سبد خرید 0

گوگرد (سولفور سدیم)

9 / 10
از 17 کاربر

Sulfur

>> >> >> >>
کد کالا : 0119
تعداد سفارش :
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 65,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

بررسی تخصصی و اجمالی

گوگرد

گوگرد نوعی عنصر شیمیایی بوده که با نمادS  و عدد اتمی ۱۶ نشان داده می شود. گوگرد یک نا فلز محسوب می شود که بیش تر شبیه به کریستال هایی به رنگ زرد در کانی ها و سولفات مشاهده می شود. این عنصر به شکل اولیه در کود کاربرد دارد و عمدتا در حشره کش ها، باروت، کبریت ها و ملین ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را با گوگرد، خواص و کاربردهای آن آشنا کنیم و در صورتی که قصد خرید این ماده را داشته باشید، می توانیم به راهنمایی تان بپردازیم. در ابتدا نگاهی به تاریخچه این عنصر می اندازیم.

گوگرد چیست؟

تاریخچه

گوگرد ماده ای است که از قرن ها پیش بشر آن را می شناخته و از آن استفاده می کرده است. یونانیان قرن ها پیش از خواص دی اکسید گوگرد که از سوختن گوگرد به دست می آمد برای ضد عفونی کردن خانه های خود استفاده می کردند. یافته های تاریخی نشان می دهد که در دوران باستان بشر از وجود ذخایر معدنی گوگرد در ایتالیا و جزیره سیسیل اطلاع داشته است. در گذشته ها گوگرد برای ساخت رنگ ها و عمل آوری الیاف مورد استفاده قرار می گرفت، همچنین برای آتش بازی و نیز شعله ور کردن آن در مراسم آتش بازی مورد بهره بوده است.  

گوگرد چیست؟

گوگرد که نام دیگر آن سولفور است، عنصری غیر فلزی است که از گذشته های دور بشر آن را کشف کرده و مورد استفاده قرار داده است. عدد اتمی این عنصر۱۶ بوده و با نماد S شناخته می شود. این نا فلز در دمای معمولی اتاق به شکل جامد بوده و رنگ آن زرد روشن و بویی نامطبوع دارد که مشابه بوی تخم مرغ است. گوگرد در طبیعت غالبا به شکل کریستال یا بلور یافت می شود. این عنصر در آب حل نمی شود، اما می توان از آن ترکیبات بسیار متنوعی را بدست آورد، به طوری که با عناصر مختلف به غیر از نیتروژن، ایریدیوم، گاز های نجیب، تلوریم و پلاتین می تواند واکنش ایجاد کند و ترکیبات مصنوعی تشکیل دهد. ترکیبات معدنی مهمی که از گوگرد به دست می آید شامل سولفات و سولفید ها هستند که این مواد از جمله مواد مهم و تشکیل دهنده گاز های جوی هستند. عنصر گوگرد انواع مختلفی دارد که عبارتند از گوگرد صنعتی، گوگرد گازی و گوگرد نفتی

کاربرد های عنصر گوگرد

گوگرد کاربرد های بی شماری در صنایع مختلف دارد. از گروه های مختلف صنعتی که به این ماده نیاز پیدا می کنند، می توان به کشاورزی، داروسازی، صنایع شیمیایی، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و .... اشاره کرد. اما کاربرد های عنصر گوگرد در هر یک از این موارد چیست؟ در ادامه شما را با جزئیات دقیق تر با کاربردهای این ماده آشنا می کنیم.

گوگرد در کشاورزی

عنصر گوگرد از جمله مواد مهم برای رشد گیاهان به شمار می رود. اگر گیاهان با کمبود گوگرد روبه رو شوند، با نتایج بد مواجه خواهند شد. از گوگرد برای ساخت انواع کود های شیمیایی استفاده می شود که برای سالم ماندن محصولات کشاورزی و تامین نیاز گیاهان کاربرد دارد.

استفاده از گوگرد در کشاورزی

گوگرد در پزشکی

گوگرد کاربرد بسیاری در زمینه داروسازی و پزشکی دارد. در ادامه می توانید کاربردهای این ماده در پزشکی و داروسازی را مشاهده کنید.

گوگرد در بدن انسان: کمبود گوگرد ممکن است بدن انسان را تهدید کند. گوگرد برای این که انسولین در بدن تولید شود، ضروری است و انسولین به سلول ها این امکان را می دهد تا بتوانند از گلوکز موجود در بدن به عنوان انرژی استفاده کنند.

