021-88308030
0
انواع حلال >> انواع الکل >>
کد کالا : 010
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 90,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

*الکل متانول جهت ضد عفونی کردن استفاده  نمی شود.

فروش ویژه الکل متانول با قیمت رقابتی جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

09122750445

بررسی تخصصی و اجمالی

الکل متانول صنعتی چیست؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش الکل متانول صنعتی (الکل متیلیک، الکل چوب، متانول الکل، متیل الکل شیراز) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

الکل متانول

فروش ویژه الکل متانول با قیمت رقابتی جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

مشخصات شیمیایی الکل متانول :

 • نام شیمیایی : الکل متانول.
 • اسامی مترادف الکل متانول : متانول الکل، الکل متیلیک، متیل الکل، الکل صنعتی، الکل چوب، methyl alcohol، hydroxymethane،  wood alcohol، hydrate، methyl hydroxide.
 • گرید محصول :
 1. الکل متانول صنعتی.
 2. الکل متانول آزمایشگاهی.
 • فرمول شیمیایی : CH3OH.
 • خلوص : الکل متانول 99 درصد.
 • شکل ظاهری : ماده ای شفاف، بی رنگ و فرار که به صورت خالص بوی زننده و نامطبوعی دارد.

فرمول شیمیایی الکل متانول

تعریف الکل متانول :

الکل متانول ماده ای بی رنگ با بوی خاص و بسیار فرار است. الکل متانول ترکیب شیمیایی و ساده ترین نوع الکل است. الکل وقتی در معرض سوختن قرار می گیرد باعث تولید دی اکسید کربن و آب می شود. این ترکیب شیمیایی از متابولیسم غیرهوازی گونه های زیادی از باکتری ها تولید می شود. در نتیجه مقدار کمی از بخار متانول در جو وجود دارد.

درباره الکل متانول و تاریخچه آن :

نام این الکل از کلمه یونانی ایلو به معنی چوب گرفته شده است و اولین بار توسط بویل در سال 1661 میلادی از تقطیر چوب تهیه شده و مصرف آن از موقع کشف تاکنون مرتب افزایش یافته است. متانول با مصرف سالانه بیشتر از 6 10 * 12 متریک تن تولید سالانه، در جهان بیست و یکمین مقام را دارد. به متانول الکل چوب نیز می گویند، زیرا متانول در صنعت به مدت یک قرن از تقطیر چوب تهیه می شد. چکیده تقطیر چوب تا حدود 2 درصد متیل الکل و حدود 0.2% استون و 6-5% اسید استیک و نیز مواد دیگری مثل الکیل الکل دارد، که ناخالصی های آن نسبت به نوع تجاری و شیمیایی، که امروزه عرضه می شود، بسیار زیاد است. تخلیص بیشتر این محصول و سایر فرآورده های تجاری می تواند منجر به تهیه انواع خالص تر متانول شود. الکل خالص را از استری کردن آن با اسید تکسالیک و صابونی کردن استر خالص تهیه می کنند. می توان تخلیص را با کلرور کلسیم نیز انجام داد. متانول سال های بسیار بیشترین مصرف را به عنوان ماده اولیه در تهیه فرم آلدئید داشت و بدین منظور تقریبا نصف متانول تولیدی مصرف می شد.

طرز تهیه و خواص شیمیایی الکل متانول :

به طور خلاصه می توان گفت یکی از راه های تولید متانول الکل، ایجاد واکنش بین کربن منوکسید و هیدروژن در 400-230 درجه سانتی گراد و فشار M pa 5-60 می باشد. روش تهیه متانول در فشار کمتر و با استفاده از کاتالیزورهای اکسیدهای روی، مس و کرومیت طراحی و اجرا شده است، ولی به علت مسموم شدن کاتالیزور در اثر ترکیب با گوگرد یا کلریدها، باید گازهای خالص مصنوعی بکار برد. متانول به علت ویژگی هایی که دارد واکنش های متعددی با ترکیبات شیمیایی دارد و از این روست که مواد شیمیایی چندی از آن تهیه می کنند، از جمله با کربونیل کردن آن، اسید استیک تهیه می شود، این اسید را به روش دیگر یعنی ترکیب متانول با کربن منوکسید نیز می توان تهیه کرد.

