سبد خرید 0

دکستروز

10 / 10
از 15 کاربر

dextrose

>> >> >> >>
کد کالا : 0128
تعداد سفارش :
بسته بندی :
مبلغ قابل پرداخت : 420,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

دیجی شیمی هیچ تصرفی در کرایه باربری ندارد.

به دستور اداره مالیات صورت حساب مشتریان عزیز در سامانه مودیان مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال و قابل رویت می باشد.

بررسی تخصصی و اجمالی

قیمت و خرید دکستروز

اگر مایل به سفارش و خرید دکستروز به اشکال مختلف از جمله پودری و خوراکی هستید، در این شرایط شما را بیشتر با این محصول آشنا خواهیم کرد.

دکستروز چیزی است که به‌عنوان یک قند ساده شناخته می‌شود. از نظر شیمیایی فقط یک مولکول دارد (آنچه به‌عنوان مونوساکارید شناخته می‌شود) به این معنی که تجزیه آن برای بدن بسیار آسان است.

 

دکستروز یک قند بر پایه نشاسته است و از ذرت، برنج یا گندم تصفیه شده تهیه می‌شود. دکستروز به بسیاری از غذاها به‌ویژه غذاهای فراوری شده برای بهبود طعم آنها اضافه می‌شود. دکستروز همچنین توسط ورزشکاران برای انرژی فوری و در محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی برای افزایش قند خون و تأمین آب و انرژی اضطراری استفاده می‌شود.

دکستروز یک قند ساده است که از نظر شیمیایی مشابه گلوکز است و باعث افزایش قند خون می‌شود که بسته به کاربرد و شرایط می‌تواند برای سلامتی مفید یا مضر باشد دکستروز به طور گسترده‌ای به‌عنوان یک افزودنی برای بهبود طعم و خوش‌طعمی طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. همچنین توسط ورزشکاران برای بازیابی سریع ذخایر گلیکوژن پس از ورزش استفاده می‌شود دکستروز همچنین در مراقبت‌های بهداشتی اضطراری برای افزایش قند خون و تأمین انرژی استفاده می‌شود.

در حال حاضر دیجی شیمی سرویس یکی از عرضه‌کنندگان اصلی و مستقیم انواع فراورده‌های شیمایی و معدنی در بازار کشور به‌حساب می‌آید. شما امکان خرید و استعلام قیمت دکستروز را در این فروشگاه خواهید داشت.

دکستروز در بدن چه می‌کند؟

پیش از هر چیز لازم است که کمی بیشتر در مورد ساختار، تأثیرات شیمایی و فیزیکی و فرمولاسیون این ماده مهم در بدن انسان بدانید. پس از آن در مورد دامنه‌های کاربرد دکستروز صحبت خواهیم کرد و به این مسئله می‌پردازیم که مراکز فروش دکستروز به اشکال مختلف، چه تفاوتی با هم دارند.

دامنه استفاده از ترکیبات شیرین و قندی در دنیا روزبه‌روز در حال افزایش است، مردم بیش از هر زمانی به بهره‌گیری از این مواد اشتیاق نشان می‌دهند، درصورتی‌که بسیاری از آن‌ها تفاوتی با سم ندارند. اما در مقابل شرکت به‌جای ترکیبات معمول، از موارد جایگزین استفاده می‌کنند. به طبع بسیاری از این کارخانه‌ها بخصوص فعالان حوزه صنایع نیاز به خرید دکستروز دارند. دکستروز باکیفیت هم ویژگی‌ها و خواص خود را دارد و باید به‌درستی انتخاب شود. به طبع خرید انواع دکستروز خشک و خوراکی باید بادقت عمل ویژه‌ای انجام گردد. البته که مقوله کلی آن و بررسی این موضوع نیاز به تحقیق و همین‌طور کنترل بر مبنای فیزیک بدن و... خواهد داشت که یک بحث کاملاً مفصل است.

دکستروز مانند گلوکز خالص در بدن رفتار می‌کند.

تمام غذاها توسط بدن به گلوکز تبدیل می‌شوند، برخی از آنها با سرعت بیشتری نسبت به سایرین. دکستروز به‌سرعت به گلوکز (قند خون) تبدیل می‌شود و دارای شاخص گلیسمی بالایی است؛ مقیاسی که اندازه‌گیری می‌کند که یک غذا یا نوشیدنی چقدر سریع سطح قند خون را افزایش می‌دهد.

