سبد خرید 0

اوره

9 / 10
از 18 کاربر

Urea

>> >> >> >>
کد کالا : 120
تعداد سفارش :
بسته 1 کیلوگرمی :
مبلغ قابل پرداخت : 60,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

خرید اوره [کود اوره کشاورزی و اوره استخراج طلا]|دیجی شیمی

 

 

پک 1 کیلوگرمی و کیسه های 50 کیلوگرمی موجود

می باشد.

 

برای استخراج طلا و به عنوان کود در کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

 

بررسی تخصصی و اجمالی

کود اوره

یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت کشاورزی را باید انواع کود نام برد که با دارا بودن مواد مغذی می توانند کلیه نیازهای مورد نیاز گیاهان و خاک را تامین سازند. کود ها انواع مختلفی دارند که هر کدام موارد مصرف مخصوص به خود را دارا هستند. کود اوره یکی از انواع این کودها است که دارای مقادیر قابل توجهی نیتروژن می باشد.

نیتروژن یکی از منابع اصلی مورد نیاز گیاهان و به ویژه آن دسته از گیاهانی است که تمایل به رشد در خاک اسیدی دارند. امروزه مراکز فروش مواد شیمیایی اقدام به فروش و عرضه کودهای شیمیایی و کود اوره نموده اند که در این بین نام سایت معتبر دیجی شیمی به چشم می خورد. دیجی شیمی یکی از مراکز برتر فروش مواد شیمیایی و کودهاست که با عرضه کود اوره ارزان قیمت و با کیفیت توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. در این مطلب ضمن معرفی کود اوره به شما، نحوه کار با این ماده و نکاتی که حین کار و نگه داری از آن باید رعایت کنید را به شما خواهیم گفت.

کود اوره

کود اوره چیست؟

در ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که کود اوره چیست ؟ کود اوره یکی از پر مصرف ترین انواع کود است که آن را با فرمول شیمیایی CH4N20 نشان می دهند. نام های دیگری که برای کود اوره در نظر گرفته شده است، دی آمید کاربونیل، کاربونیل دی آمین، کاربامیدیک اسید و کاربامید می باشد. این ماده به طور طبیعی در ادرار پستانداران وجود دارد، اما برای گیاهان نیز لازم و ضروری است و می تواند به بهبود رشد و نمو گیاه و کیفیت خاک منجر شود.

کود اوره چیست

در پاسخ جزئی تر به این پرسش که کود اوره چیست باید گفت که این ماده منبعی برای تامین نیتروژن برای گیاهان است که قیمت بسیار مناسبی هم داشته و می تواند با کمترین هزینه، نیتروژن مورد نیاز گیاهان را تامین کند. کود اوره بی رنگ و بی بو می باشد و می تواند اسیدیته خاک را افزایش دهد. این کودها غالبا دارای 46 درصد نیتروژن در ترکیب خود هستند که می تواند سبب تقویت رشد گیاهان، افزایش PH خاک و بهبود کیفیت خاک شود.

جدول زیر برخی ویژگی های کود اوره را در یک نگاه نمایش می دهد.

نام کود اوره، دی آمید کاربونیل، کاربونیل دی آمین، کاربامیدیک اسید و کاربامید
فرمول شیمیایی CH4N20
رنگ بدون رنگ
بو بدون بو
درصد نیتروژن 46 درصد

 

خواص کود اوره برای درختان

حال که با نام و ویژگی های ظاهری این ماده آشنا شدید، از خواص کود اوره برای درختان و گیاهان و هم چنین خاک صحبت خواهیم کرد. در این قسمت به شما توضیح می دهیم که کود اوره در خاک چه می کند و منجر به انجام چه واکنش هایی می شود که برای گیاه مفید است؟ قبل از هر چیز باید گفت که نیتروژن موجود در کود اوره به خودی خود نمی تواند توسط خاک جذب شود و خواص خود را به گیاه برساند.

