سبد خرید 0

کربنات پتاسیم

10 / 10
از 1 کاربر

Potassium carbonate

>> >> >> >>
کد کالا : 059
تعداد سفارش :
1کیلویی آزمایشگاهی :
مبلغ قابل پرداخت : 170,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

قیمت شگفت انگیز!

خرید اسید بوریک و خرید بوراکس (آخرین محصول تولید شده امسال با این قیمت!) فقط در دیجی شیمی ... 

با 02188308030 تماس بگیرید. 

 

ارسال شهرستان تنها تا باربری شهر شما میباشد و هزینه ارسال از باربری تا منزل شما توسط باربری دریافت میشود و در این باره دیجی شیمی هیچ تصرفی ندارد!

کربنات پتاسیم | فروش آنلاین کربنات پتاسیم خوراکی

نام محصول : کربنات پتاسیم 

فرمول شیمیایی : K2CO3

ساخت کشور : کره

خلوص  : 99 درصد 

گرید : خوراکی

بررسی تخصصی و اجمالی

کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم ماده ای شیمیایی و قلیایی است که در گرید های صنعتی، خوراکی، آزمایشگاهی و کشاورزی تولید می شود. از لحاظ شکل ظاهری دارای رنگی سفید و بدون بو می باشد و در قالب پودر و یا کریستالی تولید و عرضه می شود. به صورت کلی پتاس ها در صنعت کشاورزی به شدت مورد نیاز بوده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. کربنات پتاسیم رطوبت را به خود جذب می کند و به همین دلیل غالبا دارای شکل مرطوب می باشد. طعم کربنات پتاسیم ماده شیمیایی مانند نمک است و کاربردهای فراوانی در عرصه مواد غذایی و صنعتی دارد. این ماده شیمیایی در آب به راحتی حل می شود، اما در اتانول نامحلول می باشد. حل شدن این ترکیب در آب فرآیندی گرماگیر است و این مساله در تولیدات انبوه آن حائز اهمیت می باشد.

کربنات پتاسیم

 

کربنات پتاسیم چیست؟

در این قسمت قصد داریم به صورت گسترده به شما توضیح دهیم که کربنات پتاسیم چیست . فرمول شیمیایی این ماده K2CO3 می باشد. در واقع می توان گفت که این ترکیب از دو یون k+ که به آن کاتیون پتاسیم گفته می شود و Co3 -2 که به آن آنیون کربنات گفته می شود تشکیل شده است. به هنگام تجزیه کربنات پتاسیم شاهد ایجاد این دو ماده خواهیم بود. کربنات پتاسیم دارای خاصیت قلیایی است و به شدت در PH محیط تاثیر گذاشته و آن را قلیایی می کند. (PH شاخصی است که به وسیله آن می توان میزان اسیدی و یا قلیایی بودن یک ماده را تعیین کرد. بازه این مقیاس بین 0 تا 14 متغیر می باشد و عدد 7 نشانگر خنثی بودن ماده خواهد بود. اعداد بین 0 تا 7 اسیدی و اعداد بین 7 تا 14 نشانگر قلیایی بودن یک ماده می باشند.) در پاسخ به اینکه تمایلات کربنات پتاسیم چیست باید گفت که این ماده به شدت به ترکیب شدن با آب علاقه دارد و به همین دلیل همواره مقداری مرطوب می باشد. از همین خاصیت کربنات پتاسیم به منظور حفظ آب و رطوبت در خاک استفاده می شود که موجب تعذیه بهتر گیاهان خواهد شد.

نام کربنات پتاسیم
فرمول شیمیایی K2CO3
طعم شور
انواع آزمایشگاهی و خوراکی
PH قلیایی


آنالیز کربنات پتاسیم

این ماده دارای کاربردهای عدیده ای است که می تواند در صنایع مختلف به کار آید. برای شناخت این خواص لازم است تا آنالیز کربنات پتاسیم صورت گیرد و همه ابعاد آن شناخته شود. آنالیز کربنات پتاسیم شامل آشنایی با کاربردهای این محصول، ماهیت آن و انواع مختلف می باشد. کاربردهای این محصول به قدری بالاست که در حال حاضر بسیاری از شرکت های بزرگ در سراسر دنیا اقدام به تولید آن نموده اند تا بتوانند نیازهای عدیده به این فرآورده را در بازار تامین کنند. در ادامه به آنالیز کربنات پتاسیم پرداخته ایم.

