سبد خرید 0

کلرید آهن مایع

10 / 10
از 1 کاربر

Iron Chloride

>> >> >> >>
کد کالا : 058
تعداد سفارش :
مبلغ قابل پرداخت : 1,900,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

برای خرید عمده و قیمت رقابتی با 02188308030 شماره تماس بگیرید.

ارسال شهرستان تنها تا باربری شهر شما میباشد و هزینه ارسال از باربری تا منزل شما توسط باربری دریافت میشود و در این باره دیجی شیمی هیچ تصرفی ندارد!

فروش آنلاین کلرید آهن مایع | کلرید آهن (III) پودری

نام شیمیایی : کلرید آهن.

فرمول شیمیایی : FeCl3.

اسامی مترادف : کلروفریک، Iron Chloride، Ferric Chloride، کلراید آهن.

گرید : صنعتی.

انواع : پودری / مایع.

بسته بندی :

کلرید آهن مایع در تانکر 1000 لیتری، بشکه 220 لیتری و گالن 20 لیتری موجود است.

کلرید آهن پودری در بشکه های 50 کیلوگرمی موجود می باشد.

بررسی تخصصی و اجمالی

کلرید آهن

کلرید آهن یک ماده شیمیایی است که با فرمول FeCl3 شناخته می شود. نام های دیگر این ماده را می توان فروکلراید، کلروفریک، تری کلرید آهن، کلرولید فرولیک و پرکلراید آهن دانست. کاربردهای این ماده در صنعت بسیار عدیده و گسترده است، اما می توان مهم ترین نقش آن را نوعی منعقد کننده  دانست.

از لحاظ شکل ظاهری کلرید آهن دارای رنگ قهوه ای می باشد، حالت فیزیکی آن مایع، جامد و پودری بوده و بوی اسیدی گونه ای دارد. کلرید آهن قابل اشتعال نمی باشد، اما می تواند سمی و حتی کشنده واقع شود. این مایع خاصیت خورندگی داشته و در دمای 316 درجه سانتی گراد به جوش می آید. این ماده در حالت مایع رنگ قهوه ای داشت و در حالات جامد و پودری به شکل زرد تیره و گاهی مایل به زرشکی می باشد.

کلرید آهن

کلرید آهن چیست؟

در پاسخ به این پرسش که کلرید آهن چیست باید گفت که این ماده ترکیبی از کلر خشک و آهن می باشد که در شرایط دمایی ویژه و در حدود 600 درجه سانتی گراد تشکیل شده و برای تهیه آن از راکتورهای مخصوصی استفاده می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ماده ای که در نهایت به دست می آید دارای فرمول شیمیایی FeCl3 می باشد که دارای پیوند یک آهن با سه کلر بوده و در اشکال مایع و جامد موجود می باشد. برای پاسخ به جزئیات این پرسش که کلرید آهن چیست باید گفت که این ماده در آب محلول می باشد و به علت اشتعال زا نبودن، کار کردن با آن شما را در معرض خطر آتش سوزی و انفجار قرار نمی دهد.

اما به علت خورنده بودن این ترکیب باید به هنگام استفاده از آن احتیاط کنید. کلرید آهن به اشکال مختلف پودری یا کریستالی، جامد و مایع موجود می باشد. اگرچه رنگ این ماده قهوه ای است، اما در شکل بلوری بسته به اینکه نور چگونه به آن می تابد، تغییر رنگ داده و حتی به رنگ های سبز و بنفش هم دیده می شود. این ماده در شکل جامد خود در مجاورت با هوا حالت مرطوب به خود می گیرد.

فروش کلرید آهن پودری 

کلرید آهن 3 پودری قهوه ای رنگ با خلوص 99 درصد که در بشکه های 50 کیلوگرمی در دیجی شیمی به فروش می رسند.

قیمت کلرید آهن مایع 40 درصد

دیجی شیمی تولید کننده کلرید آهن مایع با خلوص درخواستی شما مشتریان گرامی می باشد. این شرکت موفق به تولید کلرید آهن 20، 30، 40 درصد شده است و شما می توانید این محصول را بسته به نیاز خود به صورت خرد و عمده با بهترین قیمت تهیه نمایید.