تولید آنتی اکسیدان: یکی از عناصر مهم و ضروری برای سلامت و ایمنی بدن گوگرد است و برای ساخت آنتی اکسیدان از این عنصر استفاده می کنند تا با استفاده از آن بدن سم زدایی شود. عنصر گوگرد بیش تر در مواد غذایی که دارای پروتئین است، یافت می شود، همانند: تخم مرغ، سیر، پیاز و غذاهای دریایی

ضد حساسیت: اگر دقت داشته باشید، برخی از افراد دچار حساسیت هستند و پزشک برای بهبودی آن ها متیل سولفونیل متان تجویز می کند که این دارو از گوگرد تهیه شده است. گوگرد علاوه بر این که در گیاهان، انسان ها و حیوانات وجود دارد، می توان در آزمایشگاه ها نوع مصنوعی آن را مشاهده کرد.

دارو ها: برخی از بیماری ها مانند سرما خوردگی و سرفه با کمک دارویی که از گوگرد تولید شده است، درمان می شود. اگر از آن افرادی هستید که گاهی اوقات سرفه می کنید و پزشک برای بهبودی سرفه داروی سولفات تجویز می کند، این دارو از گوگرد تهیه شده و برای از بین بردن باکتری های موجود در بدن استفاده می شود.

گوگرد دارویی برای سرفه

گوگرد در محصولات آرایشی بهداشتی

عنصر گوگرد به دلیل خواص فوق العاده ای که دارد در زمینه تولیدات آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد. از زمان های قدیم تا هم اکنون گوگرد ماده ای معدنی برای زیبایی شناخته می شود. گوگرد به عنوان ماده اولیه برای ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد و برای مراقبت پوست مهم ترین عنصر محسوب می شود، گوگرد خواص بسیاری دارد همانند:

  • تمیز و درخشنده کردن پوست
  • محکم و سفت کردن پوست بدن
  • بالا بردن انعطاف پذیری پوست
  • برای از بین بردن آکنه، جوش های سر سیاه و... مفید است.

استفاده از گوگرد در محصولات سلامت پوست

گوگرد در صنعت

 گوگرد در صنعت نقش بسیاری دارد که در ادامه به معرفی برخی از مشهورترین آنها پرداخته ایم.

ساخت لاستیک مصنوعی:‌ برای تهیه لاستیک مصنوعی راه و روش های فراوانی وجود دارد. اما بهترین راه گرما دادن گوگرد با کائوچو است. لاستیک تولید شده مزایای بسیاری دارد، برای‌ نمونه کیفیت عالی، مقاوم بودن، بالا بودن نقطه ذوب و... از این دست فواید است.

استفاده از گوگرد در تولید لاستیک

ساخت اسید سولفوریک: از گوگرد برای تولید اسید سولفوریک که یک ماده پر کاربرد محسوب است، استفاده می شود. در واقع گوگرد ماده اصلی ساختار اسید سولفوریک است که از آن برای ساخت مواد اولیه نیتروژن، کود های شیمیایی، سنگ معدن، پتاسیم، پردازش فاضلاب، پالایش روغن و.... استفاده می شود. یکی از کاربرد های مهم اسید سولفوریک در تولید اسید فسفریک است، اسید فسفریک ماده ای است که خود در تولید فسفات کود ها مورد بهره قرار می گیرد.

ماده اولیه دی متیل سولفید: این ماده ترکیبی شیمایی است که بی رنگ بوده و بوی بدی دارد و محتوی گوگرد است. از دی متیل سولفید در صنایع مختلف از جمله سوخت، مواد غذایی و .... بهره برداری می شود.

ماده اصلی سولفید روی: این ماده ترکیبی شیمیایی است که رنگ سفیدی داشته و در طبیعت موجود می باشد و از آن استفاده های زیادی می شود. برخی از موارد مصرف سولفید روی عبارتند از: تولید میله های نوری، اشعه کاتدی، اپتیک مادون قرمز و... .

ماده اصلی دی اکسید گوگرد: این نوع ترکیب گازی سمی می باشد و نقش اصلی آن در گرم شدن کره زمین است. از آن به عنوان ماده نگهدارنده در میوه خشک ها، نوشابه، مواد های ضدعفونی کننده و... استفاده می کنند.

ماده اولیه اتانتیول: از این ترکیب سمی برای تولید گاز سمی LPG استفاده می شود.

