سبد خرید 0

مشاوره سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 7 شهریور 1402 در ساعت 16 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

مشاوره سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی

سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از پیش‌نیازها در مراکز تولیدی، کارگاه‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری است. در دنیا به اشکال مختلفی اجرا می‌شود و یکی از مهم‌ترین نکات در مورد پایه‌ریزی آن، پیروی از یک طرح و شماتیک فنی درست است. در حال حاضر و در مبنای تجربه چندین‌ساله مجموعه دیجی شیمی در این زمینه، مشتریان گرامی امکان دریافت خدمات ویژه به جهت مشاوره‌های تخصصی سیستم‌های تصفیه فاضلاب‌های صنعتی را خواهند داشت. این خدمات در فازهای مختلف و بر اساس نیاز کاربر انجام می‌گردد. بررسی‌های میدانی، ارائه توضیحات در مورد نحوه اجرا و طرح مناسب و همین‌طور فراهم‌آوری تجهیزات موردنیاز، از جمله مهم‌ترین و کلیدی‌ترین ارکان در پروسه ساخت و توزیع سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی می‌باشد. متداول‌ترین روش‌های تصفیه فاضلاب صنعتی شامل جذب سطحی، انعقاد، ازن زنی، فیلتراسیون غشایی، تبادل یونی، اکسیداسیون شیمیایی و تصفیه بیولوژیکی می‌باشد. اما ممکن است به‌عنوان یک مشتری که در حال خواندن این متن است این سوال مطرح شود که مجموع دیجی شیمی چرا خود را از دیگر مؤسسات در زمینه اجرای این پروژه‌ها متمایز می‌داند؟ دراین‌خصوص در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

مزایای ما نسبت به رقبا

ما به‌صورت مرحله‌به‌مرحله در پروسه اجرایی این طرح در کنار شما خواهیم بود. تمامی توضیحات موردنیاز را در اختیارتان قرار می‌دهیم و همین‌طور در نهایت خود را موظف می‌دانیم که یک گزارش دقیق در مورد نحوه عملکرد خود در اختیارتان قرار دهیم. تمامی صورت‌جلسه‌ها و قراردادهای کاری به‌صورت کتبی منعقد می‌شوند و با استفاده از مهر و سربرگ شرکت، تمامی ادعاهای مشتری نیز قابل‌پیگیری است.

طرح از ابتدا بر حسب ابعاد و نوع فعالیت یک مجموعه پی‌ریزی می‌شود و در نهایت مراحل ده‌گانه شروع می‌شود. فاضلاب خانگی آب مصرفی را از خانه‌ها و آپارتمان‌ها حمل می‌کند. به آن فاضلاب بهداشتی نیز می‌گویند. فاضلاب صنعتی آب مورداستفاده در فرایندهای تولیدی یا شیمیایی است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که تفاوت میان این دو را دقیقاً کنکاش کرده و در پروژه‌های خود به‌درستی از مواد شیمایی و ترکیبات و دستگاه‌ها برای بهبود بهره‌وری استفاده کنیم.

ما به‌تمامی قوانین مدنی و حقوقی در این زمینه آشنا هستیم.

در چند مرحله کلیدی:

 1. پروژه شما را بررسی
 2. مشاوره‌های لازم را ارائه
 3. موارد موردنیاز به‌صورت سخت‌افزاری و تجهیزات شیمایی را لیست
 4. هزینه را برآورده

در نهایت پروسه و عملیات اجرایی را شروع می‌کنیم.

دریافت توضیحات و کنترل وضعیت سیستم فاضلاب

در مرحله اول اجرای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، لازم است که توضیحات لازم در مورد نحوه کارکرد ارائه شود. این که سیستم فاضلاب شما حاوی چه موادی است و در چه ابعاد و حجمی فعالیت می‌کنید و چه میزان بودجه‌ای برای این پروژه هزینه می‌کنید اهمیت زیادی دارد. تمام داده‌های شما به‌صورت دقیق ذخیره شده و در هر مرحله، نیاز به پردازش داشته و در نهایت به‌عنوان همان گزارش نهایی طراحی و مشاوره سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی در اختیارتان قرار می‌گیرند.

تعریف و تعیین مبانی

یکی از مهم‌ترین مراحل در بحث اجرای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، طراحی کلی و همین‌طور طرح‌ریزی مبانی است. این مبانی شامل: اجرای صحیح ساختار، استفاده از عناصر دقیق و همین‌طور اولویت‌بندی می‌شود. در فاضلاب‌های صنعتی دو هدف اساسی وجود دارد: کاهش هزینه‌ها و خسارات. درصورتی‌که هزینه‌ها کم‌تر شود به طبع میزان بهره‌وری مادی و معنوی یک شرکت نیز افزایش می‌یابد.