تولید متانول

خواص فیزیکی الکل متانول :

الکل متانول مایعی زلال، سفید مانند آب، با بویی ملایم در دمای معمولی است. متانول الکل با شعله کمی آبی می سوزد و اگر با آب مخلوط شود، حجم آن کم شده و گرما تولید می کند.

واکنش های شیمیایی الکل متانول :

الکل متانول، واکنش های شاخص الکل ها به عنوان یک گروه مواد شیمیایی را پذیرا ست. واکنش های با اهمیت ویژه از نقطه نظر صنعتی عبارتند از : هیدروژن گیری، هیدروژن گیری اکسیداتیو، تبدیل به فرم آلدئید روی کاتالیزورهای نقره یا مولیبدن – اکسید آهن، کربونیل دار کردن و تبدیل به اسید استیک توسط کاتالیزور کبالت یا رودیوم، دی متیل اتر در اثر حذف آب با کاتالیزور اسید از متانول تشکیل می شود. واکنش کاتالیز شده با اسید ایزوبوتیلن و متانول به تشکیل متیل – بوتیل اتر نوع سوم منجر می شود که ماده بالابرنده مهم اکتان بنزین است و این واکنش از خواص کاربردی رو به افزایش متانول است. متیل استرهای کربوکسیلیک اسیدها را می توان در اثر واکنش کاتالیز شده با اسید و خارج کردن آزئوتروپی آب جهت وادار کردن واکنش به تکمیل تهیه کرد. متیل هیدروژن سولفات، متیل نیتریت، متیل نیترات و متیل هالیدها در اثر واکنش با اسیدهای معدنی متناسب تشکیل می شوند. منو-دی و تری اتیل آمین از واکنش مستقیم متانول با آمونیاک نتیجه می شوند.

خالص سازی الکل متانول :

الکل متانول در اثر تقطیر خالص می شود. پیچیدگی عملیات تقطیر به درجه خلوص متانول درخواستی و به خلوص متانول مورد تخلیص بستگی دارد. متانول عرضه شده در بازار معمولا باید با یکی از استانداردهای مرجع مطابقت کند. خالص سازی متانول نیاز به دو ستون تقطیر دارد درحالی که تقطیر نیاز به سه ستون دارد. چون دانشی که در تخلیص متانول به کار رفته است بیشتر حق امتیازی می باشد، طرح های تقطیر متعدد ممکن است ستون های کمتر یا زیادتری از معمول لازم داشته باشند. مصرف گیرای متانول ممکن است فقط ایجاد جرقه برق در گازهای سنتزی حل شده را لازم داشته باشد. تقطیر معمولا شکل های زیر را دارد : فشار جریان متانول مایع خام که از واحد واکنش می آید کاهش داده می شود تا گاز حل شده سیال شود، سپس به انتهای سبک ستون خارج ساز تغذیه می شود تا ترکیبات با نقطه جوش پایین تر از متانول را جدا کند. گاهی اوقات آب به نزدیک قله ستون خارج ساز تغذیه می شود تا فراریت نسبی مواد نهایی سبک را بهبود بخشد. مواد در ته اولین ستون به ستون دوم، جایی که معمولا اجزاء سنگین تر از متانول به صورت جریان جانبی خارج می شوند، هدایت و آب از قسمت پایه ستون خارج می شود. متانول گرفته شده از بالای ستون دوم ممکن است به انبار ذخیره فرستاده شود یا بستگی به درجه خلوص لازم برای تخلیص بیشتر به ستون سوم فرستاده می شود. مواد سبک و سنگین نهایی معمولا برای ایجاد گرما سوزاننده یا در جای دیگری بازیافت می شوند. بخار لازم برای تقطیر متانول در طرح های جدید با انرژی مصرفی کم به طور قابل توجهی کاهش یافته است. طرح های قدیمی نیاز به بیشتر از 2 تن بخار برای هر تن متانول دارند. درصورتی که طرح های جدید 1.2-0.8 تن بخار برای هر تن متانول نیاز دارند.

مسمومیت از الکل متانول :

بیشترین خطر شناخته شده متانول برای سلامتی انسان، کوری در اثر نوشیدن است. بلع متانول ممکن است در اثر دامنه وسیعی از حرکات متقابل صورت گیرد، احتمالا ممکن است در اثر نوشیدن مقادیر متنوع متانول عمل شود. طبق گزارش نوشیدن 100-25 میلی لیتر متانول سبب مرگ می شود. علائم اولیه مرض گوناگون است : ضعف، خستگی، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و درد شکمی نشانه های آن است. 

