سبد خرید 0

آب ژاول

10 / 10
از 1 کاربر

sodium hypochlorite

>> >> >> >>
کد کالا : 025
تعداد سفارش :
نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 55,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

برای خرید عمده و قیمت رقابتی با 02188308030 شماره تماس بگیرید.

 

خرید آب ژاول | فروش وایتکس [غلیظ ترین وایتکس بازار] با اکتیو 15 %

مشخصات وایتکس

  • نام محصول : وایتکس.
  • اسامی مترادف وایتکس : آب ژاول – سفید کننده – هیپوکلریت سدیم – آنتی فرمین – اکسید کلرید سدیم – vaytks bleach – javel water – sodium hypochlorite.
  • گرید : صنعتی.

بررسی تخصصی و اجمالی

آب ژاول چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش آب ژاول صنعتی (وایتکس - سفید کننده - هیپوکلریت سدیم - آنتی فرمین - sodium hypochlorite - vaytks bleach) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

نام محصول : آب ژاول.

نام های دیگر آب ژاول : وایتکس – سفید کننده – هیپوکلریت سدیم – آنتی فرمین – اکسید کلرید سدیم – vaytks bleach – javel water – sodium hypochlorite.

آب ژاول

آب ژاول در زبان فارسی به نام های مایع سفید کننده و وایتکس معروف است.

ویژگی های شیمیایی :

آب ژاول محلولی حاوی درصدی از هیپوکلریت سدیم در آب می باشد. این درصد از هیپوکلریت سدیم وابسته به مصارف مختلف می باشد. آب ژاول ماده ای سمی است. آب ژاول رنگی نزدیک به زرد و بوی تند دارد. وایتکس دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی است که این خاصیت ناشی از تولید کلر آزاد می باشد. این محصول به هیچ عنوان خوراکی نیست و اگر اشتباهی خورده شود باید فورا شیر بنوشید.

کاربرد آب ژاول :

کاربردی ترین ماده به عنوان سفید کننده آب ژاول یا وایتکس می باشد. از مهم ترین کاربردهای این محصول گندزدایی و بوزدایی می باشد. در تولید مایعات سفید کننده و همچنین در صنایع بهداشتی، صنایع کاعذ و مقوا و نساجی کاربرد دارد. آب ژاول ماده ای معدنی با خاصیت بازی است.

وایتکس تمام میکروب ها از جمله قارچ، ویروس و باکتری را نابود می کند. از آب ژاول به عنوان یک ضدعفونی کننده و ماده دفع بو در لبنیات ها، مخازن آب، دفع فاضلاب ها استفاده می شود. از وایتکس برای اهداف خانگی از قبیل ضدعفونی کردن لگن ها و وان حمام ، لباس ها، آشپزخانه و ... و در ضدعفونی کردن آزمایشگاه هایی که در معرض ویروس هپاتیت هستند و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی استفاده می شود.

همچنین در محلول رقیق تر آب ژاول در شستشوی زخم های آلوده که باز تازه نباشند، استفاده می شود. آب ژاول در طول جنگ جهانی اول، در معالجه زخم ها به عنوان محلول ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گرفته بود.

استفاده از وایتکس در لباسشویی و برای ضدعفونی کردن لباس ها توصیه می شود. حتی خود لباسشویی را می توانید با آب ژاول و آب داغ ضدعفونی کنید. بدین ترتیب که مقداری آب ژاول را درون لباسشویی ریخته و بگذارید تا با آب داغ ده دقیقه کار کند.

در کل آب ژاول برای از بین بردن لکه خون، قهوه، تنباکو، کپک، آب میوه و بسیاری دیگر از لکه ها مناسب است.

در مقاله "کاربرد آب ژاول" به طور کامل کاربرد های مختلف آب ژاول را مورد بررسی قرار داده ایم.

وایتکس

اطلاعات ایمنی آب ژاول

بخارات آب ژاول سبب تحریک چشم و پوست می شود. خوردن آب ژاول سبب تهوع، درد شدید معده و در برخی موارد مرگ می شود. آب ژاول قابل انفجار نیست و مخرب لایه ازن می باشد.

آب ژاول باعث از بین رفتن پشم می شود، برای همین باید از آن برای پارچه های پشمی و نیز ابریشمی و چرم استفاده کرد همچنین خیس کردن زیاد پارچه ها در آب ژاول سبب ضعیف شدن الیاف می شود. آب ژاول سبب خوردگی فلزات و وسایل فلزی می شود.

آب ژاول ماده ای سمی است و نباید آن را در محیط های بسته بکار برد و از بکار بردن آن به همراه جوهرنمک و موادی مثل آن جدا خودداری کرد. زیرا این دو ماده با هم گازی بسیار سمی و کشنده تولید می کند.