تهیه نقشه‌های تخصصی

این نقشه‌ها می‌تواند شامل: PFD، BFD و... باشد. از داده‌هایی که جمع‌آوری‌شده است استفاده گردیده و در نهایت طراحی سازه‌ای تصفیه‌خانه انجام می‌گردد. اساساً این تصفیه‌خانه‌ها که در سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند دارای دو بخش متریال شیمی و سخت‌افزاری هستند. هرکدام از آن‌ها در یک مرحله نقشه راه را پیش می‌روند. به طور مثال در جمع‌آوری آلودگی‌های مخازن، لازم است که اول موارد بزرگ‌تر و کلی‌تر حذف شده و در نهایت عملیات شفاف کردن آب انجام گیرد.

متره و برآورد تصفیه فاضلاب صنعتی

مرحله بعدی اجرای متره و برآورد خواهد بود. این که آیا تصفیه آب می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها شود؟ آیا برآورد هزینه‌هایی که در مرحله اول انجام شده بود درست است و در نهایت پروژه سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی می‌تواند بعد اجرایی خوبی داشته باشد؟ درصورتی‌که تصفیه‌خانه شما در دسته‌بندی‌های خاص قرار بگیرد، پروسه ساخت و طراحی کمی فورس ماژور تر انجام شده و پس از آن دپارتمان مشاوره و طراحی وارد عمل می‌شود. تفاوتی ندارد که در این مورد دانشی دارید یا خیر، می‌توانید به تیم ما اعتماد کنید. ما شرط تخصص در کنار تجربه را دو عامل مهم برای موفقیت در مسیر خود می‌دانیم.

مشاوره‌های طرح‌های کوچک و بزرگ

انجام کلیه این امور در دیجی شیمی بدون محدودیت برای پروژه‌های بزرگ و کوچک انجام می‌شود. تفاوتی ندارد که فاضلاب صنعتی چه حجمی دارد و یا در چه ابعادی اجرا شده است، مطالعات مقدماتی، جمعیت‌شناسی و محیط‌شناسی، طراحی و همین‌طور ساخت ایستگاه‌های پمپاژ انجام شده و در نهایت عملیات ساخت و ارتقا تصفیه‌خانه‌های موجود در صورت نیاز ازسرگرفته می‌شود. مشاوره کاهش مصرف آب نیز یکی دیگر از سرویس‌هایی است که ما موظف هستیم آن را در اختیار مشتری قرار دهیم.

فاضلاب صنعتی عبارت است از دفع آبی که در نتیجه موادی که در آب حل شده یا معلق شده‌اند، معمولاً در طول استفاده از آب در یک فرایند تولید صنعتی یا فعالیت‌های پاک‌سازی که همراه با آن فرایند انجام می‌شود، ایجاد می‌شود. در بسیاری از موارد، این مواد مضر محصول جانبی فعالیت‌های تجاری و صنعتی هستند. مواد معدنی به‌راحتی تجزیه نمی‌شوند. اگر آنها از طریق فاضلاب تصفیه نشده وارد دریاچه‌ها یا رودخانه‌ها شوند، در آنجا باقی می‌مانند. با افزایش غلظت آنها در طول زمان، کیفیت آب به یک خطر برای انسان و حیوانات تبدیل می‌شود.

ما چه ایده‌هایی داریم؟

نیروگاه‌های سوخت فسیلی، به‌ویژه نیروگاه‌های زغال‌سنگ، منبع اصلی فاضلاب صنعتی هستند. بسیاری از این کارخانه‌ها فاضلاب را با سطوح قابل‌توجهی از فلزات مانند سرب، جیوه، کادمیوم و کروم و همچنین ترکیبات آرسنیک، سلنیوم و نیتروژن (نیترات‌ها و نیتریت‌ها) تخلیه می‌کنند. این می‌تواند خطرات زیست‌محیطی زیادی ایجاد کند.

ایده‌های مورداستفاده توسط ما همیشه دلیل و همین‌طور وجه تمایز ما خواهد بود. همواره در طول سال‌های گذشته یکی از بزرگ‌ترین اپیدمی‌های موجود ورود آلودگی به دریاها، رودخانه‌ها و همین‌طور سطح زمین بود. افراد غیرمتخصص و سودجوی زیادی نیز در حوزه مشاوره و طراحی سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی فعالیت داشتند که در نهایت خسارات زیادی را به جامعه مدنی و زیست‌محیطی وارد کردند.

اما به‌هرحال ما اینجا هستیم تا نواقص را رفع کنیم و مشکلات را گره بگشاییم؛ مبنای کارکرد ما نیز:

استفاده از راه‌حل‌های پایدار: به سراغ روش‌هایی می‌رویم که به‌صورت درازمدت قابلیت اجرایی داشته باشند و بتوان از آن‌ها در پروژه‌های مختلف ساختمانی، صنعتی، بیمارستانی، تجاری و تولیدی استفاده کرد.