این به این دلیل است که دکستروز فقط یک مولکول دارد، بنابراین زنجیره‌ای برای شکستن بدن وجود ندارد. مولکول‌های زنجیره‌ای طولانی‌تر، مانند پروتئین‌ها، مدت بیشتری طول می‌کشد تا توسط بدن تجزیه شوند و در نتیجه باعث نمی‌شوند که قند خون مانند مولکول‌های منفرد مانند دکستروز بالا برود. مانند همه قندهای ساده، دکستروز طعم شیرینی دارد که مغز ما آن را "پاداش" می‌داند. این باعث می‌شود که به دنبال طعم مطبوع آن باشیم و بیش از آنچه در غیر این صورت ممکن است بخوریم - پدیده‌ای که با اعتیاد مقایسه شده است.

کاربردهای دکستروز پودری و خوراکی

درصورتی‌که قصد خرید دکستروز خوراکی یا پودری را دارید احتمالاً این سوال برای شما مطرح می‌شود که دیگر دامنه‌های کاربرد این محصول چیست و اصلاً چرا تا این حد در صنایع غذایی در مورد آن صحبت می‌شود. در بیانی ساده باید گفت که این گستره بسیار وسیع است. اکثر شرکت‌های فراوری مواد غذایی که ادعا می‌کنند از شکر در تولیدات خود بهره می‌گیرند، به سراغ این محصول می‌روند.

برای بهبود طعم غذا و نوشیدنی

دکستروز را در فهرست مواد غذایی بسیاری از غذاهای فراوری شده مشاهده خواهید کرد. دکستروز به دلیل طعم بسیار شیرین، طعم و مزه دلپذیری به غذاهای ساده و مواد ارزان‌تر می‌دهد. این به توضیح افزایش دکستروز در تولید مواد غذایی تجاری کمک می‌کند.

همچنین به بسیاری از غذاهای خوش طعم اضافه می‌شود تا به پنهان‌کردن محتوای نمک زیاد کمک کند، زیرا شیرینی دکستروز طعم شور را متعادل می‌کند.

به‌عنوان یک نگهدارنده

دکستروز کشت شده نوعی نگهدارنده است که از رشد کپک و مخمر در محصولات غذایی جلوگیری می‌کند و عمر مفید آنها را افزایش می‌دهد. دکستروز کشت شده قبلاً به‌عنوان نگهدارنده 280 (اسید پروپیونیک) شناخته می‌شد و یک محصول جانبی تخمیر قند یا شیر در کنار باکتری‌های پروبیوتیک است.

در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی

ازآنجایی‌که دکستروز به‌راحتی توسط بدن جذب می‌شود، می‌تواند بدون نیاز به خوردن یا نوشیدن، انرژی سریعی را برای بیماران فراهم کند. این در تنظیمات مراقبت‌های ویژه مفید است، جایی که اغلب به‌صورت داخل وریدی (IV) به‌عنوان بخشی از تغذیه تزریقی جزئی یا کامل استفاده می‌شود.

دکستروز همچنین در ژل‌ها، قرص‌ها یا تزریق‌ها برای افزایش قند خون در مواردی مانند افراد مبتلا به دیابت که به طور خطرناکی کاهش‌یافته است، استفاده می‌شود. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت یا هیپوگلیسمی (قند خون بسیار پایین) قرص دکستروز را برای مبارزه با قند خون پایین از طریق دهان مصرف می‌کنند.

برای کمک به افزایش انرژی بعد از ورزش

دکستروز در نوشیدنی‌های ورزشی، قرص دکستروز و ژل‌های هیدراتاسیون و انرژی‌زا استفاده می‌شود. دکستروز دارای انرژی متراکم است و به دلیل توانایی آن برای ورود سریع به جریان خون، می‌تواند به پرکردن ذخایر گلیکوژن کمک کند. این امر به‌ویژه برای ورزشکاران استقامتی و مسافت‌های طولانی مانند دوچرخه سواران، دوندگان ماراتن یا ورزشکاران سه‌گانه مهم است.

کدام غذاها حاوی دکستروز هستند؟

به‌طورکلی نوع دکستروز خشک و دکستروز خوراکی را در فراوری‌های خود مورداستفاده قرار می‌دهند. در بسیاری از گیاهان نیز این شیرینی به‌صورت طبیعی وجود دارد و شما آن را در بدن خود دریافت خواهید کرد. در نتیجه هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند، مگر این که دارای مشکلاتی از جمله مقاومت به انسولین و... باشید.

