021-88308030
0

انواع روش تولید هیپوکلریت کلسیم چگونه است؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 18 خرداد 1403 در ساعت 10 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انواع روش تولید هیپوکلریت کلسیم

روش تولید هیپوکلریت کلسیم مساله‌ای است که روی کیفیت این ماده اثر دارد. با توجه به افزایش میزان آلودگی‌های محیطی، استفاده از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد گندزدا، اهمیت فراوانی پیدا کرده است. امروزه، از روش‌های متفاوت برای گندزدایی بهره برده می‌شود که یکی از آنها هیپوکلریت کلسیم است.

اگر در مورد کاربردهای این ماده اطلاعاتی ندارید و نمی‌دانید چه ترکیباتی در تولید آن به کار برده شده است، در ادامه همراهمان باشید. ما قصد داریم یک راهنمای کامل در مورد مشخصات این ماده ارائه دهیم و یک مرجع معتبر و مطرح برای خرید هیپوکلریت کلسیم معرفی کنیم.

با توجه به نیاز های شما این محصول می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد :

هیپوکلریت کلسیم را کامل و جامع بشناسید

یکی از مواد شیمیایی که کاربرد زیادی در صنایع دارد، هیپوکلریت کلسیم است. این ماده که به عنوان پودر کلر نیز شهرت دارد، به این صورت، Ca(ClO)2 نوشته می‌شود و مشخصات زیر را دارد:

 • از هیپوکلریت کلسیم برای ضدعفونی کردن و گندزدایی آب استفاده می‌کنند.
 • از این ماده به عنوان یک سفیدکننده نیز یاد می‌شود.
 • میزان کلر آن در مقایسه با هیپوکلریت سدیم بیشتر است.
 • بوی تندی دارد.
 • در آب حل می‌شود.
 • از زمانی که بشر با روش تولید هیپوکلریت کلسیم آشنا شد، فهمید که می‌تواند از آن در بسیاری از حوزه‌ها استفاده کند و نیازهای خود را به کمک آن برطرف کند.
 • به صورت یک ماده جامد با دانه‌های خاکستری و یا سفید یافت می‌شود.
 • یک ماده خورنده و سمی است. علت سمیت این ماده وجود گاز کلر است.
 • وقتی هیپوکلریت کلسیم در آب حل می‌شود، گرما و اکسیژن تولید می‌کند.
 • در واکنش با روغن و مواد آلی، به دلیل بالا بودن قدرت تجزیه، به سرعت آتش می‌گیرد.
 • این ماده باعث افزایش اسیدیته آب می‌شود.

9 تا از مهم‌ترین کاربردهای هیپوکلریت کلسیم

علاوه بر افزایش اطلاعات در مورد روش تولید هیپوکلریت کلسیم، خوب است به ذکر کاربردهای این ماده نیز بپردازیم. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این ماده به شرح زیر است:

 • از هیپوکلریت کلسیم برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی و استخرها استفاده می‌کنند.
 • کنترل و جلوگیری از رشد باکتری‌ها از دیگر کاربردهای این ماده است.
 • برای از بین بردن کپک در داخل قایق، خانه، تریلرها و کمپینگ از هیپوکلریت کلسیم استفاده می‌کنند.
 • اگر ماده شیمیایی در جایی نشت کرده باشد، از این ماده به عنوان یک خنثی کننده استفاده می‌شود.
 • در فرآیند هالوفرم، از هیپوکلریت کلسیم برای ساخت کلروفرم استفاده می‌کنند.
 • اگر در تولید هیپوکلریت کلسیم از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود، کاربردها و مزیت‌های این ماده چیزی فرای تصور خواهد بود.
 • برای ضدعفونی کردن آب استخرهایی که در زیر نور آفتاب قرار دارند، بهتر است از این ماده استفاده نشود؛ زیرا در اثر برخورد نور خورشید، تجزیه شده و اثرگذاری آن کاهش پیدا می‌کند.
 • این ماده در غلظت‌های متفاوت در بازار موجود است. این مورد یکی از عوامل تعیین کننده قیمت هیپوکلریت کلسیم به شمار می‌رود.
 • از در تولید کاغذ هم استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که در مورد استفاده از هیپوکلریت کلسیم باید مورد توجه قرار داده شود، مربوط به نحوه اثرگذاری آن است. اگر قصد دارید برای گندزدایی کردن از آب استخر از هیپوکلریت کلسیم استفاده کنید، باید این ماده را به صورت روزانه و دستی به آب اضافه نمایید؛ اما اگر به هر دلیلی قصد ندارید آب استخر را به این شکل ضدعفونی کنید، قرص‌های کلر موجود در بازار نیز گزینه خوبی برای ضدعفونی و گندزدایی آب استخرهای بزرگ و کوچک به شمار می‌روند. در ضمن، به خاطر داشته باشید استفاده بیش از حد از این ماده باعث کدر شدن آب و کاهش شفافیت آن خواهد شد.

