سبد خرید 0

وسایل مورد نیاز برای استخراج طلا از برد| دیجی شیمی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 20 تير 1401 در ساعت 21 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

وسایل مورد نیاز برای استخراج طلا از برد کدامند؟

وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد از جمله ضروری‌ترین ابزارهایی هستند که می‌بایست برای خارج کردن طلا آماده کنید. شاید اطلاع داشته باشید، در برخی بردها، مانند برد موبایل، برد تبلت و بردهای به کار برده شده در کامپیوتر مقادیری طلا یافت می‌شود. با در اختیار داشتن این وسایل، فرایند به دست آوردن طلا راحت‌تر انجام شده و خلوص طلای به دست آمده بیشتر خواهد شد. اگر علاقه‌مندید با این وسایل آشنا شوید، ما را در ادامه همراهی کنید.

ضروری‌ترین وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد چه نام دارد؟

به هنگام تهیه وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، به نو بودن و یا دست دوم بودن آنها توجه نداشته باشید؛ این بی‌توجهی باعث کاهش هزینه‌های شما خواهد شد. اگر حس می‌کنید که وسایل دست دوم ممکن است باعث کاهش خلوص طلا شود، می‌توانید چند بار محلولتان را خالص کنید تا طلای 99 درصد به دست آورید. اصلی ترین ترکیباتی که به استخراج طلا کمک می کنند، اسیدهای قوی هستند. به عنوان مثال اسید نیتریک برای استخراج طلا یکی از گزینه های ایده آل است که می تواند حتی در منزل هم به این فرآیند کمک کند. برای خرید اسید نیتریک می توانید از سایت دیجی شیمی کمک بخواهید.

دیگر اسیدی که در این فرآیند موثر است، هیدروکلریک اسید است که با دارا بودن قدرت اسیدی بسیار زیاد، از ترکیبات موثر در استخراج طلا می باشد. این اسید قدرتمند با درصد خلوص بالا در سایت دیچی شیمی به فروش می رسد.

برخی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایل لازم برای استخراج طلا به شرح زیر است:

1- بشر شیشه ای یا پیرکس

یکی از وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، بِشِر است. بشرهای مناسب برای این کار، از شیشه یا پیرکس ساخته شده و مقاومت بالایی در برابر حرارت از خود نشان می‌دهند.

در هنگام تهیه بشر، انواعی از آن را انتخاب کنید که حجم زیادی داشته باشند. علت این توصیه این است که در حین انجام فرآیند استخراج، ممکن است برخی مواد شیمیایی با هم واکنش داده و کف تولید شود. برای آنکه طلای موجود در محلول همراه با کف، خارج نشده و راندمان کار شما تحت تاثیر قرار نگیرد، بهتر است بشرهای 2 لیتری، 3 لیتری و یا 4 لیتری تهیه کنید.

اگر بنا به هر دلیلی نمی‌خواهید از بشرهای شیشه‌ای استفاده کنید، ظروف پلاستیکی از جنس پلاستیک ضخیم و مقاوم تهیه کنید. این ظروف نیز می‌توانند در مراحل استخراج طلا به شما کمک کنند. دقت داشته باشید، استفاده از این ظروف کار را کمی‌ کُند می‌کنند؛ زیرا نمی‌توان ظرف را در حین استخراج طلا به راحتی گرم کرد.

2- هیتر؛ گرمای موردنیاز را تامین می‌کند

از دیگر وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، هیتر یا گرم‌کن است. گرم‌کن‌ها، در دو نوع برقی و گازی در بازار موجود هستند. تهیه کردن این وسیله ضرورت چندانی ندارد؛ اما از آنجایی که گرما باعث افزایش سرعت واکنش می‌شود، چنانچه می‌خواهید زودتر مراحل استخراج طلا را به پایان ببرید، می‌توانید برای خرید این وسیله نیز اقدام کنید.

برخی افراد برای گرم کردن بشر از یک نوع هیتر برقی که شباهت زیاد به پلوپز برقی دارد، استفاده می‌کنند. این نوع گرم‌کن با یک المنت کار می‌کند. وقتی کف بشر و سطح هیتر بدون هیچ واسطه‌ای در تماس با هم قرار می‌گیرند، ممکن است ظرف بشکند و تمام زحمات شما به هدر برود. برای آنکه از شکستن شیشه جلوگیری کنید، می‌توانید بر سطح هیتر برقی، شن بریزید و اجازه ندهید که سطح هیتر و کف ظرف با هم در تماس باشند.