دکستروز به طور طبیعی در برخی غذاها یافت می‌شود از جمله:

 • عسل
 • خرمای مدجول
 • زردآلو خشک
 • کشمش

غذاهای پر نشاسته مانند سیب‌زمینی در بدن به دکستروز تبدیل می‌شوند

دکستروز توسط تولیدکنندگان به طیف وسیعی از غذاهای فراوری شده اضافه می‌شود، از جمله:

 • کیک‌ها
 • چیپس
 • شیرینی
 • آدامس
 • غلات صبحانه تصفیه شده
 • غذاهای آماده
 • بستنی
 • سس‌ها
 • سس سالاد
 • گوشت‌های پخته شده
 • نان
 • سوپ‌ها
 • نوشیدنی‌های آبمیوه
 • ماست
 • محصولات پخته شده با عمر طولانی

دکستروز طبیعی است یا مصنوعی؟

درصورتی‌که مواد از بافت گیاهی ساخته شده باشند نیز معمولاً در بازار امروز، برچسب طبیعی می‌خورند. بااین‌حال، مهم است که به یاد داشته باشید که یک ماده می‌تواند طبیعی باشد، اما همچنان می‌تواند برای سلامتی ما مضر باشد. دکستروز از نشاسته تصفیه شده  که از گیاهانی مانند ذرت یا گندم به دست می‌آید، ساخته می‌شود. دکستروز همچنین به طور طبیعی در برخی غذاها مانند عسل وجود دارد.

دکستروزی که در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های فراوری‌شده یافت می‌شود، با استفاده از یک فرایند صنعتی به پودر دکستروز کریستالی سفید ریز تصفیه شده است، قبل از اینکه در مقادیر غیرطبیعی به غذاهای ما اضافه شود تا طعم و خوش‌طعم آن‌ها افزایش یابد. به همین دلیل است که به‌عنوان‌مثال، یک ماست با طعم توت‌فرنگی چندین برابر شیرین‌تر از یک توت‌فرنگی واقعی است. از این نظر، دکستروز سطح مصنوعی شیرینی را به چیزهایی که می‌خوریم اضافه می‌کند، بنابراین خوردن دکستروز زیاد در رژیم غذایی غیرطبیعی است، اگرچه دکستروز به‌خودی‌خود غیرطبیعی نیست.

مصرف مکمل‌های دکستروز در ورزش و ورزش

سؤالات زیادی در مورد خرید دکستروز خوراکی و استفاده از آن به‌عنوان یک مکمل ذکر می‌شود که لازم دیدیم در صفحه خرید دکستروز به این موضوع پاسخ روشنی بدهیم. به همین منوال از یک تحقیق که توسط جامعه پزشکی صورت‌گرفته است استفاده کرده و در نهایت به یک نتیجه کلی می‌رسیم. مکمل دکستروز به طور بالقوه می‌تواند عملکرد ورزشی شما را تقویت کند.

یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که مکمل نوشیدنی دکستروز پس از هر جلسه تمرین به مدت هشت هفته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بهبود بخشید، گروهی متشکل از 31 پاروزن زن کالج.

آیا دکستروز می‌تواند در تمرینات به شما کمک کند؟

ازآنجایی‌که دکستروز زمان کوتاهی برای تبدیل‌شدن به انرژی توسط بدن طول می‌کشد، به‌محض مصرف دکستروز انرژی بیشتری دریافت خواهید کرد. دکستروز همچنین کالری متراکم است، به همین دلیل است که توسط بدنسازان و کسانی که به دنبال افزایش وزن در طول تمرین خود هستند استفاده می‌شود.

معمولاً به ما آموزش‌داده‌شده است که از قندهای ساده که این اثر انرژی‌بخش فوری را به نفع کربوهیدرات‌های پیچیده دارند، مانند غلات کامل و سبزی‌ها که آزادسازی کندتر انرژی را ارائه می‌کنند، اجتناب کنیم. اما زمانی که در حال دویدن هستید یا در یک جلسه 90 دقیقه‌ای ورزشگاه باقدرت حرکات زیادی را می روید می‌روید، به انرژی‌زای کمی سریع‌تر نیاز دارید.

به همین دلیل است که مکمل دکستروز برای ورزشکاران و کسانی که در ورزش‌های استقامتی شرکت می‌کنند مفید است. ذخایر گلیکوژن (ذخایر انرژی بدن) در طول ورزش کاهش می‌یابد و دکستروز می‌تواند به‌سرعت آنها را بازیابی کند و به شما کمک می‌کند سخت‌تر و طولانی‌تر تمرین کنید.