یک دوره کمون 6 تا 30 ساعته نشانه اولیه بیماری را دنبال می کند. علاوه بر ضعف بینایی همان واکنش به صورت جدی تری صورت می گیرد. اگر مرگ از سکته قلبی یا تنگی نفس صورت نگیرد. ممکن است کوری دائمی عارض شود.

حد آستانه حراکثر مقدار بخار متانول که قرارگیری در معرض آن برای 40 ساعت کار در هفته مجاز است 200ppm است. هنوز روشن نیست که در اثر تنفس متانول نیز کوری نتیجه می شود یا نه.

مصارف و کاربرد الکل متانول :

تاکنون تقریبا تمام الکل متانول تولیدی برای تهیه فرم آلدئید بکار رفته است. در آینده به علت مصرف متانول الکل در تولید انبوه و رو به رشد مواد شیمیایی مانند استیک اسید، متیل – بوتیل اتر نوع سوم، اکسینل و مواد شیمیایی واسط دیگر، فرم آلدئید این موقعیت را از دست خواهد داد.فرم آلدئید در تولید رزین های آمین دار و فنلی ، 1 و 4- بوتان دی ال، رزین های استال،  پنتا اری تریتول و 4 و 4- متیلن دی فنیل ایزواسیانات و یک گروه مصارف متفرقه بکار می رود. سهم بزرگ مصرف در رزین های آمینی و فنلی بستگی بسیار به بازارهای مصرف لوازم خانگی و خودرو دارد. این رزین ها برای ساخت تخته چند لایی، تخته های فشرده، ورقه های پلاستیکی، رزین های ریخته گری و پوشش ها بکار می روند. چون بازار این مواد با تغییرات در وضع اقتصادی نوسان می کند، به آسانی می توان قسمت عمده سود و ضرر در تولید متانول را وقتی چرخه های اقتصادی بالا و پایین می روند برآورد کرد. تولید استیک اسید از طریق کربونیلدار کردن متانول یکی از مصارف سریعا رو به رشد متانول است. این فرآیند مزیت بسیار مهمی بر روش های با مبنای اتیلن دارد و انتظار می رود سهم رو به افزایشی از تولید استیک اسید را به خود اختصاص دهد.

یکی از مصارف جالب تر رو به رشد متانول کاربرد آن به عنوان افزایش دهنده اکتان بنزین است. متیل – بوتیل اتر نوع سوم در اثر واکنش متانول با ایزوبوتیلن بدست می آید. اکسینل، مخلوطی از قسمت های مساوی از متانول و بوتیل الکل نوع سوم است و هر دو برای بالا بردن سطح اکتان بنزین بدون سرب بکار می روند. همزمان، مصارف آنها با سرعتی تقریبا 20% سالانه، در طی 10 سال آینده، رو به افزایش خواهد بود.

مصارف متانول

کاربردهای مهم دیگر متانول در تهیه متیل کریلات، متیل آمین ها، متیل هالیدها و دی متیل ترفتالات است. متانول به عنوان حلال و عناوین متعدد دیگر در آینده مصرف بسیار خواهد داشت. یکی از مصارف آینده متانول کاربرد مستقیم آن در سوخت ها است. الزاما آن را می توان به عنوان جانشینی برای سوخت دیزل یا بنزین یا یک ارزان کننده بنزین مصرف کرد. مصارف سوختی دیگر آن از جمله به عنوان سوخت دیگ بخار و توربین تمیزسوز نیاز است بسیار مورد توجه است. متانول الکل همچنین در ساخت بنزین در فرآیند تبدیل متانول به بنزین مصرف می شود. تمام این مصارف در حال بررسی اند و می توانند در سالهای آینده بیشترین مصرف متانول را به جای مصارف شیمیایی دیگر داشته باشند.