کلرید آهن مایع

نام کلرید آهن
فرمول شیمیایی FeCl3
بو تند و اسیدی
انواع صنعتی
PH اسیدی
رنگ قهوه ای
اشکال مایع، جامد و پودری

 

کلرید آهن مایع چیست؟

یکی از اشکال این ماده را می توان کلرید آهن مایع دانست. همانطور که اشاره شد، کلرید آهن مایع دارای رنگ قهوه ای می باشد که در آب حل شده و قابل اشتعال نیست. این ماده خاصیت خورندگی داشته و می تواند حتی منجر به خورده شدن بافت شود. بنابراین به هنگام استفاده از آن رعایت نکات ایمنی اهمیت زیادی دارد. کلرید آهن مایع دارای بوی اسیدی نیز می باشد.

این ماده به اشکال مختلفی تهیه می شود که از جمله آن می توان به کلرید آهن مایع، پودر و کریستال شده اشاره کرد. از نظر خواص می توان این سه حالت را مشابه یکدیگر عنوان کرد.

کلرید آهن 6 آبه

کلرید آهن 6 آبه

همانطور که اشاره شد این ماده می تواند در آب حل شود و در این صورت تبدیل به کلرید آهن 6 آبه خواهد شد. فرمول شیمیایی این ماده FeCl3.6H2O می باشد که کاربردهای آن مشابه به کلرید آهن است. از بارزترین کاربردهای کلرید آهن 6 آبه می توان به تصفیه لجن و فاضلاب ها اشاره کرد. هم چنین این ماده به عنوان یک کاتالیزگر در واکنش های شیمیایی و منعقد کننده ذرات کاربردهای فراوانی دارد. از کلرید آهن 6 آبه در صنعت تولید رنگ و پیگمنت لوازم آرایشی نیز بهره های فراونی گرفته می شود.

 کاربرد کلرید آهن

کاربرد کلرید آهن

مواد شیمیایی در صنعت از پرکاربردترین ها می باشند و بدون آنها بخش عمده ای از تولیدات و هم چنین خدمات از بین خواهد رفت. کلرید آهن هم دارای استفاده های فراوانی در صنعت می باشد که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم. مهم ترین کاربرد کلرید آهن را می توان در تصفیه خانه های فاضلاب دانست. اگرچه در این قسمت ها از فیلترهایی برای حذف دانه ها و مواد اضافی استفاده می شود، اما برخی ترکیبات موجود در آب به قدری ریز هستند که از فیلترها عبور می کنند.

در اینجا به مهم ترین کاربرد کلرید آهن می رسیم که به عنوان نوعی منعقد کننده ذرات موجود در فاضلاب عمل کرده و باعث سنگین و ته نشین شدن آنها می شود. در نتیجه کیفیت آب خروجی از فاضلاب بالاتر خواهد رفت.

تصفیه آب

تصفیه آب

شاید بتوان اصلی ترین کاربرد کلرید آهن را تصفیه آب دانست. از آنجایی که معمولا آب می تواند با فلزاتی سنگین و ذرات معلق آلوده شود، استفاده از این ماده به عنوان یک منعقد کننده می توان کیفیت بهتری از آب را تحویل دهد. از این خاصیت تصفیه آب کلرید آهن در بخش های مختلفی نظیر تصفیه خانه های فاضلاب، آب آشامیدنی و لجن ها استفاده می شود.

کلرید آهن می تواند زمینه را برای اتصال ذرات کلوئیدی و معلق به یکدیگر فراهم کرده و در نتیجه با سنگین شدن آنها باعث ته نشینی شود. تصفیه آب و بهبود رنگ آن به دنبال این تاثیر کلرید آهن اتفاق می افتد.

