021-88308030
0

نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 13 خرداد 1403 در ساعت 53 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی چگونه است؟

داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی برای کلیه کسانی که یک استخر کشاورزی دارند، لازم و ضروری است. جلبک‌ها ممکن است گیاهانی بی‌آزار و غیر مزاحم به نظر آیند، اما در واقع چنین نیستند.

جلبک‌ها باعث کاهش کیفیت آب و بروز برخی بیماری‌ها می‌شوند و در ضمن شرایط خوبی را برای رشد و گسترش انگل‌ها ایجاد می‌کنند. در بحث کشاورزی، اگر کیفیت آب، تحت تاثیر قرار گیرد، کیفیت محصولات نیز دچار تغییر می‌شود. اگر شما نیز با این مشکل در حال دست و پنجه نرم کردن هستید و می‌خواهید به‌مانند کشاورزان حرفه‌ای، یک استخر عاری از جلبک داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید.

از بین بردن جلبک استخر کشاورزی

نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی با مواد ضد جلبک چگونه است؟

در نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی باید به کیفیت مواد ضد جلبک خریداری شده توجه کرد. مواد ضد جلبک، با توجه به ترکیباتی که در تولید آنها به کار برده شده است، در انواع مختلف در بازار موجود هستند.

مایعات ضد جلبک، از نظر قدرت و توانایی در از بین بردن جلبک‌ها متفاوت هستند و از همه آنها نمی‌توان انتظار داشت که به یک اندازه اثرگذار ظاهر شوند.

اگر حجم توده‌های جلبک‌ سیاه در استخر زیاد است، از موادی استفاده کنید که قدرت بالایی در از بین بردن این نوع جلبک‌ها داشته باشند. چنانچه اطلاعات زیادی در مورد این مواد ندارید، از فروشنده کمک بگیرید.

از جمله مواد ضد جلبک موجود در بازار می‌توان به کات کبود و یا برخی دیگر از انواع مواد شیمیایی اشاره کنیم. بعد از استفاده از این مواد، 24 ساعت صبر کرده و سپس سایر ترکیبات شیمیایی را به آب اضافه نمایید. برای خرید کات کبود می توانید به سایت دیجی شیمی مراجعه کرده و اقدام به خرید نمایید.

استفاده از مواد ضد جلبک در از بین بردن جلبک

آیا کلرزنی روش موثری برای از بین بردن جلبک‌هاست؟

یکی از روش‌هایی که در نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی پیشنهاد می‌شود، کلرزنی است. اگر رنگ آب سبز شود و توده‌های جلبک در آن مشاهده شود، به این معناست که میزان کلر موجود در آب، زیاد نیست. در این شرایط، بهتر است از کلر استفاده گردد تا هم آب ضدعفونی شود و هم جلبک‌هایی که در آب استخر کشاورزی تجمع پیدا کرده‌اند، از بین بروند.

در هنگام استفاده از کلر خوب است به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

  • قبل از استفاده از کلر، دیوارها و کف را با برس تمیز کنید.
  • در زمان استفاده از کلر و مواد شیمیایی، نکات ایمنی را رعایت کنید.
  • pH آب را کنترل کرده و آن را تنظیم کنید.
  • با مراجعه به مراکز فروش کلر، مناسب‌ترین نوع کلر را برای از بین بردن جلبک‌ها خریداری کنید.
  • برای آنکه به آب استخر شوک داده شود، از میزان زیادی کلر استفاده کنید.
  • روز بعد استفاده از کلر، کیفیت آب را مورد بررسی قرار دهید.
  • جلبک‌های جمع شده در استخر را کاملا خارج کنید.

اگر نکات بالا را در هنگام استفاده از کلر رعایت کنید، این نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی، با نتایج خوبی همراه خواهد بود.

نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی با مواد منعقدکننده چیست؟

دیگر روش و نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی، استفاده از مواد منعقدکننده است. از جمله مواد منعقدکننده و از بین برنده جلبک‌های موجود در استخرهای مخصوص کشاورزی، می‌توان به زاج اشاره کرد.

زاج این قدرت و توانایی را دارد تا جلبک‌ها را به هم بچسباند و باعث ته‌نشین شدن آنها شود. وقتی توده‌های جلبک ته‌نشین می‌شوند، خارج کردن آنها از استخر راحت‌تر صورت می‌گیرد.

خوب است بدانید که استفاده از این روش با دردسرها و زحمت‌های زیادی همراه است، اما به دلیل بالا بودن سرعت آن در از بین بردن جلبک‌ها استفاده از مواد منعقدکننده هنوز هم کاربرد دارد.

در استخرهایی که افراد در آن شنا می‌کنند، باید بلافاصله بعد از به کارگیری مواد منعقدکننده، از کلر استفاده گردد. کلر، آب استخر را ضدعفونی کرده و آن را به محیطی سالم و مناسب برای شنا کردن تبدیل می‌کند.

