و آبدار باهم چه تفاوتی دارند؟

طرز تهیه اسید سیتریک 

تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار در طرز تهیه این ماده می باشد. تفاوت در طرز تهیه اسید سیتریک خشک و آبدار در مولکول آبی است که در اسید سیتریک آبدار وجود دارد. فرمول شیمیایی اسید سیتریک خشک C6H8O7 می باشد.

این در حالی است که اسید سیتریک آبدار دارای فرمول شیمیایی   C6H8O7.H2O  است. این تفاوت که در طرز تهیه اسید سیتریک وجود دارد، سبب تمایزاتی در کاربرد و حتی شکل ظاهری این ماده شده است. اسید سیتریک خشک به شکل پودری است و در مقابل نوع آبدار این ماده دارای شکل کریستالی می باشد. باید اشاره کرد که به اسید سیتریک خشک، آنهیدروز و به اسید سیتریک آبدار، مونوهیدرات نیز گفته می شود.

با این تفاسیر تفاوتی که در اسید سیتریک خشک و آبدار وجود دارد، در ساختار مولکولی آن است که حضور یک مولکول آب سبب تفاوت در خواص و حتی کاربرد ها شده است. دیگر تفاوت در طرز تهیه این دو اسید،  در دمای آبی است که این ماده را با آن تولید می کنند. اسید سیتریک آبدار از تبلور آب سرد و در مقابل اسید سیتریک خشک از تبلور آب گرم ایجاد می شود.

نحوه استفاده از اسید سیتریک خشک و اسید سیتریک آبدار

تفاوت هایی که در ساختار این دو ماده وجود دارد، بر نحوه استفاده از اسید سیتریک تاثیر گذاشته است. از اسید سیتریک آبدار به علت طعم ترشی که دارد، در انواع نوشیدنی هایی که به طعم ترش نیاز دارند، استفاده می شود.

این در حالی است که استفاده از اسید سیتریک خشک به عنوان ماده ای برای تنظیم اسیدیته یا PH می باشد. هم چنین به منظور ایجاد طعم ترش و براق کردن سطح میوه ها نیز از اسید سیتریک خشک استفاده می شود.

اگر به دنبال خرید اسید سیتریک هستید، باید بدانید که کدام نوع آن برای منظور شما مناسب می باشد. بهتر است خرید این ماده را به مراجعی بسپارید که ضمن عرضه محصول با کیفیت، بتوانند به شما راهنمایی های مناسبی نیز ارائه کنند.

خرید این محصول

شما می توانید برای خرید اسید سیتریک به سایت دیجی شیمی مراجعه کرده و نسبت به خرید این ماده در نوع خشک و آبدار آن اقدام نمایید. خرید اسید سیتریک از این مرجع به علت مشاوره های رایگانی که به شما عرضه می شود، انتخابی مناسب می باشد.

کیفیت محصولات دیجی شیمی یکی از بهترین های بازار می باشد و هم چنین از نظر قیمت، رقابتی و مناسب است. خرید اسید سیتریک ارزان قیمت  و با کیفیت از دیجی شیمی، می تواند تجربه ای لذت بخش از خرید مواد شیمیایی باشد که ضمن سرعت عمل بالا در رساندن محصول به شما، کیفیت مناسب و قیمت خوبی نیز دارد.

 

شما عزیزان میتوانید برای خرید اسید سیتریک خشک و یا اسید سیتریک آبدار کلیک کنید یا با شماره های مجموعه تماس بگیرید. 

 کلمات کلیدی: اسید سیتریک، اسید سیتریک خشک، اسید سیتریک صنعتی، اسید سیتریک آبدار، اسید سیتریک صنعتی چیست؟، اسید سیتریک در نوشابه، اسید سیتریک و کود، اسید سیتریک در کشاورزی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()