مصرف عمده بالفعل دیگر متانول در تولید پروتئین تک سلولی (SCP) است. SPC ها به عنوان افزودنی های غذای حیوانات، جانشین مکمل های پروتئینی مانند پودر شیر شده، غذای سویا و غذای ماهی می گردند. فقط در طرح بزرگ تجاری ICI در بیلینگتن انگلستان سالانه 75000-50000 تن از این ماده تولید خواهد شد. در حال حاضر به نظر می رسد SCP از نظر اقتصادی با منابع پروتئین مرسوم قابل رقابت باشد. اما قابلیت اعتماد در تامین و کیفیت، همچنین قیمت های پیش بینی شده، ممکن است SCP را بازار مصرف مهمی برای متانول در سال های آینده بسازد. متانول همچنین برای مصرف در بسیاری حوزه های دیگر مورد توجه است. این مصارف کاربرد آن را به عنوان ماده اولیه تولید اولفین ها، به عنوان یک کاهنده منبع گاز برای نوردهای فولاد، برای خارج کردن نیتروژن از لجن های فاضلاب و مصرف در سلول های سوختی شامل می شود. این مصارف پنهانی تا سال های دهه 1980 یک واقعیت نبود. متانول در گذشته همپای تغییر تکنولوژی پیشرفت کرده است و در آینده نیز به این پیشرفت ادامه خواهد داد. به علت اینکه مصارف متانول از پیشرفت های جدید تکنولوژی تغییر و مطابقت می کند، انتظار می رود متانول همچنان در آینده نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی اولیه در صنعت باقی بماند.

انبار کردن و حمل و نقل و جا به جایی الکل متانول :

الکل متانول را باید در ظروف تمیز از جنس فولاد – کربن ذخیره و جا به جا کرد. مخازن ذخیره باید مجهز به یک شناور سقفی با یک لایه محافظ از گاز بی اثر باشند تا خروج بخار را به حداقل برساند. به علت قابلیت اشتعال محصول، مخازن معمولا با یک دیوار، محصور شده و توسط یک سامانه خاموش کننده آتش نوع کفساز مجهز هستند. تمام نمایندگی های عمده و کوچک و محلی باید برای تنظیم بخار خروجی و قواعد ایمنی در برابر آتش راهنمایی شده باشند. 

انبارداری متانول

تمام مخازن بارکش ها (وانت، کامیون) و بشکه ها باید از کربن استیل بوده و قبل از بکارگیری تمیز و خشک باشند. هرگز برای بارگیری یا تخلیه متانول هوای فشرده بکار نبرید. استفاده از پمپ بهتر است، اما بکار بردن گاز بی اثر موقع بارگیری یا تخلیه با فشار ضروری است.

هر ظرف بار شده باید با برچسب DOT مخصوص مایعات قابل اشتعال مجهز باشد و هر مخزن باید اعلانات قابلیت اشتعالات DOT را بر روی خود داشته باشد. به علاوه یک برچسب اخطار که نشان دهنده قابلیت اشتعال و سمی بودن محصول است، نیز لازم است. سایر برچسب های اخطار دهنده در بعضی کشورها توصیه شده اند.

بسته بندی الکل متانول :

قیمت الکل صنعتی (خرید الکل صنعتی)

الکل صنعتی عبارت است از ترکیب غیر پزشکی که قیمت متفاوتی نسبت به اتانول یا الکل پزشکی دارد دلیل این اختلاف قیمت پروسه تولید انها میباشد اتانول یا الکل طبی حاصل از فعالیت مخمر زیستی تولید میشودبدیهی است الکل طبی با خلوص بالای 70 درجه یا 70 درصد در مصارف پزشکی و ضد عفونی کردن کاربرد دارد این نوع الکل بدلیل تولید با پروسه طولانی تر قیمت های بالاتری را نسبت به الکل صنعتی دارد . الکل صنعتی اما مصرف طبی و خوراکی ندارد زیرا همراه با متانول ترکیبات سمی نیز حاوی آن خواهد بود که در بدن میتواند عوارض جبران ناپذیری به وجود آورد مثلا به جهت تفاوت در زنجیره مولکولی متانول با اتانول ، متانول در کبد دفع نمیشود و میتواند منجر به مصمومیت و از کار انداختن ارگانهای داخلی بدن شود. مثلا در صنایع جهت انتقال دما استفاده میشود و در تولیدات عطر و ادکلن از الکل صنعتی استفاده میشود .متانول همچنین پیش ماده تولید دیگر مواد شیمیایی میباشد .پس اختلاف قیمت انواع الکل بدلیل زنجیره مولکولی آنها و پروسه تولید آنها میباشد.

