021-88308030
0
شوینده و رسوب بر >> شوینده >>
کد کالا : 025

آب ژاول

sodium hypochlorite

نوع بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 100,000   (تومان)
˄˅

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

مشخصات وایتکس

  • نام محصول : وایتکس.
  • اسامی مترادف وایتکس : آب ژاول – سفید کننده – هیپوکلریت سدیم – آنتی فرمین – اکسید کلرید سدیم – vaytks bleach – javel water – sodium hypochlorite.
  • گرید : صنعتی.

بررسی تخصصی و اجمالی

آب ژاول چیست ؟

دیجی شیمی بزرگترین فروشگاه اینترنتی فروش آب ژاول صنعتی (وایتکس - سفید کننده - هیپوکلریت سدیم - آنتی فرمین - sodium hypochlorite - vaytks bleach) در بسته بندی های متفاوت و بهترین قیمت و ارسال به سراسر کشور.

نام محصول : آب ژاول.

نام های دیگر آب ژاول : وایتکس – سفید کننده – هیپوکلریت سدیم – آنتی فرمین – اکسید کلرید سدیم – vaytks bleach – javel water – sodium hypochlorite.

آب ژاول

آب ژاول در زبان فارسی به نام های مایع سفید کننده و وایتکس معروف است.

ویژگی های شیمیایی :

آب ژاول محلولی حاوی درصدی از هیپوکلریت سدیم در آب می باشد. این درصد از هیپوکلریت سدیم وابسته به مصارف مختلف می باشد. آب ژاول ماده ای سمی است. آب ژاول رنگی نزدیک به زرد و بوی تند دارد. وایتکس دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی است که این خاصیت ناشی از تولید کلر آزاد می باشد. این محصول به هیچ عنوان خوراکی نیست و اگر اشتباهی خورده شود باید فورا شیر بنوشید.

کاربرد آب ژاول :

کاربردی ترین ماده به عنوان سفید کننده آب ژاول یا وایتکس می باشد. از مهم ترین کاربردهای این محصول گندزدایی و بوزدایی می باشد. در تولید مایعات سفید کننده و همچنین در صنایع بهداشتی، صنایع کاعذ و مقوا و نساجی کاربرد دارد. آب ژاول ماده ای معدنی با خاصیت بازی است.

وایتکس تمام میکروب ها از جمله قارچ، ویروس و باکتری را نابود می کند. از آب ژاول به عنوان یک ضدعفونی کننده و ماده دفع بو در لبنیات ها، مخازن آب، دفع فاضلاب ها استفاده می شود. از وایتکس برای اهداف خانگی از قبیل ضدعفونی کردن لگن ها و وان حمام ، لباس ها، آشپزخانه و ... و در ضدعفونی کردن آزمایشگاه هایی که در معرض ویروس هپاتیت هستند و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی استفاده می شود.

همچنین در محلول رقیق تر آب ژاول در شستشوی زخم های آلوده که باز تازه نباشند، استفاده می شود. آب ژاول در طول جنگ جهانی اول، در معالجه زخم ها به عنوان محلول ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گرفته بود.

استفاده از وایتکس در لباسشویی و برای ضدعفونی کردن لباس ها توصیه می شود. حتی خود لباسشویی را می توانید با آب ژاول و آب داغ ضدعفونی کنید. بدین ترتیب که مقداری آب ژاول را درون لباسشویی ریخته و بگذارید تا با آب داغ ده دقیقه کار کند.

در کل آب ژاول برای از بین بردن لکه خون، قهوه، تنباکو، کپک، آب میوه و بسیاری دیگر از لکه ها مناسب است.

در مقاله "کاربرد آب ژاول" به طور کامل کاربرد های مختلف آب ژاول را مورد بررسی قرار داده ایم.

وایتکس

اطلاعات ایمنی آب ژاول

بخارات آب ژاول سبب تحریک چشم و پوست می شود. خوردن آب ژاول سبب تهوع، درد شدید معده و در برخی موارد مرگ می شود. آب ژاول قابل انفجار نیست و مخرب لایه ازن می باشد.

آب ژاول باعث از بین رفتن پشم می شود، برای همین باید از آن برای پارچه های پشمی و نیز ابریشمی و چرم استفاده کرد همچنین خیس کردن زیاد پارچه ها در آب ژاول سبب ضعیف شدن الیاف می شود. آب ژاول سبب خوردگی فلزات و وسایل فلزی می شود.

آب ژاول ماده ای سمی است و نباید آن را در محیط های بسته بکار برد و از بکار بردن آن به همراه جوهرنمک و موادی مثل آن جدا خودداری کرد. زیرا این دو ماده با هم گازی بسیار سمی و کشنده تولید می کند.

