021-88308030
0

خدمات تخریب سنگ و ساروج

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 13 خرداد 1403 در ساعت 10 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خدمات تخریب سنگ و ساروج⭐ [100% تضمینی!]

برای ساخت برخی بناهای قدیمی از ماده‌ای به نام ساروج استفاده می‌کردند. امروزه، این ماده جای خود را به متریال‌های جدیدی همچون بتن داده است. بتن، مقاومت زیادی داشته و در همه خانه‌های مدرن و امروزی به کار برده می‌شود.

ساروج، ماده ساختی است، تخریب کردن آن کار راحتی نیست و نیاز به ادوات خاص خود دارد. ما در این متن قصد داریم در مورد ساروج و روش‌های تخریب آن نکاتی را با شما در میان بگذاریم. اگر می‌خواهید با یک مرجع معتبر تخریب ساروج نیز آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

ساروج چیست؟ در مورد آن چه می‌دانید؟

همان‌گونه که در فوق نیز بیان کردیم، ساروج یکی از مصالح قدیمی است که بشر برای ساخت بنا از آن استفاده می‌کرد. متریال‌های مدرنی که امروزه برای افزایش استحکام بنا به کار برده می‌شوند، در گذشته وجود نداشتند و بشر مجبور بود از این ماده استفاده کند تا خانه‌ای محکم داشته باشد.

ساروج، از آهن و خاکستر تشکیل شده است. این ترکیب را با آب و گل مخلوط می‌کردند و با قرار دادن آن در کوره و افزایش دمایش، متریالی مقاوم تولید می‌کردند. بعد از آنکه ساروج از کوره خارج می‌شد، به آن، آب اضافه می‌کردند و در ساخت بنا به کار برده می‌بردند. به دلیل فرآیندی که ساروج برای ساخت پشت سر می‌گذاشت، این ماده استحکام زیادی پیدا کرد و به همین دلیل است که امروزه، خرد کردن آن اندکی سخت به نظر می‌آید.

نکته دیگری که خوب است در مورد این ماده بدانید، نفوذناپذیر بودن آن به آب است. این ماده هیچ راهی برای ورود آب نداشته و به همین سبب در جاهایی که میزان رطوبت بالا بود و یا در ساخت سازه‌هایی که در تماس دائمی با آب قرار بودند، از این ماده به وفور استفاده می‌کردند.

به این دلیل که در گذشته بتن وجود نداشت، در ساخت بسیاری از اماکن، از جمله ساخت آب انبار، گرمابه، بنای خانه‌ها و حتی ساخت سد از این ماده استفاده می‌کردند. درست است که این ماده استحکام خوبی دارد، اما هیچ وقت نتوانست جای متریال‌های مستحکمی چون بتن را بگیرد. به دلیل سختی زیادی که در این مصالح ساختمانی مشاهده می‌شود، تخریب آن کار راحتی نیست و باید به روش خاصی صورت پذیرد.

آیا می‌دانید با چه روش‌هایی می‌توان سنگ و ساروج را خرد و تخریب کرد؟

تخریب کردن سنگ و ساروج کار راحتی نیست و نیاز به تخصص دارد. کسانی که می‌خواهند بناهای ساخته شده با این دو ماده را خراب کنند، باید این موضوع را به دست افراد حرفه‌ای بسپارند؛ افراد حرفه‌ای و متخصص، کسانی هستند که امکانات و متدهای خراب کردن سنگ و ساروج را خوبی بلدند و می‌دانند باید چه کنند. برخی از روش‌هایی که برای تخریب و خرد کردن سنگ و ساروج به کار برده می‌شود، به شرح زیر است:

1- کتراک

یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌ها برای خراب کردن ساروج، کتراک است. کتراک را با آب مخلوط کرده و به ملات تبدیل می‌کنند. ملات را در داخل چاله‌هایی که داخل سنگ یا ساروج ایجاد کرده‌‌اند، می‌ریزند و مدتی را صبر می‌کنند. کتراک، در اثر گذشت زمان، منبسط شده و با افزایش حجم، سنگ را خرد و تکه تکه می‌کند.