 روش تولید هیپوکلریت کلسیم چگونه است؟ هر آنچه خوب است در این مورد بدانید

برای آنکه ماده‌ای با خواص اعجاب انگیز تولید شود، روش ساخت آن بسیار مهم است. این قانون در مورد هیپوکلریت کلسیم و روش تولید هیپوکلریت کلسیم نیز صادق است. با توجه به کاربردهایی که این ماده دارد و به دلیل افزایش محبوبیت آن، امروزه سعی می‌شود در تولید این ماده دقت زیادی اعمال شود. هیپوکلریت کلسیم را عمدتا به دو روش زیر تولید می‌کنند:

1- کلریناسیون آهک

یکی از روش‌های تولید هیپوکلریت کلسیم، کلریناسیون آهک است. در این روش، که به روش کلسیم بر پایه کلریناسیون آهک شهرت دارد، از گاز کلر استفاده می‌کنند. واکنش این روش تولید هیپوکلریت کلسیم به شکل زیر است:

2Ca(OH)2+2Cl2→Ca(ClO)2+CaCl2+2H2O

2- واکنش هیپوکلریت سدیم با کلسیم

دیگر روشی که برای تولید هیپوکلریت کلسیم به کار برده می‌شود، واکنش هیپوکلریت سدیم با کلسیم است. واکنش این روش نیز به شرح زیر است:

CaCl2+2NaCl+Ca(ClO)2

نکته‌ای که خوب است در مورد این روش تولید هیپوکلریت کلسیم بدانید، این است که امروزه، این روش رواج بیشتری دارد. در ضمن، هر قدر گاز کلر به کار برده شده در این روش کیفیت بالاتری داشته باشد، هیپوکلریت کلسیم تولیدی نیز اثربخش‌تر ظاهر شده و مرغوبیت‌ بیشتری دارد.

هیپوکلریت کلسیم ارزان و با کیفیت را کجا می‌فروشند؟

ما در این جا در مورد روش تولید هیپوکلریت کلسیم صحبت کردیم و گفتیم که این ماده یکی از اصلی‌ترین موادی است که برای ضدعفونی کردن آب استخر و گندزایی آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده و کاربرد این ماده رو به افزایش است و با داشتن ماده موثره کلر، به یک ماده بی‌نظیر برای ایجاد تمیزی و از بین بردن آلودگی‌ها تبدیل شده است. در مقیاس صنعتی از این ماده به وفور استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه تولیدکنندگان زیادی وارد عرصه تولید هیپوکلریت کلسیم شده‌اند، انتخاب مجموعه‌ای که بتواند این ماده را با بالاترین کیفیت در اختیار قرار دهد، اندکی سخت و غیر ممکن به نظر می‌آید. شما برای آنکه بتوانید نیازهایتان را با کمک این ماده به خوبی برآورده کنید، باید به سراغ مراجعی بروید که می‌دانید در ارائه و فروش محصولات با کیفیت کوتاهی نمی‌کنند.

دیجی شیمی، پیشنهاد ما به تمام کسانی است که به دنبال خرید مواد شیمیایی با کیفیت هستند. این مجموعه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا یک ماده شیمیایی با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار صنایعی قرار دهد که ضدعفونی و گندزدایی در آنها حرف اول را می‌زند. وقت را تلف نکرده و با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید؛ ما بهترین‌ها را به شما عرضه خواهیم کرد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
سایر مقالات
تری پلی فسفات سدیم چیست؟ 3 کاربرد عجیب تری پلی فسفات سدیم تری پلی فسفات سدیم چیست؟ 3 کاربرد عجیب تری پلی فسفات سدیم سولفات اهن چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر سولفات آهن سولفات اهن چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر سولفات آهن سولفات سدیم چیست؟ 9 کاربرد بی نظیر سولفات سدیم سولفات سدیم چیست؟ 9 کاربرد بی نظیر سولفات سدیم سولفات نیکل چیست؟ 7 کابرد عجیب سولفات نیکل سولفات نیکل چیست؟ 7 کابرد عجیب سولفات نیکل اکسید روی چیست؟ 11 کاربرد حیرت انگیر اکسید روی اکسید روی چیست؟ 11 کاربرد حیرت انگیر اکسید روی سوربیتول چیست؟ 8 کاربرد صنعتی و دارویی سوربیتول سوربیتول چیست؟ 8 کاربرد صنعتی و دارویی سوربیتول الکترولیت باطری نیکل کادمیوم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ الکترولیت باطری نیکل کادمیوم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک اسید استیک چیست؟ 13 کاربرد خانگی جوهر سرکه یا اسید استیک آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! آهک چیست؟ 13 کاربرد عجیب آهک که باید بشنوید! اوره چیست و چه کاربردی دارد؟ اوره چیست و چه کاربردی دارد؟
نمایش همه
علاقه مندی ها ()