فرایند تولید آب ژاول

وایتکس یا آب ژاول از دمیدن گاز کلر در محلول هیدروکسید سدیم تولید می شود. از جمله آزمایشاتی که روی وایتکس صورت می گیرد تعیین مقدار کلر آزاد و هیدروکسید سدیم است. در واقع کلر آزاد جنبه اصطلاحی دارد چون در ایجاد اکسیدکنندگی ناشی از یون هیپوکلریت است نه گاز کلر. آب ژاول محلولی ناپایدار است و در اثر حرارت و نور به تدریج خاصیت خود را از دست می دهد.

تولید وایتکس به روش تزریق گاز کلر

لازم است بدانید اگر گاز کلر را در محلول سود سوزآور وارد کنید، آب ژاول تولید می شود. به خاطر اینکه گاز کلر در مجاورت با رطوبت با هر فلزی ترکیب می شود و باعث خوردگی آن می شود لذا باید مخازن و لوله های آن باید از جنس pvc باشند.

معمولا در داخل مخزن سود را می ریزند و از پایین به آن گاز کلر وارد می کنند. چون میل ترکیبی گاز کلر و سود بسیار زیاد است گاز کلر در مدت زمانی که از ته مخزن به سطح مخزن می رسد، جذب می شود.

بدین صورت هر چه خروجی گاز کلر از سطح مخزن کمتر باشد نشاندهنده این است که واکنش به خوبی صورت گرفته است.

آنچه در رابطه با تهیه آب ژاول به روش فوق اهمیت دارد، دقت در کنترل، به هنگام تولید آن است. زیرا چنانچه تزریق کلر قبل از خاتمه عمل متوقف نشود، واکنش برعکس شده و به سرعت دما بالا می رود و محصول از بین می رود. حسگری که اوپراتور واحد تولید آب ژاول را در قطع به موقع تزریق گاز کلر یاری می دهد ORP نام دارد و براساس اکسایش کار می کند.

اگر PH به حدود 12 تا 2/12 برسد واکنش پایان یافته است. از آنجا که هرچه محیط سردتر باشد واکنش نیز بهتر صورت می گیرد باید دقت داشت تا دما از 42 درجه سانتیگراد بالاتر نرود. در یک تولید نرمال گاز کلر از حدود شروع شده و در دمای 42 درجه پایان می گیرد.

تولید آب ژاول به وسیله الکترولیز محلول NaCl

روشی دیگر برای تولید آب ژاول به وسیله الکترولیز محلول غلیظ نمک سدیم کلراید است. این سلول های دیافراگم یا غشائی نداشته و در جریان بالا و در محلولی نسبتا خنثی به کار گرفته می شود. این سلول ها جهت به کار گیری در درجه حرارت پایین طراحی می شوند که محلول سودسوزآور کاتد را به تماس با کلر متصاعد شده از آند در می آورند.

تولید آب ژاول به کمک واکنش بی کربنات سدیم با هیپوکلریت کلسیم 

روش دیگری برای تولید آب ژاول واکنش زیر می باشد :

Na2CO3 + Ca(OCl)2 à 2NaOCl + CaCO3

تاریخچه آب ژاول 

این محلول را برتوله کشف کرد و چون نخستین بار در محله ژاول پاریس تولید می شد، به آب ژاول معروف شد.

 

آب ژاول را از کجا تهیه کنیم؟

 

 پرسشی که برای بسیاری از مصرف کنندگان آب ژاول ایجاد شده است، این است که آیا این ماده همان وایتکس است. در پاسخ باید گفت که فرمول شیمیایی هر دوی این مواد NaOCl است که دارای خاصیت تمیز کنندگی و سفیدی می باشند. اگرچه وایتکس نام یکی از برندهای تولید کننده آب ژاول بود که بعدها به صورت کلی برای این سفید کننده مورد استفاده قرار گرفت. اما در پاسخ باید گفت این دو ماده در واقع یک محصول هستند و شاید در برخی موارد میزان غلظت آنها با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. اما به صورت کلی این دو ماده دارای یک فرمول و خواص و فیزیکی و شیمیایی یکسانی هستند.

تمیز کنندگی بالای آب ژاول

بسته بندی آب ژاول 

وایتکس در بسته های زیر موجود می باشد :

تانکر 1000 لیتری

بشکه 220 لیتری

گالن 20 لیتری

فروش آب ژاول 

تولید و فروش آب ژاول صنعتی در بسته بندی های متنوع و با کیفیت عالی و ارزان ترین قیمت با امکان حمل و ارسال به کلیه شهر های کشور در اسرع وقت.

