سبد خرید 0
جستجو در آبکاری و پرداختکاری
بر اساس جستجو پیشرفته
نام محصول
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

آبکاری و پرداختکاری

9 / 10
از 70 کاربر
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

خرید و فروش آنلاین مواد آبکاری و مواد پرداختکاری

مواد آبکاری 

آبکاری از جمله مهم ترین فرآیندهای پرکاربرد در صنعت است. به صورت خلاصه در آبکاری یک فلز با فرآیند الکتروشیمیایی روی یک ماده روکش می شود.

معمولا آبکاری با فلزاتی مانند نیکل، کروم، روی، قلع، نقره، طلا و دیگر فلزات انجام می شود.

تعریف فرآیند آبکاری

آبکاری در واقع روکش دهی فلزی است که با احیا کاتیون توسط جریان الکتریکی و نشاندن آن به صورت لایه ای روی فلز یا ماده دیگر است. فلزی که به عنوان روکش استفاده می شود آند نام دارد و فلز یا ماده ای که آند روی آن نشانده می شود را کاتد می نامند.

در چه مواردی از آبکاری استفاده می شود؟

  • زیبایی ظاهر
  • محافظت
  • خواص مکانیکی 

مواد آبکاری فلزات

از فرآیند آبکاری به منظور ایجاد لایه ای محافظ بر روی فلزات نیز استفاده می شود. غالب فلزاتی که به منظور آبکاری از آنها استفاده می شود، قلع، نیکل، طلا، روی، مس، کروم و رادیوم می باشند. مواد آبکاری فلزات شرایطی را فراهم می کنند که فلز زیرین ضمن زیبا و درخشان به نظر رسیدن، دوام و طول عمر بیش تری داشته باشد و از زنگ زدگی و خوردگی آن نیز پیش گیری به عمل آورده می شود. آبکاری فلزات غالبا به دو شیوه غوطه وری و یا استفاده از برق انجام می شود و نتیجه استفاده از این شیوه ها، حفظ و ماندگاری بالای سطح بستر و کاهش میزان اصطکاک آن است. هر یک از مواد آبکاری فلزات، استفاده مخصوص به خود را دارد و برای مقاصد گوناگون باید از مواد مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال زمانی که از نیکل به عنوان ماده آبکاری استفاده می کنیم، در واقع به دنبال پیش گیری از خوردگی و بالا بردن مقاومت سطح بستر هستیم. از سوی دیگر فلز کروم می تواند برق و جلای خاصی را در انتهای فرآیند آبکاری ایجاد کند. پلاتین یکی از مقاوم ترین فلزات به منظور آبکاری است و در کارگاه های صنعتی و برای ابکاری های بسیار حرفه ای از آن استفاده می شود. 

مواد شیمیایی آبکاری

سیانورها، نمک های فلزی و برخی اسیدها جزء مهم ترین مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت آبکاری می باشد.

آبکاری نیکل

آبکاری با نیکل جزء مقاوم ترین آبکاری ها می باشد و لایه ای براق ایجاد می کند. برای نمک نیکل از سولفات نیکل استفاده می شود. به غیر از نمک فلز از کمی نمک رسانا هم استفاده می کنند که معمولا کرید نیکل استفاده می شود. کمی اسید بوریک جهت ثابت نگه داشتن اسید بوریک لازم است.

آبکاری طلا

طلا فلزی است مقاوم در برابر اسید، آب و هوا. تنها ماده ای که توان مقابله با آن را ندارد اسید تیزاب می باشد. در ضمن اسید تیزاب همان ترکیب اسید کلریدریک و اسید نیتریک است.

آبکاری نقره 

نقره فلزی مقاوم است که در مقابل اسید استیک - کلریدریک - سولفوریک مقاومت بالایی دارد و فقط در اسید نیتریک حل می شود. درآبکاری نقره معمولا از موادی مانند سیانور پتاسیم، سیانور سدیم، سیانور نقره استفاده می شود.

سایر مواد شیمیایی آبکاری

در حمام های سیانیدی از سود پرک برای نگهداری و حفظ قلیایی بودن محیط استفاده می شود.

از آب ژاول و آب اکسیژنه برای تصفیه پساب های آبکاری و خنثی کردن سیانیدها استفاده می شود. 

پودر آبکاری طلا 

آبکاری با طلا به علت مقاومت بسیار بالا و جلایی که در انتهای کار به دست می آید، به شدت پرطرفدار است. از سویی فلز طلا جنبه زینتی هم دارد و در بسیاری موارد، فلزات ارزان تر را به واسطه آن آبکاری می کنند تا زیبایی خاصی به آن بخشیده و از سویی سبب پایین تر تمام شدن قیمت نهایی آن شوند. یکی از روش هایی که به واسطه آن، آبکاری با این فلز گران بها به انجام می رسد، استفاده از پودر آبکاری طلا است. پودر آبکاری طلا می تواند شرایطی را فراهم کند که فلز زیرین برای مدت زمان طولانی دوام خود را حفظ کرده و از سویی براقیت و درخشش خاص آن، نظرها را به سمت خود جلب کند. با توجه به ارزان قیمت بودن این شیوه، پودر آبکاری طلا به یکی از بهترین و ساده ترین راه های این فرآیند تبدیل شده است. دیجی شیمی به عنوان عرضه کننده مواد آبکاری و پرداخت کاری می تواند در زمینه تهیه این ماده شما را راهنمایی کند.

فروش محلول آبکاری طلا

  صنعت گران و کسانی که در حوزه آبکاری فعالیت می کنند، به انواع محلول های آبکاری احتیاج پیدا می کنند. در این بین طلا به علت کیفیت بالا و دوام و درخشش زیادی که دارد، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. فروش محلول آبکاری طلا به علت نیاز بازار، این روزها در مراکز عرضه کننده محصولات شیمیایی رایج شده است. شما می توانید با کیفیت ترین نوع این محلول ها را از سایت دیجی شیمی تهیه کرده و با بالاترین سطح کیفی، فرآیند آبکاری را به انجام برسانید. فروش محلول آبکاری طلا در دیجی شیمی در عین حال که از نظر اقتصادی برای مصرف کننده به صرفه تر خواهد بود، از کیفیت عالی هم بهره می برد و همین مساله سبب شده تا نتیجه نهایی دلچسب و رضایت بخش باشد. شما می توانید از طریق سایت دیجی شیمی و یا تماس با کارشناسان این مرکز، نسبت به تهیه محلول آبکاری طلا و سایر مواد آبکاری اقدام نمایید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()