021-88308030
0
مواد تولیدی >>
کد کالا : 082

رنگ بر

paint solution

نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 150,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

نام محصول : رنگ بر اسیدی.

اسامی مترادف : محلول رنگ بر، مواد رنگ بر.

نوع بسته بندی : گالن 20 لیتری.

استفاده از تجهیزات ایمنی (ماسک-دستکش ضد اسید-لباس ضد اسید) هنگام استفاده ضروری می باشد

بررسی تخصصی و اجمالی

 مایع رنگ بر

استفاده از رنگ ها در بخش های مختلف صنعت به منظور های مختلف شایع است. اما زمانی که قصد زدودن این رنگ را داشته باشیم، باید چه کار کنیم؟

رنگ ها موادی نیستند که با مواد شوینده از بین رفته و یا بتوان بدون بهره گیری از ترکیبات شیمیایی خاص آنها را پاک کرد. هم چنین به علت چسبندگی که به سطح زیرین خود ایجاد می کنند، باید در پاک کردن آن ها به شدت احتیاط نمود که سطح بستر دچار آسیب  دیدگی نشود. برای این منظور امروزه استفاده از ترکیباتی به نام مایع رنگبر شایع شده است.

 مایع رنگ بر

این ترکیبات می توانند به راحتی رنگ را از سطح مورد نظر شما پاک کنند، بدون اینکه به سطح زیرین رنگ آسیبی وارد کنند. به علت وجود انواع مختلفی از رنگ ها، ضروری است تا از مایع رنگبر های متفاوت برای هر رنگ و بستر آن استفاده شود. فروشندگان مواد شیمیایی با در نظر گرفتن این نیاز، اقدام به عرضه مایع رنگبرهای مختلفی گرفته اند. باید توجه داشت که این ترکیبات باید از کیفیت مطلوبی بهره مند باشند تا حین استفاده به تجهیزات شما آسیبی وارد نکنند. در ادامه شما را بیش تر با مایع رنگبر، نحوه استفاده و کار کرد آنها آشنا می کنیم.

مواد رنگ بر چه موادی هستند؟

استفاده از رنگ ها سبب شده تا استفاده از شیوه هایی برای پاک کردن آنها هم مطرح شود. قبل از پاسخ به این پرسش که مواد رنگ بر چه موادی هستند، نگاهی به تاریخچه این موضوع می اندازیم. از قدیم برای پاک کردن رنگ ها از سنباده استفاده می شده است. سنباده کشی اگرچه باعث پاک شدن رنگ می شد، اما به سطح بستر قطعه هم آسیب هایی وارد می کرد که ناخواسته بود و حتی حرفه ای ترین افراد هم دچار این مشکل می شدند.

مواد رنگ بر چه موادی هستند

 

بعدها از شیوه حرارت دهی استفاده شد که با بهره گیری از حرارت زیاد، رنگ را به مایع روان تبدیل کرده و آن را پاک می کردند. این شیوه هم برای همه قطعات کاربردی نبود و هم چنین به طور کامل باعث از بین رفتن رنگ نمی شد. استفاده از سرب شیوه ای بود که به عنوان نوعی ماده شیمیایی رنگ بر، مرسوم شد. اگرچه این رنگ بر می توانست مصرف کننده را به مقصود برساند، اما ضرر های زیادی برای محیط زیست داشت و پسماند این فرآیند زندگی جانداران و موجودات آبزی را به خطر می انداخت.

به همین دلیل استفاده از سرب به عنوان مایع رنگ بر، امروزه متداول نمی باشد. برای از بین بردن رنگ ها، موادی تولید و فرمولاسیون شدند که قادرند به خوبی رنگ را در خود حل کرده، بدون اینکه سطح بستر را درگیر خود سازند. هم چنین این مواد برای هر رنگ و سطح بستری متفاوت تولید می شوند که موجب بالا رفتن کارایی آنها شده است. پایین آمدن خطرات زیست محیطی و از بین بردن کامل رنگ، از مزیت هایی بود که استفاده از مواد رنگ بر، برای صاحبان مشاغل داشت.

رنگ بر چیست ؟

رنگ بر در واقع موادی جهت پاک کردن انواع رنگ و پوشش رنگی می باشد. رنگ بر ها با توجه به کارایی که دارند از مواد متفاوتی تشکیل می شوند.