برای این که خواص کود اوره برای درختان به بالا ترین سطح خود برسد، نیتروژن باید به شکل نیترات و آمونیوم بدل شود. در چنین شرایطی می توان انتظار داشت که گیاه بتواند نیتروژن موجود در کود را به خود جذب کند. در خاک باکتری هایی وجود دارد که می توانند فرآیند تبدیل اوره به آمونیوم را تسریع کرده و به عنوان یک کاتالیزگر عمل کنند. به همین علت کودهای اوره به سرعت در خاک تبدیل به آمونیوم شده و جذب گیاهان می شوند. در بررسی خواص کود اوره برای درختان و گیاهان باید اشاره کرد که این ماده یکی از از اجزای تشکیل دهنده کلروفیل گیاهان است که نقش اصلی را در فرآیند فوتوسنتز ایفا می کنند. هم چنین نیتروژنی که از کود اوره به گیاهان می رسد، از اجزای تشکیل دهنده ساختار پروتئین های گیاهی است که بدون آن گیاه پژمرده خواهد شد.

اوره کشاورزی

اوره کشاورزی یک نوع کود می‌باشد که میتوان از آن بجای بسیاری از کود های شیمیایی استفاده کرد، این کود برای تمامی گیاهات و صیفی جات بسیار مناسب است. همچنین قابل استفاده در مزارع گندم و جو می‌باشد!  

شما میتوانید برای دریافت قیمت کود شیمیایی اوره با پشتیبان های شرکت دیجی شیمی تماس بگیرید. 

زمان مصرف کود اوره

پرسشی که در استفاده از هر نوع کودی مطرح می شود، بهترین زمان مصرف آن است. در این قسمت زمان مصرف کود اوره را برای دریافت بهترین نتیجه از آن به شما توضیح خواهیم داد. باید گفت که شما می توانید با توجه به تشخیص خود و یا کارشناس کشاورزی، کود اوره را به تنهایی و یا در ترکیب با کودهای دیگر استفاده کنید.

به طور کلی سه نوع کود نیتروژن دار، پتاسیم دار و فسفر دار وجود دارند که همگی آنها برای رشد گیاه لازم می باشند. می توان این کودها را با یکدیگر مخلوط کرده و ترکیبی متعادل از مواد مورد نیاز گیاهان به دست آورد. هم چنین می توان بر حسب نوع نیاز گیاه، تنها از کود اوره برای این منظور بهره جست. زمان مصرف کود اوره با توجه به شرایط محیطی و نیاز خاک متغیر است. در ادامه به بررسی جزئیات این موضوع می پردازیم.

شرایط دمایی: یکی از فاکتور هایی که می تواند بازدهی کود اوره را بالاتر ببرد، شرایط دمایی است که کود دهی در آن صورت می گیرد. اگر کود اوره در دمای 0 تا 15 درجه سانتی گراد و زمانی که وزش باد شدید وجود ندارد، به گیاه داده شود، بالاترین بازدهی را خواهد داشت. در صورتی که دما کمتر و یا بیش تر از این مقدار باشد، توزیع کود به خوبی در خاک صورت نمی گیرد و وزش باد شدید می تواند سبب از دست رفتن کود و پخش شدن آن در محیط گردد.

شرایط زمانی: یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند بازدهی کود اوره را افزایش دهد، زمان استفاده از کود است. بهترین شرایط زمانی برای کود دهی را می توان قبل از کاشت گیاه و با بهره گیری از اوره آز دانست. اوره آز به آنزیمی گفته می شود که می تواند کود اوره را به نوع نیتروژن قابل استفاده برای گیاه تبدیل کند.

جایگزین کود اوره

کود اوره به علت قیمت مناسبی که دارد و خواص عدیده ای که برای رشد گیاه و کیفیت خاک در اختیار کشاورز قرار می دهد، طرفداران ویژه ای دارد. اما همان طور که اشاره شد، این کود می تواند با کودهای دیگر ترکیب شده و محصولی ایده آل تر برای گیاه به دست دهد. در این قسمت شما را با جایگزین کود اوره آشنا می کنیم تا بتوانید برای افزایش باردهی گیاهان خود و هم چنین تسریع این فرآیند از آن بهره گیرید.