قیمت الکل صنعتی فله

جهت بسته بندی یک محصول مدت زمانی که ظرف داخل دستگاه پر کن وارد میشود شرکت تولید کننده ملزم است برای هر واحد محصول بر حسب میلی لیتر یک ظرف مختلف تدارک ببیند که قیمت ظرف های کوچکتر به مراتب برای کارخانه و مشتری بیشتر تمام میشود زیرا که مدت زمان بیشتری صرف تولید و بسته بندی مینماید و این مهم هم موجب اصطحلاک دستگاه ها و خطوط تولید میگردد هم در مدت زمان بیشتر محصول کمتری را میتواد عرضه کند ، در حجم های بالا تر اما همان زمان تولید را میتوان صرفه جویی نمود و محصول بیشتری را عرضه کرد که قیمت تمام شده را برای کارخانه بصرفه تر میکند و قیمتی که میتوان به مشتری ارائه نمود کمتر کرد .با همین فرمول ساده میبینیم که اگر یک ظرف و بسته بندی 400 لیتری را تقسیم بر 40 ظرف 1 لیتری نماییم حجم زیادی از مواد اولیه را به بسته بندی اختصاص داده ایم پس قیمت تمام شده بیشتر خواهد شد .جابجایی الکل فله و لیتراژ بالاتر با قیمت ارزانتر تمام میشود و بسته بندی کمتری را به خود اختصاص خواهد داد. همچنین قیمت ماشین آلات حمل و نقل بر حسب وزن میباشد بدین ترتیب با محصول فله میتوان حجم بیشتری از الکل را جابجا کرد بجای آنکه قیمت بیشتری برای ظرف ها و جایجایی پرداخت کرد پس مثلابا یک کامیون اگر 10 تن الکل با 100 ظرف جابجا کنیم برای 10000 ظرف یک کیلویی باید کامیون های بیشتری در نظر بگیریم که هزینه حمل و نقل و رسیدن به مشتری بیشتر خواهد شد.پس همواره قیمت محصول فله ارزانتر است.

فرمول الکل صنعتی

فرمول شیمیایی الکل صنعتی CnH2n+1OH‏ است که با واکنش های مختلف به دست می آید.

 

الکل متانول در گالن های 2.5 ، 20 لیتری و بشکه 220 لیتری موجود می باشد. 

بسته بندی متانول

قیمت فروش الکل متانول

دیجی شیمی آمادگی خود را در فروش الکل متانول شیراز در کلیه صنایع با بهترین قیمت رقابتی اعلام می کند.  

خرید متانول

 

و اما شما عزیزانی که می‌خواهید محصول الکل متانول را تهیه کنید، همه شما می‌دانید که الکل متانول بسیار کاربردی است و در صنعت به خوبی ازآن بهره گرفته می‌شود، اما به شرطی که از جای خوب با کیفیت خوب خریداری شده باشد در غیر این صورت نتوانسته نیاز های شما را برطرف کرده و به زودی از آن بدتان خواهد آمد

 

با همه این توضیحات حالا ما الکل متانول را از کجا بخریم که با کیفیت و خوب باشد تا ضرر نکرده و بهترین استفاده را از آن ببریم ؟

 

ما به ما شرکت بزرگ دیجی شیمی را معرفی می‌کنیم، ای شرکت سالها در صنعت خرید و فروش محصولات شیمیایی تجربه داشته و همیشه در تلاش بوده تا با فروش بهترین کیفیت ها رضایت مردم تا جذب کند که در کار خود نیز موفق بوده.

 

شما به راحتی تنها با تماس و یا ثبت سفارش از طریق سایت میتوانید محصول مورد نظر به خصوص الکل متانول را تهیه کنید.

 

جهت خرید الکل متانول و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید. 

جهت دانلود کاتالوگ روی لینک زیر کلیک نمایید. 

کاتالوگ کلر

مزایا

مثبت در بسته بندی مختلف موجود می باشد.
مثبت کیفیت عالی.