3- فیلتر؛ طلا را از محلول جدا می‌کند

یکی از وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، فیلتر است. برای جدا کردن طلا از محلول، روش‌های متفاوتی وجود دارد. برخی انواع فیلتر، فیلترهای آزمایشگاهی هستند؛ این نوع فیلترها مشخصات ویژه‌ای دارند و برای کسانی که می‌خواهند به صورت حرفه‌ای در این حوزه کار کنند، مناسب به نظر می‌رسند.

اگر نخواهید برای این مورد نیز هزینه‌ کنید، دستمال کاغذی همان کار فیلتراسیون را برای شما انجام می‌دهد. چند لایه دستمال کاغذی را داخل قیف‌های پلاستیکی که در اغلب منازل یافت می‌شود، قرار دهید.

محلولی که از فیلتر دستمال کاغذی رد می‌شود، شفاف است و کدر نیست. در ضمن، دستمال کاغذی در اثر تماس با اسید، به راحتی خراب نشده و این نیز یکی از مزیت‌های استفاده از دستمال کاغذی است. به جای دستمال کاغذی، می‌توان از گازهای استریل بیمارستانی نیز استفاده کرد.

4-قاشق؛ با محلول واکنش نمی‌دهد

از دیگر وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، قاشق‌هایی هستند که می‌توانید به کمک آنها محلول را هم بزنید. برای هم زدن محلول، از قاشق‌های یک بار مصرف موجود در بازار استفاده کنید. این قاشق‌ها با محلول، واکنش نمی‌دهند و گزینه‌های مناسبی برای هم زدن محلول به شمار می‌روند.

اگر بخواهید خیلی حرفه‌ای‌تر کار کنید، می‌توانید از میله‌های شیشه‌ای استفاده کنید. برای هم زدن محلول‌هایی که حاوی مواد شیمیایی خطرناک و واکنش‌دهنده، مانند اسید، هستند، توصیه می‌شود از میله‌های شیشه‌ای استفاده کنید. این میله‌های شیشه‌ای دوام بالایی داشته و محتویات داخل ظرف را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند.

برای خرید وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد، چه کنم؟

وسایلی که در استخراج طلا مورد استفاده قرار می‌گیرند، به راحتی در فروشگاه‌های لوازم آزمایشگاه یافت می‌شوند. برای مثال اگر به دنبال بشر در حجم‌های بالا هستید، می‌توانید به این فروشگاه‌ها مراجعه کرده و بشر مورد نیازتان را تهیه کنید.

سایر ابزار موردنیاز برای این فرآیند، مانند دستمال کاغذی و قیف در اغلب خانه‌ها یافت می‌شود و نیازی به خرید مجدد آن نیست. گاز استریل موردنیاز برای فیلتر کردن نیز در داروخانه‌ها موجود است و با قیمتی مناسب به فروش می‌رود.

آیا به غیر وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد به چیز دیگری هم نیاز است؟

ما وسایل موردنیاز برای استخراج طلا از برد را به شما معرفی کردیم. فرض کنید که شما بهترین وسایل استخراج طلا را خریداری کرده‌اید و آماده‌اید طلای موجود در بردهای الکترونیکی را خارج کنید؛ اما، آیا بدون داشتن مواد شیمیایی موردنیاز، انجام این فرآیند امکان‌پذیر است؟ آیا نباید برای خرید مواد شیمیایی با کیفیت از جمله اسید نیتریک، فکری کنید و یک مرجع معتبر برای خرید آن بیابید؟

سوالاتی که در این بخش پرسیدیم، برای افزایش نگرانی و سردرگمی شما نبود. ما می‌خواهیم برای آنکه تمام زحمات شما به نتیجه برسد، از طریق یک مرجع معتبر، برای خرید مواد شیمیایی اقدام کنید.

توصیه ما به شما مراجعه به دیجی شیمی است؛ این مجموعه یک فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی است. هر ماده شیمیایی که نیاز دارید در این فروشگاه یافت می‌شود. تنوع بالا، قیمت مناسب و مرغوبیت بالای محصولات از جمله امتیازات خرید از این فروشگاه آنلاین است. بردهای الکترونیکی را منتظر نگذارید و با خرید ترکیبات شیمیایی با کیفیت، طلای به کار برده شده در آنها را خارج کنید و درآمد به دست آورید.

 

ارسال نظر

حکیم :
0 0
سلام من احل افغانستانم من دوست دارم از برد مبایل طلاح استخراج کنم هرچی کوشش کردم نتونستم میشه بمن کومک کنید ممنون میشم
مدیریت :
0 0
سلام ما از مراحل و روش استخراج اطلاعی نداریم فقط فروشنده محصولات هستیم
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! اوره چیست و چه کاربردی دارد؟
نمایش همه
علاقه مندی ها ()