آنالیز کربنات پتاسیم

کاربردهای کربنات پتاسیم

یکی از مهم ترین کاربردهای کربنات پتاسیم را باید در صنعت شیشه دانست. این ماده با اجزای تشکیل دهنده شیشه سازگار است و باعث بروز مشکل در فرآیند ساخت نمی شود. از سویی زمانی که در فرآوری شیشه از این ماده استفاده می شود، محصول به دست آمده شکنندگی کمتری داشته و از لحاظ ظاهری دارای زیبایی، شفافیت و درخشش بالاتری خواهد بود. هم چنین کربنات پتاسیم باعث می شود تا شیشه در دمای بالاتری مقاومت داشته باشد و از شکننده شدن آن جلوگیری می کند.

کاربردهای کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم در کشاورزی

از دیگر کاربردهای کربنات پتاسیم باید به صنعت کشاورزی اشاره کرد. همانطور که اشاره شد، کربنات پتاسیم به شدت آب دوست می باشد و حتی رطوبت موجود در هوا را نیز به خود جذب می کند. این قابلیت این ماده باعث شده تا آب و رطوبت را در خاک به خود جذب کرده و به ریشه گیاه برساند. به این واسطه تغذیه گیاهان به بهترین شکل انجام خواهد شد. می توان ادعا کرد که یکی از مهم ترین کاربردهای کربنات پتاسیم را باید در صنعت ساخت کودهای شیمیایی دانست.

کربنات پتاسیم در صنعت

می توان یکی از کاربردهای کربنات پتاسیم در صنعت را در تولید صابون دانست. این ماده می تواند صابون هایی را تولید کند که نسبت به ترکیبات سدیم دار، ملایم تر بوده و آسیب کمتری به پوست وارد کنند. هم چنین در تولید طیف گسترده ای از محصولات و هم چنین موادی که برای خاموش کردن آتش مورد استفاده قرار می گیرند تا از ادامه شعله ها پیشگیری کند، استفاده از کربنات پتاسیم مرسوم و کاربردی می باشد. خاصیت رطوبت گیری کربنات پتاسیم در صنعت طرفداران زیادی دارد و می توان از آن به عنوان یک خشک کننده برای انواع الکل و آمین ها از آن بهره جست.

کربنات پتاسیم و صنعت غذا

پتاسیم یکی از مهم ترین مواد معدنی برای بدن انسان است که می تواند به سلامتی ارگان های مختلف بدن منجر شود. به علت قلیایی بودن این ماده می توان در بسیاری از مواد غذایی و نوشیدنی ها برای تنظیم PH از آن بهره جست. در واقع باید یکی از کاربردهای کربنات پتاسیم را صنایع غذایی دانست که امروزه حتی به عنوان یک افزودنی بی خطر در طیف گسترده ای از مواد غذایی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تاییدیه های بهداشتی نیز می باشد. صنعت تولید کاکائو نیز یکی دیگر از مکان هایی است که کربنات پتاسیم در آن استفاده می شود. در این صنعت هم به منظور تنظیم PH از این محصول استفاده می شود. در صنعت غذا از این ماده در مکمل های ورزشی و بدنسازی هم استفاده می شود. استفاده آن در دوز های تعیین شده از طرف شرکت های سازنده مانعی ندارد و می تواند به بهبود عملکرد ورزشی نیز منجر شود، اما در صورت زیاده روی بروز تهوع، استفراغ، دل درد و اسهال شایع خواهد بود.