دکستروز را می‌توان به شکل قرص، و همچنین در نوشیدنی‌های ورزشی، ژل‌ها و به‌صورت پودر اضافه شده به شیک‌های پروتئینی یا آب مصرف کرد. می‌توانید دکستروز را در حین تمرین یا مستقیماً بعد از یک جلسه مصرف کنید.

میزان مصرف روزانه دکستروز خوراکی

یکی از نکات کلیدی که باید در مورد میزان مصرف قندها بدانید این است که به‌هرحال هرکدام، یک محدوده مشخص دارند. در غیر این صورت حتی برای کسانی که مشکل افت قند دارند هم گزینه‌ای خوب به‌حساب نمی‌آیند.

درصورتی‌که مایل به مصرف و خرید دکستروز خوراکی هستید، لازم است که کمی بیشتر در مورد دوز و میزان آن بدانید. مصرف دکستروز در مقادیر کم در غذا بی‌خطر است.  NHS به‌عنوان یک لابراتوار فعال در حوزه اکتشافات علمی و زیست محیی توصیه می‌کند که ما بیش از 30 گرم شکر اضافه در روز مصرف نکنیم، بنابراین مراقب مقدار دکستروز موجود در غذا باشید.

دوز حدود 50 گرم به‌عنوان مکمل تمرینی توصیه می‌شود. اکثر قرص‌های دکستروز حدود 50 گرم هستند. اگر از دکستروز در مدیریت دیابت، هیپوگلیسمی یا بیماری‌های دیگر استفاده می‌کنید، با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

تفاوت بین دکستروز و گلوکز چیست؟ (کدام بهتر است؟)

به طور معمول این سوال مطرح می‌شود که آیا خرید دکستروز خوراکی برای فراوری‌ها انتخاب بهتری است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با کمال احترام به گلوکز، در اکثر مواقع بله! این گزینه می‌تواند یک جایگزین بسیار خوب باشد و طیف وسیعی از نیازها را نیز به‌راحتی برآورده سازد. درصورتی‌که قصد خرید دکستروز خشک را دارید، می‌توانید از نمونه‌های عرضه شده آن در دیجی شیمی استفاده کنید.

دکستروز به مولکولی اطلاق می‌شود که در غذا ظاهر می‌شود، یا به‌صورت پودر یا محلولی که از طریق دهان (به‌عنوان‌مثال قرص) یا داخل وریدی (مثلاً از طریق قطره در بیمارستان) مصرف می‌شود. گلوکز به مولکولی اطلاق می‌شود که پس از ورود به جریان خون به‌عنوان قند خون

از نظر جایی که در مقیاس شیرینی قرار می‌گیرد، دکستروز کمتر از ساکارز، فروکتوز و گلوکز شیرین است، اما شیرین‌تر از لاکتوز و مالتوز است. تفاوت واقعی بین این دو قند وجود ندارد، به همین دلیل است که این اصطلاحات اغلب به‌جای یکدیگر استفاده می‌شوند. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، دکستروز و گلوکز از نظر شیمیایی یکسان هستند و در بدن یکسان رفتار می‌کنند.

دکستروز و دیابت

اگر دیابت دارید و وعده‌های غذایی خود را حذف کرده‌اید یا بیش از حد معمول ورزش می‌کنید، ممکن است سطح قند خون شما کاهش یابد. در موارد خفیف، حتی می‌تواند موجب اختلالات جدی شود. در این شرایط، استفاده از دکستروز به‌جای قندهای رایج می‌تواند گزینه بهتری باشد.

اما کاهش قابل‌توجه قند خون خطرناک است و می‌تواند شما را در بیمارستان بستری کند. تزریق دکستروز 50 درصد به دنبال انسولین نیز به افراد مبتلا به هیپرکالمی داده می‌شود، وضعیتی که زمانی اتفاق می‌افتد که سطح پتاسیم در بدن شما افزایش می‌یابد.

باز هم در اصطلاح علمی، اتفاقی که می‌افتد این است: وقتی دکستروز تزریق می‌شود، سلول‌های بدن شما را با گلوکز تغذیه می‌کند. اما این دوز پتاسیم نیز ارائه می‌دهد که به کاهش سطح پتاسیم خون شما کمک می‌کند. تنها با یک‌بار تزریق، وضعیت شما بدون کاهش قند خون بهبود می‌یابد.

