سبد خرید 0

الکل چوب

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 13 دی 1400 در ساعت 14 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

الکل چوب چیست؟

الکل چوب در واقع همان الکل متیلیک یا متانول می باشد که ساده ترین نوع الکل است.

الکل متانول از فعالیت بی هوازی گونه های زیادی از باکتری ها به وجود می آید و در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول وارد جو می شود و پس از چندین روز توسط اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده و به آب و دی اکسید کربن تبدیل می شود. البته در فرایند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ می دهد ولی بسیار سریع. بختر است بدانید شعله سوختن متانول بی رنگ است و مراقب سوختگی با آن باشیم.

الکل چوب

متانول را از کجا می توانیم تهیه کنیم؟

الکل متانول را باید از شرکت های فروش مواد شیمیایی تهیه کنیم.

خرید الکل متانول 

مسمومیت با الکل چوب

هر فرد مشکوک را باید به اورژانس برسانیم. یعنی در هنگام مشکوک شدن به مسمومیت ابتدا باید با اورژانس تماس بگیریم. عدم وجود مهار در فرد مسموم عاملی برای آسیب به دیگران است که باید احتیاط لازم را به عمل آورد. به دلیل افت در هوشیاری باید بیمار را بر روی یک پهلو خواباند تا در صورت بروز استفراغ مواد غذایی وارد مجاری هوایی نشود. یکی از نکات جالب برای درمان مسمومیت با متانول، اتانول است. در این روش به واسطه تداخل مابین اتانول و متانول، در تغییر و دگرگونی متانول در کبد تغییراتی ایجاد می شود که از بروز اثرات سمی ممانعت بعمل می آورد. در واقع افرادی که مصرف اتانول و متانول همزمان دارند خطر آسیب چشمی کاهش یافته است. اگر فردی متانول به تنهایی مصرف کند شرایط به شدت وخیم خواهد شد. برخی بیماران برای رفع مسمومیت نیازمند دیالیز می شوند.

الکل چوب در حل جدول

در جدول سرگرمی همیشه نام دیگر الکل چوب یکی از سوالات مطرح شده می باشد. که جواب آن متانول می باشد. 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()