کربنات پتاسیم و صنعت غذا

 

کربنات پتاسیم خوراکی

همانطور که اشاره شد، یکی از مهم ترین کاربردهای این ماده در صنعت غذا است. کربنات پتاسیم خوراکی کاربردهای فراوانی در این صنعت داشته و سالانه مقادیر زیادی از این ماده به کارخانه های تولید مواد غذایی عرضه می شود. کربنات پتاسیم خوراکی به عنوان ماده ای که میزان اسیدی و قلیایی بودن مواد غذایی را تنظیم کند، مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین این ماده می تواند از تلخی برخی مواد غذایی نظیر پودر کاکائو جلوگیری کند. تبدیل انگور به کشمش با کمک کربنات پتاسیم خوراکی امکان پذیر خواهد بود. به این علت که این ماده در جذب آب و رطوبت نقش موثری ایفا می کند. صنعت رشته خوراکی، کیک، لبنیات و بسیاری دیگر از مواد غذایی برای به تعادل رسیدن اسیدیته به کربنات پتاسیم خوراکی احتیاج خواهند داشت. در جدول زیر کاربردهای این ماده ارزشمند را در حوزه های مختلف نشان داده ایم.

کاربردها

حوزه صنایع غذایی
  • تنظیم کننده PH مواد غذایی و قلیایی کننده
  • موثر در تهیه پودر کاکائو و کاهش تلخی آن
  • استفاده به عنوان مکمل در بدنسازی و ورزش های سنگین و حرفه ای
حوزه صنعتی
  • استفاده در تولید صابون های ملایم
  • استفاده در صنعت شیشه برای تولید شیشه های مقاوم و شفاف
حوزه کشاورزی
  • جذب کننده آب به خود و در نتیجه مرطوب نگاه دارنده خاک
  • ماده ای مغذی برای تقویت ریشه و تغذیه بهتر گیاه

کربنات پتاسیم ایرانی

این محصول در بسیاری از کشورهای دنیا ساخته شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. کربنات پتاسیم ایرانی، ایتالیایی، چینی و کره ای را می توان از جمله مهم ترین ها در صنعت تولید این ماده دانست. شما می توانید کربنات پتاسیم کره ای را از طریق سایت دیجی شیمی تهیه کرده و از نظر کیفیت خیالی آسوده داشته باشید. کربنات پتاسیم ایرانی و چینی نیز می تواند رضایت بخش باشد، اما این محصول کره ای با کیفیت بسیار بالا تولید شده که می تواند رضایت هر مصرف کننده ای را جلب کند.

قیمت پتاسیم کربنات

محصولات شیمیایی صنعتی این روزها قیمت های بسیار متنوعی در بازار دارند. یکی از افتخارات مجموعه دیجی شیمی آن است که قیمت پتاسیم کربنات را به نسبت کیفیتی که محصول عرضه شده ارائه می دهد، به طور محسوسی به صرفه در نظر گرفته است. این محصول در بسته بندی های متنوع برای نیاز افراد گوناگون عرضه شده است تا بتواند رضایت شما را به بهترین شکل جلب کند. قیمت پتاسیم کربنات عرضه شده در سایت دیجی شیمی، به صرفه و اقتصادی است و با توجه به وارداتی بودن این محصول از کشور کره، نگرانی بابت کیفیت به وجود نخواهد آمد. باید در نظر داشت که در خرید محصولات صنعتی نظیر کود، افزودنی های غذایی و ... کیفیت و قیمت هر دو عامل تعیین کننده هستند تا مشتریان شما رضایت کامل از مصرف محصولتان را داشته باشند. قیمت پتاسیم کربنات در نظر گرفته شده برای محصولات ما با در نظر گرفتن همین اصل، فقط و فقط رضایت شما را در نظر دارد.

قیمت پتاسیم کربنات

 

کربنات پتاسیم از کجا بخرم

در راستای تامین این ماده پرسشی که برای بسیاری از افراد پیش می آید، این است که کربنات پتاسیم از کجا بخرم ؟ باید گفت سایت دیجی شیمی برای رفاه حال شما مصرف کنندگان عزیز، اقدام به فروش اینترنتی این فرآورده کرده است. ما کربنات پتاسیم را در دو مدل خوراکی و آزمایشگاهی تهیه کرده ایم و در بسته بندی هایی که در ادامه توضیح داده شده، عرضه می کنیم. کربنات پتاسیم خوراکی در دو بسته بندی 1 کیلوگرمی و 25 کیلوگرمی تهیه می شوند. هم چنین این محصول به منظور استفاده آزمایشگاهی در بسته بندی های 1 کیلوگرمی قابل عرضه می باشد. ما در نظر داریم تا در راستای این پرسش که کربنات پتاسیم از کجا بخرم، سیستم ساماندهی شده ای را برای شما عزیزان فراهم کنیم تا به بهترین شکل بتوانید نیازهای خود را تامین سازید.