تولید رنگ بر اسیدی

دیجی شیمی تولید کننده رنگ بر قوی پایه اسیدی می باشد که با توجه به متد به روز پیشرفته و تحت نظارت متخصصین حوزه شیمی تولید شده است.

قیمت فروش محلول رنگ بر قوی

 دیجی شیمی به عنوان تولید کننده این محصول می تواند محلول رنگ بر اسیدی را با بهترین قیمت عرضه نماید. جهت خرید و فروش رنگ بر با بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

انواع رنگ بر

معمولا رنگ بر ها بر پایه اسیدی و قلیایی وجود دارند.

همان طور که اشاره شد، انواع مختلفی از این مواد وجود دارند که با توجه به نوع رنگ استفاده شده و شرایط قطعه از آنها بهره برداری می شود. انواع رنگ برها را می توان در سه دسته رنگ بر اسیدی، رنگ بر قلیایی و رنگ بر ژلی دسته بندی نمود. این ترکیبات به منظور از بین بردن در شرایط مختلف استفاده می شوند و به علت کیفیت بالایی که دارند، به خوبی امتحان خود را پس داده اند.

مهم ترین نتیجه ای که در پس استفاده از انواع رنگ برهای مخصوص هر سطح بستر و رنگ به دست آمده است، عدم ایجاد خوردگی و آسیب به سطح بستر قطعه بوده است. این همان مساله ای است که در طول تاریخچه این ماده، نیاز به آن شدیدا احساس می شده است. در ادامه شما را با انواع رنگ برها آشنا می کنیم.

  • رنگ بر های اسیدی: رنگ برهای اسیدی برای از بین بردن رنگ روغنی و استاتیک استفاده می شوند که معمولا به روش غوطه وری می تواند رنگ را از سطوح آهنی و آلومینیومی جدا کند. برای اینکار در ابتدای پروژه قطعه را در استخری از رنگ بر میریزیم تا کاملا قطعه را پوشش بدهد و پس از مدتی کوتاه پوشش رنگ قطعه جدا شده و بدون رنگ میشود. این محصول برای تمام سطوح و تجهیزات استفاده میشود.

این رنگ بر با جداسازی رنگ هیچ آسیبی به سطوح مورد نظرتان نمی رساند.

  • رنگ بر های قلیایی: رنگ برهای قلیایی جهت رنگبری فلزات پایه آهنی استفاده می شود.

 

رنگ بر اسیدی

یکی از پر کاربرد ترین رنگ بر هایی که امروزه در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، رنگبر اسیدی است. این رنگ بر ها دارای پایه اسیدی هستند و می توانند به خوبی رنگ را از سطح مورد نظر پاک کنند. اما رنگبر اسیدی مناسب چه نوع رنگ و سطح بستری می باشد؟ این نوع خاص از رنگ بر ها می توانند به خوبی رنگ های روغنی و استاتیک را در خود حل کنند. هم چنین سطوح آلومینیومی و آهنی مناسب ترین جنس بستری است که به این رنگ بر جواب می دهد.

رنگ بر اسیدی

 

استفاده از نام اسیدی برای این رنگ بر باعث شده تا نگرانی هایی بابت وارد شدن آسیب به قطعه مورد نظر پیش آید. اما باید اشاره کرد که این نگاهی اشتباه است. رنگبر اسیدی کوچکترین آسیبی به بافت بستر شما وارد نمی کند و می تواند به بهترین شکل نسبت به از بین بردن رنگ اقدام نماید. البته این مساله تا حد زیادی به کیفیت محصول خریداری شده بستگی دارد.

به همین دلیل توصیه می کنیم که خرید مایع رنگ بر را تنها از مراجعی که دارای اعتبار هستند، به انجام برسانید. رنگبر اسیدی را می توان به غوطه ور کردن قطعه مورد نظر مورد بهره برداری قرار داد و بدون وارد شدن آسیب به قطعه می تواند رنگ را از روی آن پاک کند. باید تاکید کرد که رنگ بر اسیدی به نسبت دیگر انواع رنگ بر ها که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم پر کاربرد تر می باشد.