قابلیت انبساط کتراک، آن قدر زیاد است که می‌تواند فشاری معادل 500 کیلومتر بر سانتیمتر مربع به سنگ یا ساروج وارد کند. نیرویی که به واسطه این ماده به سنگ وارد می‌شود، آن قدر زیاد هست که بتواند حتی مستحکم‌ترین مواد را تخریب کرده و خرد کند. بازدهی این ماده در زمستان بیشتر است؛ به خصوص اگر با آب گرم مخلوط شود.

2- انفجار

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تخریب کردن سنگ و ساروج به کار برده می‌شود، انفجار است. در جاهایی که امکان تخریب سنگ با مواد کتراک وجود ندارد، از این روش استفاده می‌شود. با کمک موادی مانند نیتروگلیسیرین و دینامیت، قطعه‌های بزرگ سنگ را خرد می‌کنند.

3- حلال‌ها

از دیگر موادی که می‌توان برای تخریب سنگ و ساروج به کار برده می‌شود، حلال‌ها هستند. از جمله حلال‌ها می‌توان به دی سولفات آمونیوم، هیدروفلوریک اسید صنعتی و کربنات سدیم اشاره کرد. از این مواد در جاهایی که ساروج و سنگ قطر زیادی ندارند، استفاده می‌کنند. حلال‌ها، روی سطح سنگ تاثیر گذاشته و به داخل آن نفوذ نمی‌کنند. برای تهیه این مواد به مجموعه‌هایی مراجعه کنید که حلال‌هایی با کیفیت و با اثرگذاری بالا برای تخریب سنگ ارائه می‌کنند.

قیمت خدمات تخریب سنگ و ساروج چقدر است؟

برای دریافت خدمات تخریب سنگ و ساروج باید به مجموعه‌هایی که در این حوزه کار می‌کنند، مراجعه کرده و از آنها قیمت این خدمات را دریافت کرد. معمولا با توجه به روشی که برای تخریب سنگ و ساروج انتخاب می‌شود، قیمت این خدمات نیز متفاوت است.

مراجعه به مراکزی که به صورت تخصصی در حوزه تخریب سنگ و ساروج فعالیت می‌کنند، بهترین و اقتصادی‌ترین روش برای خرد کردن این متریال‌های سخت و مقاوم است. این مجموعه‌‌ها با کیفیت‌ترین خدمات را با مناسب‌ترین قیمت ارائه کرده و سهم بزرگی در پروژه‌های عمرانی ایفا می‌کنند.

مواد مختلفی که در روش‌های گوناگون به کار برده می‌شود، با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند. اثرگذاری هر ماده و شرایط موجود است که می‌تواند در انتخاب بهترین روش، کمک‌کننده باشد.

مواد مورد نیاز سنگ و ساروج را از کجا می‌خرند؟

برای آنکه بتوان سنگ و ساروج را به راحتی خرد کرد، باید بهترین مواد شیمیایی تهیه شود. هر قدر ماده به کار برده شده، کیفیت بالاتری داشته باشد، عملیات تخریب سنگ و ساروج در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. برای دستیابی به این هدف، بهتر است مجموعه‌هایی را انتخاب کنید که در کار خود حرفه‌ای و متخصص هستند.

یکی از مجموعه‌هایی که در حوزه ارائه خدمات تخریب سنگ و ساروج، بسیار موفق عمل کرده است، دیجی شیمی نام دارد. این مجموعه با کارشناسان حرفه‌ای که دارد، شرایط موجود را سنجیده و روشی که می‌تواند بهترین نتایج را با خود به همراه داشته باشد، انتخاب می‌کنند. با کیفیت‌ترین متریال‌ها و بهترین روش‌ها برای خرد کردن سنگ و ساروج توسط این مجموعه به کار گرفته خواهد شد.

علاوه بر استفاده از خدمات ذکر شده در فوق می‌توانید برای تهیه مواد مورد نیاز تخریب سنگ‌های بزرگ نیز با کارشناسان دیجی شیمی تماس بگیرید و کلیه اطلاعات مورد نیاز را از آنها دریافت کنید.

 

ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()