جهت خرید آب ژاول و تماس با کارشناسان دیجی شیمی به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

آب ژاول را از کجا تهیه کنیم؟

همان طور که اشاره شد، آب ژاول کاربردهای زیادی دارد و در کنار استفاده صنعتی، داخل منازل هم از آن بهره گرفته می شود. برای طیف گسترده استفاده کنندگان از این محصول، پرسش اینجاست که اب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ در پاسخ باید گفت که مراکز عرضه کننده این محصول بسیار زیاد و عدیده می باشند. شاید تهیه این ماده در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما توصیه می کنیم به موارد زیر در تهیه آب ژاول دقت نمایید.

کیفیت آب ژاولی که تهیه می کنید، باید بسیار بالا باشد تا نتیجه نهایی که به دنبال آن هستید، حاصل شود. خرید انواع نامرغوب این ماده می تواند سبب بروز مشکل و نارضایتی در شما و یا کاربران نهایی محصول شده که برای تولید کننده خوشایند نمی باشد. هم چنین اگر به دنبال مصرف خانگی آب ژاول هستید، دقت داشته باشید که انواع بی کیفیت آن نمی تواند تمیزی و سفیدی مد نظر را ایجاد کند.

فاکتور دومی که در تهیه این محصول باید مورد توجه قرار گیرد، قیمت تمام شده آن است. خبر خوب برای مصرف کنندگان این محصول اینکه مجموعه دیجی شیمی که یکی از برترین مراکز تولید کننده مواد شیمیایی است، این محصول را با قیمت مناسب و اقتصادی به دست شما مصرف کنندگان عزیز می رساند. شما می توانید با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت آب ژاول، آن را از دیجی شیمی و به صورت آنلاین تهیه نمایید. کلیه فرآورده های این مرکز از کیفیت بسیار بالایی بهره مند هستند و شما می توانید بهترین نتیجه را از محصول خود مشاهده کنید. از سویی با توجه به اینکه این مجموعه تولید کننده محصولات شیمیایی است، با حذف حضور واسطه ها، توانسته تحولی در قیمت های نهایی ایجاد کند و با پایین نگاه داشتن آن، به نفع مصرف کننده ها اقدام نموده است. در پاسخ به این پرسش که آب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ باید گفت که شما می توانید با مراجعه به سایت این مرکز، اقدام به خرید اینترنتی آب ژاول کرده و آن را در کوتاه ترین زمان در محل خود دریافت کنید.

مزایا

مثبت آب ژاول با اکتیو 15 %
مثبت کیفیت بالا

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام محصول
آب ژاول
فرمول شیمیایی
NaOCl
درصد خلوص
14-15
گرید
صنعتی
مشخصات فیزیکی
چگالی نسبی
1.11g/cm3
جرم مولی
74.442g/mol
دمای ذوب
18 درجه سلسیوس
دمای جوش
101 درجه سانتیگراد
نوع بسته بندی
تانکر 1000 لیتری
yes
بشکه 220 لیتری
yes
گالن 20 لیتری
yes
گالن 2.5 لیتری
yes

کلمات مرتبط

آب ژاول - وایتکس - آب ژاول در تهران - آب ژاول در خراسان رضوی - تولید آب ژاول - قیمت آب ژاول - فروش آب ژاول - کاغذ - وایتکس در یزد - همدان - زنجان - تشخیص طلا با وایتکس - سرکه - تشخیص وایتکس - بارداری وایتکس - نمک وایتکس - خرید وایتکس - خرید اینترنتی وایتکس و آب ژاول 

آنالیز محصول

Secification

UNIT

Component/parameter

140-145 (14%)

gr/lit

CL

14/5-15/5

gr/lit

NaOH

0/4-0/6

Ppm

Fe

0/03-0/1

%w/v

ClO3-

0

 

Hg

0/04

Ppm

Cu

0/01

Ppm

Co

0/08-0/1

Ppm

Ni

0/2-0/5

%w/v

Na2CO3

1/19-1/2

 

Density 25ºc

ارسال نظر

محب کوثری :
0 0
گرید خانگی هم موجود برای نظافت
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز گرید خانگی نداره همین محصول را با درصدی اب ترکیب میفرمایید و میتونید استفاده کنید
حسین :
0 0
قیمت فروش آب ژاول صنعتی ۱۰۰۰لیتری کند است
مدیریت :
0 0
سلام کاربر عزیز با شماره های ما تماس بگیرید قیمت تناژ بپرسید
پورصمدی :
0 0
سلام بنده مدیر استخر هستم و برای تصفیه آب و گندزدایی آب می خوام بدونم قیمت آب ژاول به لیتر فله چقدر می باشد. لطفا تماس بگیرید. ممنون
مدیریت :
0 0

سلام برای خرید تناژ با شماره های سایت تماس بگیرید

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 19 کاربر
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()