فرایند تولید آب ژاول

وایتکس یا آب ژاول از دمیدن گاز کلر در محلول هیدروکسید سدیم تولید می شود. از جمله آزمایشاتی که روی وایتکس صورت می گیرد تعیین مقدار کلر آزاد و هیدروکسید سدیم است. در واقع کلر آزاد جنبه اصطلاحی دارد چون در ایجاد اکسیدکنندگی ناشی از یون هیپوکلریت است نه گاز کلر. آب ژاول محلولی ناپایدار است و در اثر حرارت و نور به تدریج خاصیت خود را از دست می دهد.

تولید وایتکس به روش تزریق گاز کلر

لازم است بدانید اگر گاز کلر را در محلول سود سوزآور وارد کنید، آب ژاول تولید می شود. به خاطر اینکه گاز کلر در مجاورت با رطوبت با هر فلزی ترکیب می شود و باعث خوردگی آن می شود لذا باید مخازن و لوله های آن باید از جنس pvc باشند.

معمولا در داخل مخزن سود را می ریزند و از پایین به آن گاز کلر وارد می کنند. چون میل ترکیبی گاز کلر و سود بسیار زیاد است گاز کلر در مدت زمانی که از ته مخزن به سطح مخزن می رسد، جذب می شود.

بدین صورت هر چه خروجی گاز کلر از سطح مخزن کمتر باشد نشاندهنده این است که واکنش به خوبی صورت گرفته است.

آنچه در رابطه با تهیه آب ژاول به روش فوق اهمیت دارد، دقت در کنترل، به هنگام تولید آن است. زیرا چنانچه تزریق کلر قبل از خاتمه عمل متوقف نشود، واکنش برعکس شده و به سرعت دما بالا می رود و محصول از بین می رود. حسگری که اوپراتور واحد تولید آب ژاول را در قطع به موقع تزریق گاز کلر یاری می دهد ORP نام دارد و براساس اکسایش کار می کند.

اگر PH به حدود 12 تا 2/12 برسد واکنش پایان یافته است. از آنجا که هرچه محیط سردتر باشد واکنش نیز بهتر صورت می گیرد باید دقت داشت تا دما از 42 درجه سانتیگراد بالاتر نرود. در یک تولید نرمال گاز کلر از حدود شروع شده و در دمای 42 درجه پایان می گیرد.

تولید آب ژاول به وسیله الکترولیز محلول NaCl

روشی دیگر برای تولید آب ژاول به وسیله الکترولیز محلول غلیظ نمک سدیم کلراید است. این سلول های دیافراگم یا غشائی نداشته و در جریان بالا و در محلولی نسبتا خنثی به کار گرفته می شود. این سلول ها جهت به کار گیری در درجه حرارت پایین طراحی می شوند که محلول سودسوزآور کاتد را به تماس با کلر متصاعد شده از آند در می آورند.

تولید آب ژاول به کمک واکنش بی کربنات سدیم با هیپوکلریت کلسیم 

روش دیگری برای تولید آب ژاول واکنش زیر می باشد :

Na2CO3 + Ca(OCl)2 à 2NaOCl + CaCO3

تاریخچه آب ژاول 

این محلول را برتوله کشف کرد و چون نخستین بار در محله ژاول پاریس تولید می شد، به آب ژاول معروف شد.

بسته بندی آب ژاول 

وایتکس در بسته های زیر موجود می باشد :

تانکر 1000 لیتری

بشکه 220 لیتری

گالن 20 لیتری

فروش آب ژاول 

تولید و فروش آب ژاول صنعتی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و ارزان ترین قیمت با امکان حمل و ارسال به کلیه شهر های کشور در اسرع وقت.

جهت خرید آب ژاول و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

مزایا

مثبت آب ژاول با اکتیو 15 %
مثبت کیفیت بالا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول :
آب ژاول
فرمول شیمیایی :
NaOCl
درصد خلوص :
14-15
گرید :
صنعتی
مشخصات فیزیکی
چگالی نسبی :
1.11g/cm3
جرم مولی :
74.442g/mol
دمای ذوب :
18 درجه سلسیوس
دمای جوش :
101 درجه سانتیگراد
نوع بسته بندی
تانکر 1000 لیتری :
yes
بشکه 220 لیتری :
yes
گالن 20 لیتری :
yes
گالن 2.5 لیتری :
yes

کلمات مرتبط

آب ژاول - وایتکس - آب ژاول در تهران - آب ژاول در خراسان رضوی - تولید آب ژاول - قیمت آب ژاول - فروش آب ژاول - کاغذ - وایتکس در یزد - همدان - زنجان - تشخیص طلا با وایتکس - سرکه - تشخیص وایتکس - بارداری وایتکس - نمک وایتکس - خرید وایتکس - خرید اینترنتی وایتکس و آب ژاول 

آنالیز محصول

Secification

UNIT

Component/parameter

140-145 (14%)

gr/lit

CL

14/5-15/5

gr/lit

NaOH

0/4-0/6

Ppm

Fe

0/03-0/1

%w/v

ClO3-

0

 

Hg

0/04

Ppm

Cu

0/01

Ppm

Co

0/08-0/1

Ppm

Ni

0/2-0/5

%w/v

Na2CO3

1/19-1/2

 

Density 25ºc

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()