جایگزین کود اوره

همان قدر که گیاهان به نیتروژن نیاز دارند، به فسفر و پتاسیم هم نیاز پیدا می کنند، بنابراین می توان از ترکیبی از این کودها به منظور بالا بردن بهره وری خاک و گیاه و جایگزین کود اوره استفاده کرد. کودهایی نظیر سولفات منیزیم پتاس و یا سیانامید کلسیم از مواردی هستند که می توانید به عنوان جایگزین کود اوره از آن استفاده کنید. باید اشاره کرد که ترکیب کود اوره با برخی از کودها سبب بروز واکنش هایی در خاک می شود که منجر به خنثی سازی اثر کود می گردد. برای آگاهی از این کودها و عدم استفاده از آنها می توانید با کارشناسان ما در سامانه آنلاین دیجی شیمی در ارتباط باشید.

تبخیر کود اوره

اگرچه میزان مصرف کود اوره در زمین های کشاورزی به شدت بالاست، اما در برخی موارد شاهد کمبود این ماده در محصول و گیاهان هستیم و کیفیت پایین برخی محصولات زراعی را باید به کمبود این ماده نسبت داد. اما علت این اتفاق چیست؟ پاسخ را باید در تبخیر کود اوره جست و جو کرد.

ناآگاهی برخی کشاورزان سبب می شود که تبخیر کود اوره اتفاق افتاده و خواص آن از دسترس گیاه خارج شود. یکی از دلایلی که این اتفاق بروز می کند، تبخیر سطحی کود اوره و آمونیاک از سطح خاک است که به علت اسیدیته نامناسب، درجه حرارت در زمان کوددهی و هم چنین میزان رطوبت بستگی دارد. عامل دیگری که سبب تبخیر کود اوره از سطح خاک می شود، آب شویی نام دارد. آب شویی زمانی اتفاق می افتد که میزان آب داده شده به خاک، از ظرفیت آن بالاتر باشد و در نتیجه حرکت مواد مغذی و کودها در خاک اتفاق می افتد. در چنین شرایطی کود اوره که در اختیار گیاه قرار داده شد، از ریشه فاصله گرفته و اثر خود را از دست می دهد.

خرید کود اوره

شما می توانید برای خرید کود اوره به سامانه آنلاین ما در سایت دیجی شیمی مراجعه کرده و نسبت به تهیه آن اقدام نمایید. ما از کارشناسان خبره ای در این زمینه بهره گرفته ایم که می توانند شما را در زمینه تهیه بهترین کود مورد نظر یاری کنند. هم چنین پاسخ گویی همیشگی کارشناسان ما از دیگر نقاط قوتی است که سامانه دیجی شیمی در اختیار شما قرار داده است.

خرید کود اوره

خرید کود اوره تنها با برقراری یک تماس تلفنی برای شما مقدور خواهد بود و محصول در محل به شما تحویل داده خواهد شد. باید اشاره کرد که خرید کود اوره ارزان قیمت و با کیفیت عالی، از سامانه فروش مواد شیمیایی دیجی شیمی، تجربه ای لذت بخش خواهد بود که شما را به مشتری همیشگی ما بدل می سازد. ما در این سامانه همه تلاش خود را به کار بسته ایم تا ضمن عرضه محصولات با کیفیت به شما، پشتیبانی مناسبی هم ارائه کنیم. پس با خیال راحت خرید کود اوره خود را به ما بسپارید.

قیمت کود اوره

اگر به دنبال تهیه کود اوره ارزان قیمت و با کیفیت هستید، پیشنهاد ما به شما تهیه آن از سایت دیجی شیمی است. قیمت کود شیمیایی اوره در این سامانه به نسبت دیگر مراکز فروش مواد شیمیایی مناسب تر و ارزان تر می باشد. البته باید اشاره کرد که علت این موضوع حذف واسطه هایی است که بی دلیل سبب گران شدن محصولات می شوند. ما با عرضه مستقیم محصول، قیمت کود شیمیایی اوره را به پایین ترین حد خود رسانده ایم و در نظر داریم تا با حاشیه سود کمتر، مشتریان راضی بیشتری را در مجموعه خود داشته باشیم. باید اشاره کرد که پایین بودن قیمت کود شیمیایی اوره باعث کاستن از کیفیت محصول نگشته است و شما با خرید از مجموعه دیجی شیمی، محصولی با کیفیت عالی را تهیه می کنید.