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
الکل متانول
خلوص
99 درصد
فرمول شیمیایی
CH3OH
گرید
صنعتی و آزمایشگاهی
مشخصات فیزیکی
شماره شناسایی ترکیب های شیمیایی
67-56-1
شماره استاندارد بین المللی
MGB150
نقطه انجماد (درجه سانتی گراد)
97/68-
نقطه جوش ( درجه سانتی گراد)
64/70
p to m
1/30993
HR
3
فشاربخار
20-96
چگالی نسبی
0/7915
جرم مولی (گرم در مول)
32/05
دمای ذوب (درجه سانتی گراد)
97/8-
دمای جوش (درجه سانتی گراد)
63/9
انحلال در آب
قابل امتزاج
نوع بسته بندی
گالن 2.5 لیتری
yes
گالن 20 لیتری
yes
بشکه 220 لیتری
yes

کلمات مرتبط

الکل متانول - الکل متانول پتروشیمی شیراز - الکل متانول چیست - فروش الکل متانول - قیمت الکل متانول - متانول الکل - الکل متانول صنعتی - متانول آزمایشگاهی - کاربرد متانول - الکل طبی - مسمومیت با الکل - الکل چوب - الکل سفید - ایزوپروپیل الکل - تولید متانول از چوب - فواید الکل - الکل چیست - الکل متانول چیست - نقطه جوش متانول - مسمومیت متانول - خطرات متانول

آنالیز محصول

=<99.5 %

Purity (GC)

Conforms

Identity (IR)

Conforms

Appearance

Conforms

Acidic substances

Conforms

Acidity

Conforms

Alkalinity (as NH3)

1.328 – 1.330

Refractive index (n 20/d)

0.791 – 0.793

Density (d 20 ºC/20 ºC)

 

Boiling range

>= 64   ºC

Iower value

<=  65   ºC

Upper value

Conforms

Heavy metals and zinc

 =>0.0001 %

Fe (Iron)

 =>0.001  %

Acetone (GC)

 =>0.003 %

Aldehydes and acetone (as acetone)

Conforms

Reducing subestances

Conforms

Readily oxidizable substances

Conforms

Readily carbonizable substances

Conforms

Organic volatile impurities (according to NF)

=> 0.001 %

Evaporation residue

=> 0.1  %

Water

ایمنی محصول

ایمنی الکل متانول :

خطرات :

 • تماس با چشم : در ابتدا لکه های تیره دیده می شود و بعد کوررنگی اتفاق می افتد. در ادامه کوری چشم را به همراه دارد و سبب ورم و التهاب غشای چشم می شود.
 • تماس با پوست : در اثر تماس مستقیم با بخارات و یا خود متانول مایع ، خشکی و ترک پوست ایجاد می شود. در اثر تماس مجدد و طولانی مدت امکان ایجاد ناراحتی پوستی می شود. در صورتیکه از راه پوست جذب شود می تواند روی دستگاه عصبی اثر گذاشته و سبب کارایی آن و کوری چشم ها و حتی سبب مرگ می شود. استفاده از متانول برای ضد عفونی ناف نوزاد سبب مرگ او شده است.
 • بلعیدن و خوردن : سبب تحریک نسوج غشایی دهان و گلو شده. برروی سیستم عصبی اثر می گذارد. می تواند سبب تهوع و کاهش کارایی آن و کوری چشم ها و حتی مرگ شود.
 • تنفس : می تواند سبب تحریک چشم ، بینی ، گلو و دستگاه تنفسی شود. همچنین می تواند سبب کاهش کار دستگاه عصبی مرکزی و کوری چشم شود. کبد ، کلیه و عضله های قلب مورد حمله متانول قرار می گیرند.
 • حریق : بخارات آن به راحتی در هوا پخش و با کوچکترین شعله ، مشتعل شده و تولید گازهای مونو و دی اکسید کربن می کند.
 • انفجار : در برابر ضربات مکانیکی حساس نیست ولی در برابر تخلیه الکتریسیته ساکن می تواند منفجر و مشتعل شود.