ماده اولیه (سنگ گچ) یا همان سولفات کلسیم: هر سال برای تولید گچ و سیمان حدود ۱۰۰ میلیون تن سولفات کلسیم تولید می شود و گوگرد در تولید این ماده نقش اساسی دارد.

سایر کاربرد های عنصر گوگرد: برای ساخت کبریت از این عنصر استفاده می شود و عاملی که باعث جرقه زدن و شعله می شود، عنصر گوگرد است.

استفاده از گوگرد در تهیه کبریت

کاربرد گوگرد در هنر

خاتم کاری: یکی از کاربرد های مهم گوگرد در هنگام خرید گوگرد در منبت کاری است که برای مدل و تزیین مبلمان چوبی استفاده می شود. زمانی که طرح مورد نظر را روی چوب طراحی می کنیم، گوگرد ذوب شده را درون آن ریخته و شروع به خراش دادن می کنیم تا رنگ بگیرد.

 

خطرات گوگرد و شرایط ‌نگهداری

به هنگام کار با گوگرد باید نکات ایمنی، از‌ جمله استفاده از دستکش، عینک ایمنی، لباس مخصوص، کلاه ایمنی و... رعایت شود. گوگرد دارای گرد و غباری است که ممکن است، به هنگام خرید گوگرد و کار با دست و بدن شما ارتباط پیدا کند و این عمل موجب سوزش پوست، قرمزی، و ... می شود و ممکن است در برخی افراد حساسیت بروز دهد. تماس کوتاه مدت گوگرد با چشم موجب تحریک شدن آن شده و تماس بلند مدت موجب تاری دید و کوری نیز می شود.

ایمنی کار با گوگرد

برای نگهداری عنصر گوگرد باید محیطی خنک و خشک که دارای تهویه هوای مناسب داشته باشد را انتخاب کنید و نکته مهم آن است که از کلید های برق اطمینان حاصل کنید. گوگرد باید دور از نور خورشید و گرما قرار بگیرد. برای نگهداری گوگرد ذوب شده باید محیطی که دمای آن بین ۱۴۹ الی ۱۲۷ است را انتخاب کنید و همچنین محیط باید از تهویه هوای مناسبی برخوردار باشد.

برای خرید گوگرد میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت گوگرد

قیمت گوگرد از جمله مواردی است که در توسط قیمت جهانی آن تعیین میشود. کارشناسان دیجی شیمی میتوانند در ارائه مشاوره خرید و قیمت روز گوگرد به شما عزیزان خدمات ارائه کنند کافیست تلفن را برداشته و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

خرید گوگرد

عنصر گوگرد به دلیل کاربرد های بی شماری که دارد، در فروشگاه های عرضه کننده مواد شیمیایی در حجم انبوهی به فروش می رسد. برای خرید گوگرد می توانید از طریق سایت دیجی شیمی اقدام کرده و در این صورت اطمینان خواهید داشت که محصولی با کیفیت عالی و قیمت مناسب را تهیه کرده اید.خرید گوگرد در سایت دیجی شیمی به صورت آنلاین در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در کوتاه ترین زمان ممکن در محل به شما تحویل داده خواهد شد. دیجی شیمی با حذف دست واسطه ها و دلالان، توانسته ضمن عرضه محصولی تازه به شما خریداران گرامی، از قیمت تمام شده آن نیز بکاهد و به این شیوه شرایطی ایده آل را برای شما عزیزان فراهم آورده است.

خرید گوگرد با بهترین قیمت

 

گوگرد را از کجا تهیه کنیم؟

 

 برای خرید گوگرد میتوانید با شماره های تماس دیجی شیمی تماس بگیرید و یا سفارش خود را به صورت انلاین ثبت کنید. پس از ثبت سفارش همکاران جهت ارسال بار با شما هماهنگی های لازم را انجام میدهند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به بررسی عنصر گوگرد بپردازیم. خرید گوگرد یک عنصر منحصر به فرد در طبیعت است. در برخی مواقع استفاده از گوگرد ضروری بوده و گاهی حذف آن الزامی است. گوگرد در صنایع مختلف کاربرد های زیادی دارد. به همین منظور برای خرید این ماده که خلوص بالایی هم داشته باشد، فروشگاه دیجی شیمی می تواند انتخاب معقولی باشد. زیرا محصولات این فروشگاه از جمله گوگرد با درجه خلوص بالا و نیز قیمت مناسب عرضه و به فروش می رسد.

 

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()