رنگ بر قلیایی

یکی دیگر از انوع رنگ بر ها را می توان رنگبر قلیایی عنوان کرد. این رنگ بر ها برای رنگ هایی از جنس مایع و از نوع هوا خشک و کوره ای مناسب هستند. برای رنگ بری از فلزات با پایه آهنی از رنگبر قلیایی استفاده می شود. این نوع از رنگ بر ها هم آسیبی به سطح قطعه مورد نظر وارد نمی کنند. از این رو این مواد هم به شدت پر استفاده و محبوب می باشند.

باید در نظر داشت که میزان استفاده از رنگبر قلیایی به نسبت رنگ بر اسیدی کم تر است. زیرا نوع رنگی که پاک می کند کم استفاده تر می باشد. رنگبر قلیایی از موادی تشکیل شده است که دارای خاصیت قلیایی شدیدی بوده و PH آنها بالاست. زمانی که میزان اسیدیته یا PH  برای یک ماده بسیار بالا و یا بسیار پایین باشد، خاصیت خورندگی در آن دیده می شود.

از همین خاصیت خورندگی در رنگبر قلیایی استفاده شده است و می توان انتظار داشت که به از بین بردن و حل کردن رنگ منجر شود. البته جای نگرانی نیست. زیرا رنگبر قلیایی هم آسیبی به قطعه شما وارد نمی کند. البته در صورتی که محصول با کیفیتی را خریداری کرده باشید.

رنگ بر ژلی

دو رنگ بری که در قسمت های قبلی به توضیح آنها پرداختیم، ترکیباتی هستند که برای استفاده از آنها باید قطعه مورد نظر را در محلولی از رنگ بر غوطه ور نمود. اما همیشه امکان چنین کاری وجود ندارد. در برخی مواقع قطعه ای که نیاز به رنگ بری آن داریم به قدری بزرگ است که نمی توان به سادگی آن را جابجا نمود.

رنگ بر ژلی

 

گاهی هم تنها قسمتی از یک قطعه را رنگ بری می کنیم و در صورت غوطه ور کردن آن، کل رنگ از بین خواهد رفت. در چنین شرایطی از رنگبر ژلی بهره گرفته می شود. این رنگ بر در سطوح فلزی قابل استفاده بوده و رنگ های مایع و استاتیک را از بین می برد.  بر خلاف شیوه غوطه وری از رنگبر ژلی با استفاده از برس های مخصوصی بهره می گیرند و محدوده مورد نظر را با استفاده از آن رنگ بری می کنند.

جدول زیر دسته بندی و کاربرد هر کدام از رنگبرها را نشان می دهد.

انواع رنگ برها مناسب برای ...
اسیدی اکثر رنگ ها مایع استاتیک و روغنی
قلیایی رنگ های مایع کوره ای و هوا خشک
ژل رنگ های مایع و استاتیک


خرید رنگ بر

همان طور که در قسمت های پیشین اشاره شد، کیفیت محصول رنگ بر به شدت حائز اهمیت است. خرید رنگبر با کیفیت باید از مراکزی صورت گیرد که معتبر بوده و آسیبی به دستگاه شما وارد نمی کنند. زیرا انواع بی کیفیت آن در کنار از بین بردن رنگ، صدماتی هم به قطعه وارد کرده و خسارت زیادی بر روی دستتان خواهند گذاشت.

شما می توانید برای خرید رنگبر به سامانه فروش آنلاین دیجی شیمی مراجعه کرده و نسبت به تهیه این ماده اقدام کنید. خرید رنگبر از این مرکز خیال شما را بابت کیفیت محصول نهایی آسوده می سازد. دیجی شیمی از معتبر ترین مراکزی است که اقدام به تولید و توزیع محصولات شیمیایی مرغوب نموده است و با عرضه بهترین جنس ها، توانسته طیفی از مشتریان راضی و وفادار را گرد خود جمع کند.

شما می توانید برای خرید رنگبر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کرده و ضمن دریافت مشاوره رایگان محصولی، رنگ بر خود را سفارش دهید. خرید رنگبر از دیجی شیمی این امکان را به شما می دهد که با خیالی آسوده عملیات رنگ بری را انجام داده و نگران سلامت قطعه مورد نظر خود نباشید.

