سبد خرید 0

اسید سولفوریک در کشاورزی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 12 آذر 1399 در ساعت 15 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

اسید سولفوریک در کشاورزی و اصلاح خاک قلیایی

اسید سولفوریک دیجی شیمی در کشاورزی کاربرد فراوان دارد و جهت مصرف آسان کشاورزان محترم به خصوص در گلخانه ها در گالن های 20 لیتری عرضه می گردد.

اسید سولفوریک در کشاورزی

از مهم ترین عوامل استفاده از اسید سولفوریک در کشاورزی ، ph خاک می باشد. اسید سولفوریک باعث پایین آمدن ph خاک و جذب بیشتر مواد غذایی توسط گیاهان می شود.

اسید سولفوریک جز مواد شیمیایی پر مصرف می باشد که در طیف وسیعی کاربرد دارد. عمده ترین استفاده از آن در تولید کودهای شیمیایی فسفاته و سولفاته می باشد. می توان گفت حدود 60 درصد این محصول در تولید کود شیمیایی استفاده می شود.

اسید سولفوریک پس از اضافه شدن به خاک به سرعت با آهک درون خاک واکنش می دهد و خنثی می شود. همچنین اسید سولفوریک با کربنات های درون خاک نیز واکنش داده و تولید سولفات کلسیم آبدار و مقدار ناچیزی سولفات منیزیم می شود. به خاطر سریع بودن واکنش فوق اسید در خاک ماندگار نمی باشد و  خنثی می شود و باعث تخریبی در ریشه گیاه نمی شود. همچنین یکی از اقتصادی ترین راه ها برای اصلاح خاک رسی استفاده از سولفوریک اسید می باشد.

به طور کلی اثرات اسید سولفوریک در خاک به صورت زیر می باشد :

  1. کاهش میزان قلیایی بودن خاک و آب.
  2. اصلاح شوری خاک
  3. بهبود وضعیت تهویه در خاک رسی.
  4. قابلیت تشکیل سولفات های آلی در خاک.

کاربرد اسید سولفوریک در اصلاح خاک پسته

پسته میوه ای است که با هوای مرطوب ناسازگار و وجود رطوبت باعث پوسیدگی و خشکی آن می شود.

درخت پسته نسبت به کم آبی مقاومت بالایی دارد. معمولا این درخت در مناطقی که خاک رس باشد عمل نمی آید و در اراضی شن و ماسه مطلوب تر است.

خرید اسید سولفوریک

پسته در مناطق کویری کشت می شود اما قلیایی بودن خاک باعث می شود خاک های تحت کشت پسته عملکرد خوبی نداشته باشد. بدین منظور اسید سولفوریک جهت افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی و کاهش ph خاک اضافه می گردد.

برای اصلاح خاک قلیایی همه وقت می توان ph خاک را تنظیم کرد و اسید سولفوریک را به آن اضافه کرد اما بهتر است این اتفاق در زمستان بیفتد.

کلیه گیاهان در ph ایده آل خاک به خوبی رشد می کنند و اکثرا قادر به تحمل ph بین 5 تا 7 هستند زیرا ph رابطه مستقیمی با مواد مغذی خاک دارد.

کشاورزان و گلخانه داران عزیز می توانند با خرید آسان و اینترنتی اسید سولفوریک از دیجی شیمی زمان خود را مدیریت کنند و دیجی شیمی این امکان را فراهم کرده است که فروش این محصول به صورت خرد و عمده فروشی صورت گیرد.

ارسال نظر

لیلی کریمی :
7 0
احتراما قصد خرید اسید سولفوریک داریم قیمت را ذاعلام بفرمایید
مدیریت :
8 2
با سلام قیمت سولفوریک در سایت هست با توجه به بسته بندی مورد نظرتون میتونید قیمت را ببینید.
میثم ایثاری :
3 2
سلام خواهان ۲۰لیتر اسید سولفوریک برای گلخانه هستم
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()