 1. به حداکثر رساندن کارایی سیستم تصفیه (سعی می‌کنیم کارایی سیستم تصفیه را به حدی برسانیم که دیگر نیازی به مقیاس‌پذیری و ارتقا آن وجود نداشته باشد.)
 2. توجه به ملاحظات زیست‌محیطی و سازمانی (تمامی ملاحظات سازمانی، محیط زیستی و همین‌طور نظارتی و بهداشتی را در نظر خواهیم داشت.)
 3. مشاوره و طراحی در ابعاد مختلف نیاز امکان اجرای طرح‌ها برای ساختمان‌های تجاری، پروژه‌های صنعتی و... در بخش‌های مختلف در ابعاد گوناگون را خواهیم داشت.

خواهد بود.

منابع قابل تجدید توسط ما

منابع فاضلاب صنعتی عبارت‌اند از: باتری‌سازی، صنایع شیمیایی، نیروگاه‌های برق، صنایع غذایی، صنایع آهن و فولاد، فلزکاری، معادن و معادن، صنایع هسته‌ای، استخراج نفت و گاز، پالایش نفت و پتروشیمی، تولید دارو، صنایع خمیر و کاغذ و...

تمام آن‌ها به‌اندازه کافی برای محیط‌زیست خطرساز هستند، نباید جداسازی و استخراج و همین‌طور تصفیه آن‌ها به یک‌شکل انجام شود. به همین منوال ما در مسیر کلی پروژه، تخصص را در کنار تجربه برای نیاز شما فراهم می‌آوریم. این که برای تمام موارد ذکر شده از یک روش تصفیه استفاده شود نشان از ضعف تخصص در یک مجموعه است. شرطی که دیجی شیمی همواره به آن پایبند بوده و علاوه بر حفظ محیط‌زیست همواره کنترل هزینه‌ها و طراحی یک پروژه اقتصادی را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهد و از آن حمایت می‌کند.

پله آخر: چرا باید به دیجی شیمی اعتماد کنید؟

تصفیه فاضلاب صنعتی، بازیافت و استفاده مجدد، موضوع مهمی در شرایط امروزی است، نه‌تنها برای حفاظت از محیط‌زیست در برابر آلودگی، بلکه همچنین برای حفظ منابع آب به‌طوری‌که تنش آبی کاهش یابد. تعدادی فناوری برای سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی موجود است و برای انتخاب فناوری‌های مناسب نیاز به تصمیم‌گیری عاقلانه است. انتخاب به اهداف موردنظر تصفیه فاضلاب بستگی دارد:

 1. بازیابی مواد شیمیایی باارزش از فاضلاب
 2. بازیافت و استفاده مجدد آب احتمالی
 3. مطابقت با هنجارهای قانونی برای تخلیه به بدنه‌های آبی
 4. و اقتصادی بودن فرایند تصفیه.

تعداد و ماهیت متنوع آلاینده‌ها در فاضلاب کار انتخاب را نسبتاً دشوار می‌کند. نمای کلی ارائه شده در اینجا باید در شناسایی مسائل کلیدی و تسهیل انتخاب فرایندهای مناسب برای تصفیه فاضلاب مفید باشد. فن آوری‌های مختلف به‌تفصیل در فصل‌های بعدی موردبحث قرار می‌گیرند.

روش‌های پیشرفته فیزیک و شیمیایی تصفیه فاضلاب صنعتی و راه‌های احتمالی بازیافت و استفاده مجدد از این آب در اینجا به‌اختصار موردبحث قرار گرفته است. ما سعی می‌کنیم بر اساس سیستم مشاوره‌ای حرفه‌ای که تحت‌نظر سازمان محیط‌زیست انجام می‌شود، بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهیم. مهم‌ترین وجه تمایز ما، فعالیت مستمر و طولانی‌مدت باسابقه درخشان در این زمینه است. نمونه کارهای ما اثبات می‌کند که موفقیت اتفاقی نیست. جریان‌سازی ما در این حوزه بسته به پروژه‌هایی که اجرا کردیم متفاوت بوده است. یک پیشرفت جدید در زمینه کاویتاسیون هیدرودینامیکی نیز توسط ما انجام شده است. به‌ویژه در طراحی تجهیزات و توسعه فرایند همراه با ادغام با روش‌های دیگر، ما پیشروی این صنعت هستیم.

 

ارسال نظر

محمد حیدری :
0 0
سلام وقت بخیر بابت مشاوره و طراحی سیستم فاضلاب صنعتی پیام میدم چطور میتونم از تخصص وتجربه شما در رابطه با این کمک بگیرم🙏
مدیریت :
0 0
سلام با شماره های سایت تماس بگیرید
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()