کاربرد کلرید آهن در صنعت

می توان یکی دیگر از استفاده های این ماده را کاربرد کلرید آهن در صنعت دانست. این ماده می تواند برای از بین بردن رنگ از موادی که قصد رنگ زدایی از آنها را داریم مورد استفاده قرار گیرد. می توان به کاربرد کلرید آهن در صنعت نیز اشاره کرد که باعث جدا شدن فلز مورد نظر از کانی هاش می شود. صنعت سرامیک و شیشه هم به این ماده برای جداسازی و انعقاد نیاز دارد و به علت قیمت به صرفه کاربرد کلرید آهن در صنعت به شدت زیاد است. در بخش کارتن سازی و کاغذ هم از کلرید آهن استفاده های زیادی می شود.

کاربرد کلرید آهن در صنعت

کاربردهای صنعتی کلراید آهن

  1. صنایع داروسازی
  2. صنایع کاغذسازی
  3. تهیه و تولید انواع کود گیاهی
  4. تصفیه پساب و لجن کارخانجات
  5. صنایع رنگ سازی، شیشه و سرامیک
  6. استفاده به عنوان ماده شستشو در هیدرومتالوژی استفاده می شود.
  7. برای اچ کردن سیلندرهای چرخشی مورد استفاده در صنعت چاپ ضروری است.
  8. کلرید آهن 3 در تصفیه فاضلاب و تولید آب آشامیدنی به عنوان منعقدکننده استفاده می شود.
  9. از کاربردهای مهم کلرید آهن III ، اچ کردن مس در واکنش ردوکس به کلرید مس 1 و سپس به کلرید مس 2 در تولید تابلوهای مدار چاپی است.
  10. استفاده از کلروفریک به عنوان کاتالیزور برای واکنش اتیلن با کلر و تشکیل اتیلن دی کلراید است ماده شیمیایی که عمدتا برای تولید ونیل کلراید و ساخت pvc استفاده می شود.

کاربرد کلرید آهن در صنایع غذایی

کاربرد کلرید آهن در صنایع غذایی

از دیگر موارد استفاده این ماده می توان به کاربرد کلرید آهن در صنایع غذایی اشاره کرد. در صورتی که کلروفریک را در شرایط بهداشتی و استریلیزه تهیه کرده باشند، می توان از آن در تهیه برخی مواد غذایی و هم چنین رنگ غذا بهره برد. دیگر کاربرد کلرید آهن در صنایع غذایی را می توان در تولید برخی داروها به ویژه محصولات پیشگیری و درمان کم خونی دانست که در این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. در ادامه جدولی از کاربردهای این ماده را تهیه کرده ایم که به صورت اجمالی موارد مصرف آن را نشان می دهد.

قیمت کلرید آهن

تصفیه آب

استفاده به عنوان ته نشین کننده ذرات کلوئیدی و دانه های بسیار ریز

تصفیه کننده آب آشامیدنی و ضد عفونی کننده آن

ته نشین کننده ذرات موجود در لجن ها

حوزه صنعتی

استفاده به عنوان ماده جدا کننده فلز از کانی هایش

مصرف در صنعت سرامیک و شیشه

استفاده در صنعت کارتن و کاغذ

حوزه صنایع غذایی و بهداشتی

استفاده در صنعت دارو برای تهیه داروهای مخصوص کم خونی

استفاده در تهیه رنگ غذا

مصرف در تولید لوازم آرایشی و پیگمنت ها

 

قیمت کلرید آهن

ما در مجموعه دیجی شیمی این ماده ارزشمند را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما مصرف کنندگان عزیز عرضه می کنیم. قیمت کلرید آهن با توجه به بسته بندی آن متفاوت است. مجموعه دیجی شیمی کلرید آهن را به شکل های پودری و مایع در اختیار شما قرار می دهد و ابعاد بسته بندی آن گالن 20 لیتری، بشکه 220 لیتری و تانکر 1000 لیتری برای شکل مایع می باشد.

کلرید آهن پودری هم در بشکه های 50 لیتری عرضه می شود. قیمت کلرید آهن در سایت دیجی شیمی بسیار به صرفه و مناسب می باشد و شما عزیزان می توانید با خیال راحت خرید این ماده را از ما به انجام برسانید. همکاران ما برای مشاوره خرید و هم چنین اعلام قیمت کلرید آهن همواره آماده خدمت رسانی به شما مصرف کنندگان می باشند.