مواد منعقد کننده در از بین بردن جلبک های کشاورزی

چگونه بدون مواد شیمیایی، جلبک استخر کشاورزی را از بین ببریم؟

کم ضررترین روش و نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی، بهبود دادن گردش آب در نقاط مختلف استخر است. یکی از نشانه‌هایی که می‌توان به کمک آن فهمید، گردش آب در استخر با مشکل مواجه است، تجمع یافتن جلبک‌ها در چند نقطه خاص است.

اگر چنین نشانه‌ای را مشاهده کردید، باید به مناسب نبودن وضعیت گردش آب در استخر شَک کنید. بهترین کاری که با دیدن این علامت می‌توانید انجام دهید، بررسی کردن جت استخر است. جت استخر، همان ورودی‌های استخر هستند و وظیفه‌شان توزیع آب در نقاط مختلف استخر است. جت استخر، کلر مخصوص ضدعفونی را به‌صورت یکنواخت در نقاط مختلف نیز پخش می‌کند.

وظیفه دیگری که جت استخر بر عهده دارد، زاویه‌دار کردن آب در هنگام ورود به استخر است. وقتی آب به‌صورت زاویه‌دار وارد استخر می‌شود، به‌صورت حلقوی حرکت می‌کند و نقاط بیشتری از استخر تحت تاثیر شدت جریان قرار می‌گیرد. اگر جت با مشکل مواجه شده باشد، جلبک‌ها فرصت رشد پیدا می‌کنند. به همین جهت است که توصیه می‌کنیم برای از بین بردن جلبک‌ها، جت را بررسی کرده و در صورت نیاز، آن را تعویض و یا تعمیر کنید. این نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی، بدون استفاده از مواد شیمیایی صورت می‌گیرد.

دقت داشته باشید، که شاید برخی استخرهای کشاورزی دارای جت نباشند. در این شرایط بهتر است از سایر روش‌ها مانند مواد ضد جلبک و یا مواد منعقدکننده استفاده گردد، تا هر چه سریع جلبک‌ها از بین بروند.

جت استخر کشاورزی

جمع‌بندی

نحوه از بین بردن جلبک استخر کشاورزی موضوع صحبت ما در این مقاله بود. جلبک‌ها، گیاهان سبزی هستند که در مناطق مرطوب رشد می‌کنند. ممکن است این گیاهان در برخی مواقع هیچ ضرری نداشته باشند، اما اگر در جای نامناسب، مانند استخرهای کشاورزی رشد کنند، با رشد خود ضررهای زیادی خود به محصولات وارد می‌کنند.

آب جمع‌شده در استخر، با رشد و گسترش جلبک‌ها تحت تاثیر قرار گرفته و کیفیت آن کاهش پیدا می‌کند. اگر استخر زمین کشاورزی‌تان به وسیله این گیاهان، مورد حمله واقع شده است، هر چه سریع‌تر برای از بین بردن آنها اقدام کنید. مواد شیمیایی همچون مواد ضد جلبک و یا کات کبود گزینه‌های مناسبی برای مبارزه با این گیاهان هستند؛ برای تهیه این مواد می‌توانید به فروشگاه دیجی شیمی مراجعه کنید.

ارسال نظر
محسن مخدومی :
0 0
سلام من ی باغ دارم آیا ضد جلبک به درختا آسیب نمیزنه،باعث خشک شدنشون نمیشه..
مدیریت :
0 0

سلام کاربر عزیز خیر اسیبی برای گیاهان ندارد

نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
سایر مقالات
مواد شیمیایی چیست؟ (انواع مواد صنعتی و آزمایشگاهی) مواد شیمیایی چیست؟ (انواع مواد صنعتی و آزمایشگاهی) تری پلی فسفات سدیم چیست؟ 3 کاربرد عجیب تری پلی فسفات سدیم تری پلی فسفات سدیم چیست؟ 3 کاربرد عجیب تری پلی فسفات سدیم سولفات اهن چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر سولفات آهن سولفات اهن چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر سولفات آهن سولفات سدیم چیست؟ 9 کاربرد بی نظیر سولفات سدیم سولفات سدیم چیست؟ 9 کاربرد بی نظیر سولفات سدیم سولفات نیکل چیست؟ 7 کابرد عجیب سولفات نیکل سولفات نیکل چیست؟ 7 کابرد عجیب سولفات نیکل اکسید روی چیست؟ 11 کاربرد حیرت انگیر اکسید روی اکسید روی چیست؟ 11 کاربرد حیرت انگیر اکسید روی سوربیتول چیست؟ 8 کاربرد صنعتی و دارویی سوربیتول سوربیتول چیست؟ 8 کاربرد صنعتی و دارویی سوربیتول الکترولیت باطری نیکل کادمیوم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ الکترولیت باطری نیکل کادمیوم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید!
نمایش همه
علاقه مندی ها ()