قیمت رنگ بر

قیمت رنگ بر

انواع رنگ بر ها با قیمت های مختلفی در بازار در حال عرضه می باشند. قیمت رنگبر باید در کنار کیفیت آن مورد ارزیابی قرار گیرد و صرف ارزان بودن آن نمی تواند ملاک خرید قرار گیرد. خوشبختانه دیجی شیمی که خود از تولید کنندگان محصولات شیمیایی می باشد، قیمت رنگبر را برای مصرف کنندگان خود به صرفه و اقتصادی در نظر گرفته است.

این در حالی است که کیفیت محصول دستخوش تغییر نشده و یکی از مرغوب ترین رنگبرهای بازار می باشد. قیمت رنگبر در این مجموعه به علت حذف واسطه ها و فروش مستقیم محصول، مناسب و به صرفه می باشد. خرید رنگبر از دیجی شیمی تجربه ای ایده آل از تهیه مواد شیمیایی است و شما می توانید با اطمینان از کیفیت و مناسب بودن قیمت، محصول رنگ بر خود را تهیه نمایید. برای خرید و اطلاع از قیمت رنگبر می توانید با کارشناسان بخش بازرگانی ما تماس حاصل کنید و محصول خود را سفارش دهید.

این محصول در کوتاه ترین زمان ممکن در محل به شما تحویل داده خواهد شد. دیجی شیمی محصول رنگبر خود را در بسته بندی گالن 20 لیتری به شما مصرف کننده عزیز تحویل خواهد داد.

 سئو و تولید محتوا : شرکت نوآوران فرآیند کیمیا

مزایا

مثبت کیفیت بالا
مثبت بدون هیچ گونه آسیب و خوردگی در سطوح

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
رنگ بر
گرید
صنعتی
مشخصات فیزیکی
شکل ظاهری
مایع
نوع بسته بندی
گالن 20 لیتری
yes
ارسال نظر
امیررضا :
1 0
سلام کدوم بهتره ژلی یا اسیدی یا قلیایی؟
مدیریت :
1 0
سلام کاربر عزیز ما فعلا فقط اسیدی داریم و بصورت غوطه ور باید استفاده کنید
نصر :
0 0
جهت خرید رنگ بر
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز از داخل سایت سفارش بدین ارسال میشود
محمد اسلامی :
1 0
سلام وقتتون بخیر لطف بفرمایید بگین چه دستکشی برای کار بااسید رنگ برداری استفاده شود و این اسید چه اسیدی هست
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز باید دستکش ضد اسید استفاده کنید ما داخل سایت موجود داریم مشاهده بفرمایید
محسن :
0 0
سلام رنگ بر برای درب چوبی ورودی منزل هم استفاده میشه و امکان خرید حضور ی هست؟
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز خیر باید بصورت غوطه ور استفاده شود اسپری یا قلمو انجام نمیشود، برای خرید و مشاوره به ادرس تحویل کالا باید مراجعه بفرمایید
محسن :
0 0
سلام برای چهارچوب در فیبری و آهنی خوبه
مدیریت :
0 0
سلام خیر باید غوطه ور باشه تا عمل کند
علی باقری :
0 0
سلام برای نقاشی در حیاط که نیاز به از بین بردن تمام رنگ قدیمی هست از چی استفاده کنم
مدیریت :
0 0
سلام رنگبر برای فلزات است برای چوب و دیوار نمیتونید استفاده کنید
سلیمانی :
0 0
مشاوره جهت خرید رنگ بر
مدیریت :
0 0
با شماره های سایت تماس بگیرید
صادقی :
0 0
سلام وقتتون بخیر برای از بین بردن رنگ قدیمی درب آهنی ، از کدام مدل رنگبر میتونم استفاده کنم؟
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز فعلا فقط رنگبر اسیدی مایع موجود است و بصورت غوطه ور استفاده میشود
یعقوب :
0 0
سلام رنگ بر برای پاک کردن رنگ پولی اورتان روی سطح abs هم دارید که به سطح آسیب نرسونه؟
مدیریت :
0 0

سلام کاربر عزیز محلول رنگبر ما برای فلزات مورد استفاده است و چون حالت اسیدی دارد به abs اسیب میزند

نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 25 کاربر
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()