کمک های اولیه :

 • تماس با چشم : چشم ها را به مدت 20 دقیقه با آب شستشو دهید . در صورت داشتن لنز چشمی به سرعت آن را خارج کنید. به پزشک مراجعه شود.
 • تماس با پوست : فورا لباس های آلوده را در آورده و موضع را با آب و صابون شستشو دهید.
 • بلعیدن و خوردن : در صورتی که مصدوم هوشیار بود او را وادار به تهوع کنید. سریعا به پزشک مراجعه کنید.
 • تنفس : فرد مصدوم را به هوای آزاد برده در صورت قطع تنفس به وی تنفس مصنوعی دهید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

پیش گیری :

 • حفاظت پوستی : از دستکش مقاوم در برابر مواد شیمیایی و لباس کار استفاده شود.
 • حفاظت چشم : از عینک مقاوم در برابر مواد شیمیایی یا حفاظ صورت استفاده شود.
 • حفاظت بدن : از لباس های محافظ در مقابل مواد شیمیایی استفاده شود.
 • حفاظت تنفسی : در مکان هایی که غلظت متانول در هوا بالا است از سیستم های هوا رسان یا تهویه ضد جرقه استفاده شود. برای غلظت های بالا از ماسک های کارتریج دار و یا کپسول دار استفاده شود.

ایمنی متانول

انبارش :

 • مخزن ها دارای سیم زمین باشند.
 • مخازن ترجیحا در فضای آزاد باشند.
 • در صورت نگهداری بشکه های متانول در زیر سقف ، شرایط تهویه مناسب لازم است.
 • از ضربه زدن به مخازن خودداری کنید.
 • از ابزار ضد جرقه استفاده شود.

ارسال نظر

راضیه هدایتی :
3 0
قیمتالکل متانول چنده؟
مدیریت :
4 0
با سلام لطفا جهت اطلاع از قیمت الکل متانول 16 فروردین کسب اطلاعات کنید.
فروشگاه سموم :
3 0
سلام .قیمت الکل لیتری چند و بسته بندی چند لیتری دارید و در حجم کم هم فروش دارید
مدیریت :
3 1
سلام چه الکلی مد نظرتونه و برای چه کاری می خواستید ؟
شریف هدایتی :
6 4
با سلام من یک گالن ۲۰ لیتری الکل متانول برای مصرف سوخت میخواستم سوال ام اینه که از کجا باید مجوز بگیرم
امیر :
3 0
سلام الکل ریکاوری هم دارین؟ارزان قیمت ترین الکل صنعتیو میخواستم
مدیریت :
3 0
با سلام خیر ما الکل ریکاوری نداریم.
فواد :
3 0
سلام متانول صنعتی شما درصد خلوصش چنده ؟ آیا متانول صنعتی واسه شستشوی قطعات الکترونیک مناسبه یا نه ؟
مدیریت :
4 0
سلام متانول با خلوص 99 درصد می باشد و برای شستشوی قطعات الکترونیکی الکل ایزوپروپانول مناسبه.
حميدطارمى :
3 0
باسلام خواستم بپرسم شماالكل اتانول هم داريد
مدیریت :
3 0
سلام خیر موجود نداریم
مهدی :
4 0
سلام ،الکل متانول می خواستم برای سوخت ماشین کنترولی ،۲/۵ لیتری چند درصد هست؟
محمدانورضیایی :
4 0
سلام من ۵۰۰لیتر متانول بی بو برای ساخت شیشه شور ماشین میخواستم
مدیریت :
3 0
سلام متانول کمی بو دارد.
اراد :
4 0
عرض سلام خدمت سرور گرامی الکل ۲۰ لیتری یا ۱۰ لیتری ضدعفونی دست چه قیمتی هست متشکرم
مهدی :
3 0
سلام نمایندگی فروش در شیراز لطفا ؟
مدیریت :
3 0
سلام کاربر عزیز نمایندگی نداریم تهران هستیم
شرکت شیمی گستر :
4 0
سلام هزار لیتر متانول میخواستم قیمت لطفا
مدیریت :
6 0
سلام کاربر عزیز با شماره های سایت تماس بگیرین قیمت تناژ بگیرید
کیوان :
1 0
سلام.متانول ۹۹درصد برائ ساختن سوخت نیترو دارید..
مدیریت :
1 0
سلام کاربر عزیز بله داخل سایت موجود است متانول خرید بفرمایید ارسال میشود
حمیدرضارهنما :
0 0
سلام متانول صنعتی چلیک 20 لیتری دراای چه درصد خلوصی میباشد . با سپاس
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز 99 درصد می باشد
قاسم یادگاری :
0 0
سلام متانول،استون ومتیل بوتیل اترجهت تهیه اکتان میخواستم هر سه قلم راشما دارید؟
مدیریت :
0 0
سلام ما متانول و استون داریم
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
8 / 10
از 23 کاربر
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()