021-88308030
0
مواد شیمیایی >> انواع کلرید >>
کد کالا : 059
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 60,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

نام محصول : کلرید آمونیوم.

اسامی مترادف : نشادر، ammonium chloride، آمونیوم کلراید.

فرمول شیمیایی : NH4Cl.

نوع بسته بندی : 1 کیلوگرمی / کیسه 25 کیلوگرمی

گرید : صنعتی / آزمایشگاهی.

بررسی تخصصی و اجمالی

فروش آنلاین نشادر صنعتی و خوراکی

دیجی شیمی فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی فروش کلرید آمونیوم (نشادر صنعتی و آزمایشگاهی) با قیمت مناسب می باشد. دیجی شیمی این ماده را در بسته بندی های مختلف عرضه می نماید.

کلرید آمونیوم چیست ؟

کلرید آمونیوم ترکیبی معدنی با فرمول شیمیایی NH4Cl که در آب بسیار محلول است. این ماده معدنی معمولا در زباله های سوزاننده زغال سنگ از تراکم گازهای مشتق از زغال سنگ تشکیل می شود. همچنین در بعضی از انواع دریچه های آتشفشانی یافت می شود.

این ماده عمدتا به عنوان کود کلرید آمونیوم استفاده می شود. این محصول از واکنش شیمیایی اسید کلریدریک و آمونیاک است.

موارد مصرف کلرید آمونیوم یا نشادر در صنایع مختلف

کود کلرید آمونیوم

کاربرد غالب نشادر به عنوان منبع نیتروژن در کودها مانند کلرو آمونیوم فسفات است. عمده محصولات زراعی از این روش، برنج و گندم است.

کلرید آمونیوم در تجهیزات پیروتکنیک مورد استفاده قرار گرفت، اما توسط مواد شیمیایی ایمن تر و کمتر ریزگردها جایگزین شد. هدف آن تهیه یک دهنده کلر برای تقویت رنگ های سبز و آبی از یون های مس در شعله بود.

نقش نشادر در فلزکاری

کلرید آمونیوم به عنوان شار در تولید فلزات برای روکش قلع، گالوانیزه یا لحیم کاری استفاده می شود. با تمیز کردن سطح قطعات کار با واکنش با اکسیدهای فلزی در سطح به عنوان یک شار عمل می کند تا یک کلرید فلزی فرار ایجاد می کند.

دارو 

نشادر به عنوان واد منعکس کننده در داروهای سرفه استفاده می شود. عمل تحریک کننده آن در اثر تحریک کننده بر روی مخاط برونش ایجاد می شود و باعث تولید مایعات اضافی دستگاه تنفسی می شود که احتمالا سرفه کردن آن راحت تر است. نمک های آمونیوم محرک معده هستند و ممکن است تهوع و استفراغ را القا کند.

کلرید آمونیوم در صنایع غذایی

کلرید آمونیوم به عنوان ادویه شیرینی های تیره به نام سالمیاک در پخت به منظور تهیه کوکی ها یک بافت بسیار واضح و در مایعات به عنوان طعم دهنده استفاده می شود. در کشورهای عربی از این ماده برای تردسازی تنقلات مانند سمبوسه استفاده می شود.

باتری 

از کلرید آمونیوم یا نشادر در محلول آبی به عنوان الکترولیت موجود در سلول های Leclanche استفاده شد که در تاسیسات تلفنی مشترکان، یک تجارت تجاری به عنوان باتری محلی یافت. این سلول ها بعدا در باتری های روی و کرین روی که هنوز هم از کلرید آمونیوم به عنوان الکترولیت استفاده می کنند تکامل یافتند.

شامپو

در شامپو مو از آن به عنوان ماده ضخیم کننده در سیستم های سورفکتانت مبتنی بر آمونیوم مانند لوریل سولفات آمونیوم استفاده می شود.

در بخاری، محلول کلرید آمونیوم و آب، هنگامی که روی چوب ناتمام استفاده شود، هنگام قرار گرفتن در معرض اسلحه گرمایی و در نتیجه علامت آهن بدون مارک می سوزد. محلول را می توان روی چوب رنگ آمیزی کرد یا با یک تمبر لاستیکی معمولی استفاده کرد.

 

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
نشادر
فرمول شیمیایی
NH4Cl
گرید
صنعتی و خوراکی

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 18 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()