 

مزایا

مثبت راندمان بالا
مثبت شفاف سازی آب
مثبت منعقد کنندگی بالا جهت ته نشینی بهتر با سرعتی بالاتر

معایب

منفی بوی تند

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
کلرید آهن III
فرمول شیمیایی :
FeCl3
گرید :
صنعتی
نوع بسته بندی
بشکه 220 لیتری :
yes
تانکر 1000 لیتری :
yes
گالن 20 لیتری :
yes
بشکه 50 کیلوگرمی :
yes

ایمنی محصول

ایمنی کلرید آهن

کلرید آهن ماده ای مضر و خورنده است.

مصرف کلرید فریک می تواند منجر به عوارض خطرناک و حتی مرگ شود. لذا برچسب گذاری این محصول باید مناسب صورت گیرد.

 

مسمومیت با کلرید آهن

در رابطه با مسمومیت با کلرید آهن باید عنوان کرد که این ماده دارای خاصیت اسیدی است و می تواند با خورندگی خود باعث ایجاد مشکل و آسیب های جدی به استفاده کننده شود. در اثر برخورد این ماده با پوست ممکن است خورندگی ایجاد شود و التهاب و حساسیت از موارد اجنتاب ناپذیر می باشد. برخورد این ماده با چشم می تواند سبب بروز آسیب به قرنیه، سوختگی شدید و خورندگی شود و باید در این مورد احتیاط بیشتری نمود.

مسمومیت با کلرید آهن

 

مسمومیت با کلرید اسید از طریق تنفس می تواند سبب بروز التهاب مخاط تنفسی گشته و انواع حساسیت ها را به دنبال داشته باشد. هم چنین مسمومیت با کلرید اسید به شکل گوارشی می تواند باعث سوختگی اندام های گوارشی از دهان و مری تا معده گردد و سیستم گوارش را به شدت تحریک کند.

نکات و احتیاط در مصرف

در صورت برخورد این ماده به پوست محل را فورا به مدت 15 دقیقه با آب بشویید و حتما به پزشک مراجعه نمایید. برای پیشگیری از آسیب های پوستی استفاده از لباس مخصوص و دستکش اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که کلرید آهن به چشم ها برخورد می کند، ضروری است تا به خوبی و برای مدت 15 دقیقه چشم ها را با آب تمیز بشویید و پلک ها را به هم بزنید تا آلودگی از بین برود. به علت حساسیت این عضو، مراجعه به پزشک را فراموش نکنید. استفاده از عینک های مخصوص مایعات شیمیایی به فرد استفاده کننده توصیه می شود.

احتیاط با کلرید آهن

در صورتی که فرد با استشاق کلرید آهن مسموم شد، بلافاصله او را به هوای آزاد رسانده و تا رسیدن به پزشک، در صورت نیاز از تنفس مصنوعی و یا دستگاه های اکسیژن استفاده کنید. به هنگام کار به این ماده استفاده از تجهیزات تنفسی اهیمت بسزایی دارد. چنانچه بیمار به واسطه بلعیدن این ماده مسموم شده است، تا جایی که امکان دارد، به او آب بدهید و از مجبور کردن وی برای استفراغ پرهیز کنید. مراجعه به پزشک را هم در اولویت خود برای چنین فردی قرار دهید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

شهرزاد بارفروشی :
0 0
سلام من سازنده زیورآلات نقره و مس هستم وبرای اچ کاری احتیاج به مقادیری کلرید فریک دارم این حجمی که عرضه کردید زیاده. ممکنه من را راهنمایی بفرمایید
مدیریت :
1 1
سلام لطفا جهت خرید در حجم کمتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
شهرزاد بارفروشی :
1 0
سلام مقادیر 1 لیتری برای کار زیورآلات را چگونه باید تهیه کرد؟سپاس
مدیریت :
0 1
سلام جهت خرید این محصول در مقدار کمتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
هومن تمدن :
0 0
باسلام برای خرید مقدارکم راهنمای بفرمایدیک لیتری
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز کمترین مقدار این محصول 5 لیتری می باشد جهت خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()