ایمنی کار با کود اوره

کار کردن با کلیه مواد شیمیایی نیازمند اطلاع از خطرات احتمالی نگه داری و کار با آنهاست. از وظایف تولید و عرضه کنندگان هر محصولی است تا مصرف کنندگان خود را با این خطرات آشنا کنند. دیجی شیمی هم به عنوان یکی از برترین عرضه کنندگان مواد شیمیایی بر خود واجب دیده است تا شما را با ایمنی کار با کود اوره آشنا کند.

کود اوره ماده ای خطرناک نیست که در حالت پایدار سبب وارد کردن آسیب های جدی به محیط و انسان شود. اما قرار گیری آن در شرایط ناپایدار و خطرناک می تواند سبب بروز انفجار و صدمات دیگری شود. از قرار دادن کود اوره در کنار مواد هالوژنی نظیر کلر خودداری کنید و دمای محیط را در حالت پایدار قرار دهید تا آسیبی شامل حالتان نشود.

استنشاق کود اوره می تواند سبب بروز مشکلاتی در تنفس و احساس سوختگی در حلق و گلو شود. هم چنین در افرادی که دچار بیماری های تنفسی هستند، این مشکلات تشدید خواهد شد. تماس پوستی با این ماده می تواند سوزش و خارش را در آن ناحیه ایجاد کند و سبب بروز التهاب گردد. چنان چه این ماده به چشم برخورد کند، قرمزی و احساس درد و سوزش در چشم و قرنیه ایجاد می کند، اما خوش بختانه به قرنیه آسیب جدی وارد نمی کند. در نهایت اگر کسی این ماده را ببلعد، دچار تحریکات گوارشی خواهد شد و استفراغ و حالت تهوع از علائم شایع آن است.

نکات و احتیاط در مصرف

در این قسمت نکات و احتیاط در مصرف کود اوره را به شما خواهیم آموخت تا در صورت مواجه با فرد آسیب دیده بتوانید اقدامات مراقبتی را به انجام برسانید.

خرید کود اوره

اگر با فردی مواجه شدید که در اثر تنفس کود اوره مسموم شده است، او را به هوای آزاد رسانده و اجازه تنفس به او بدهید. برای کاهش شدت آسیب های وارده به وی و بهبودی سریع تر آن، نسبت به مراجعه به پزشک اقدام کنید. تماس پوستی با این ماده نیاز به شست و شوی کامل موضع برای مدت زمان حداقل 10 دقیقه با آب و شوینده ای مناسب دارد.

هم چنین چشم ها را بعد از تماس با این ماده باید برای مدت زمان 10 دقیقه به خوبی شست و شو داد. مراجعه به پزشک از اقداماتی است که نباید فراموش شود. فردی که این ماده را بلعیده، با خوردن آب و شیر بهبود پیدا می کند. اما این در صورتی است که خود قادر به خوردن باشد و وی را به صورت اجباری و یا در حالت بیهوشی به خوردن وادار نکرده باشیم. فرد مسموم را به استفراغ نیز وادار نکنید و در اولین فرصت او را به پزشک برسانید.

 

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مقالات مرتبط

ارسال نظر

فرزاد منصوری :
11 1
با سلام قیمت کود اوره کیسه 50 کیلویی چنده؟
مدیریت :
11 1
سلام کاربر عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید
دارا احمدی :
0 1
در زمینه کشاورزی هم مورد استفاه قرار میگیره
مدیریت :
0 1
سلام کاربر عزیز صد درصد
محمد بیابانگرد :
0 1
انواع مختلفی داره صنعتی کشاورزی یا فقط کشاورزی
مدیریت :
0 1
سلام کاربر عزیز کلا محصول اوره با یک کیفیت و درصد تولیده شده و زمینه استفاده اش مختلف است در کشاورزی، خنثی سازی، شوینده و.. استفاده میشود
saeid :
0 0
Hello, have a good time I buy urea by Ton If you can provide us, we are ready to cooperate with you
مدیریت :
0 0
hi, Unfortunately we don't have export Products
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()