کربنات پتاسیم از کجا بخرم

 

کربنات پتاسیم آزمایشگاهی 1 کیلوگرمی

کربنات پتاسیم خوراکی


1 کیلوگرمی

25 کیلوگرمی

مسمومیت با کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم ماده ای است که در طیف گسترده ای از مواد و وسایل اطرافمان مورد استفاده قرار گرفته است. به همین دلیل ضروری دیدیم که خطرات مسمومیت با کربنات پتاسیم را عنوان کنیم تا از هر نوع اتفاق پیشگیری به عمل آید. این ماده در صابون، شیشه، شوینده ها و حتی لوازم آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. در برخورد این ماده با پوست ممکن است در اثر تداوم این اتفاق حساسیت، خارش و قرمزی بروز کند. مسمومیت با کربنات پتاسیم از طریق تماس چشمی می تواند سبب آسیب به قرنیه شود. البته این تماس در صورتی که طولانی باشد می تواند این اثر را داشته باشد. در صورتی که کربنات پتاسیم بلعیده شود، می تواند باعث سوزش اندام های گوارشی نظیر مری، معده و دهان شود. هم چنین دردهای شکمی، استفراغ، اسهال و تهوع از دیگر عوارض مسمومیت با کربنات پتاسیم از طریق گوارش است. تنفس کربنات پتاسیم به مقدار زیاد و در صورت خالص بودن می تواند سبب تحریک سیستم تنفسی، سرفه و درد در ناحیه قفسه سینه شود.

مسمومیت با کربنات پتاسیم

 

نکات و احتیاط در مصرف

در صورت مسمومیت لمسی با این ماده شست و شوی موضع آسیب دیده به مدت 15 دقیقه با آب و پس از آن استفاده از نرم کننده ها توصیه می شود. استفاده از شوینده های آنتی باکتریال در صورتی که تماس با پوست برای مدت طولانی اتفاق افتاده باشد، مناسب تر است. در صورت تماس چشمی لازم است به مدت 15 دقیقه موضع را با آب شست و شو داده و به خوبی هر دو پلک را بشویید. در صورت حاد بودن مشکل به پزشک مراجعه شود. در صورت بلعیدن این محصول توصیه می شود که به فرد آب و شیر داده شود و دهان وی به خوبی مورد شست و شو قرار گیرد. مراجعه به پزشک و در صورت نیاز انجام آزمایش های پزشکی ضروری می باشد.افرادی که با تنفس این ماده دچار آسیب شده اند، باید سریعا به فضای باز منتقل شده و در صورت نیاز به مراکز درمانی ارجاع داده شوند. به هنگام کار به این ماده توصیه می کنیم که از لباس های محافظ و عینک استفاده شود و از هر گونه بی احتیاطی و تماس مستقیم با این ماده برای مدت طولانی بپرهیزید.از آنجایی که کربنات پتاسیم به شدت ریز می باشد، توصیه می کنیم که در کار با آن دقت لازم را به کار بسته و احتیاط کنید. لازم به یادآوری است که کلیه موارد عنوان شده در صورت تماس طولانی مدت اتفاق می افتد و با کوچکترین برخوردی انتظار چنین پیامد هایی را نداشته باشید.

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مشخصات کلی
نام شیمیایی :
کربنات پتاسیم
فرمول شیمیایی :
K2CO3
مترادف ها :
Potassium carbonate - پتاسیم کربنات
نوع بسته بندی
پک 1 کیلوگرمی :
yes
کیسه 25 کیلوگرمی :
yes

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()