همچنین برای جلوگیری از هیپرکالمی به بیماران دیالیزی به‌صورت داخل وریدی داده می‌شود. وقتی نوبت به درمان هیپوگلیسمی یا قند خون پایین می‌رسد، دکستروز در مقایسه با همتایان قندی خود مانند گلوکاگون بالاتر می‌رود.

دکستروز مونو هیدرات و خشک

دکستروز مونو هیدرات، همچنین به‌عنوان D گلوکز شناخته می‌شود، قندی است که یک پودر کریستالی سفید، پایدار، بی بو، یا کریستال بی‌رنگ است. این مونومر اساسی تمام محصولات نشاسته‌ای است. از نظر شیمیایی به‌عنوان یک مونوساکارید طبقه‌بندی می‌شود و با خلوص میکروبیولوژیکی بالا مشخص می‌شود. این یک محصول پرکالری است که به‌راحتی توسط ارگانیسم جذب می‌شود، به فعالیت پمپاژ قلب انرژی می‌بخشد و تقویت می‌کند. دکستروز از نظر قیمت مقرون‌به‌صرفه و برای مصرف منظم بی‌خطر است.

این به طور گسترده در صنایع غذایی استفاده می‌شود و می‌تواند در جایگزینی ساکارز در پخت، محصولات لبنی، محصولات کنسرو شده، آدامس و کنسروها پشتیبانی کند. هضم آن آسان است و مصرف آن بی‌خطر است. وجود دکستروز همچنین از جریان آزاد نوشیدنی‌های پودری کمک می‌کند. این محصول قادر به رشد مخمر، تولید هوا و تحریک واکنش قهوه‌ای شدن پوسته است که طعم را بهبود می‌بخشد.

در تولید محصولات پخته شده، آب‌نبات و آدامس، خامه و لبنیات منجمد (مانند برخی بستنی‌ها و ماست‌های منجمد)، مواد غذایی شیشه‌ای و کنسرو شده از جمله متداول‌ترین ترکیباتی است که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و همان‌طور که از نام دکستروز خشک مشخص است، هیچ‌گونه هیدراته‌ای در آن وجود ندارد و یک ترکیب صددرصد خشک به‌حساب می‌آید.

به‌عنوان غذای انرژی‌زا با نقاهت بیمار، ورزشکار، کودکان و غیره شناخته شده است که به آن انرژی و نشاط می‌دهد. در فراوری میوه و سبزی‌ها برای کمک به تازه نگه‌داشتن آنها. در کم‌آبی نیز استفاده می‌شود. به‌عنوان یک نگهدارنده، زیرا طعم طبیعی غذا را تغییر نمی‌دهد، به‌ویژه در مقایسه با استفاده از شکر، نگهدارنده مفید دیگر.

تقریباً مشابه گلوکز است که در بدن ما یافت می‌شود. منابع مختلفی برای دکستروز وجود دارد؛ اما ما از گندم تولید می‌کنیم.

نکات کلیدی در مورد خرید دکستروز عمده

بحث فروش دکستروز به‌صورت عمده یا جزئی این روزها در بازار داغ است. به‌هرحال فضای اینترنت هم تبدیل به فرصت و تهدید برای خرید و یا انتخاب انواع محصولات شده است؛ به همین منوال می‌توان انتظار داشت که با کاهش و یا افزایش قیمت‌ها، گاهی برخی از عرضه‌کنندگان، از کیفیت این محصول بکاهند. به همین ترتیب حتماً در بحث خرید دکستروز پودری و... به سراغ مراکز معتبر و شناخته شده بروید.

درصورتی‌که به‌عنوان یک مرکز صنعتی و یا استفاده‌کننده تجاری قصد خرید دکستروز خشک، خوراکی و... را دارید، لازم است به نکات کلیدی که در این مورد در ادامه بر شماریم دقت کنید. پیش از هر چیزی، باید بدانید که این فراوری باید حتماً به‌صورت معمول و بر اساس استانداردهای متداول تولید شده باشد.

علاوه‌برآن، انتظار می‌رود که کیفیت مورد بررسی قرار بگیرد. به‌عنوان یک تولیدکننده می‌توان دیجی شیمی سرویس را یکی از مراکز شناخته شده و معتبر در این حوزه پیشنهاد داد. شما امکان خرید از این عامل فروش بزرگ در ایران را خواهید داشت. می‌توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول، با تیم پشتیبانی مشورت نموده و توضیحات مرتبط در این حوزه را به دست آورید.

مزایا

معایب

مشخصات فنی

مقالات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آخرین بازدیدهای شما
نمایش همه
علاقه مندی ها ()