سبد خرید 0

خاصیت های کلر چیست؟ معرفی خاصیت های کلر ⭐ دیجی شیمی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | جمعه 28 مرداد 1401 در ساعت 20 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خاصیت های کلر چیست؟ معرفی خاصیت های کلر

خاصیت های کلر چیست؟ چرا از این ماده که یک گاز سمی است، استفاده می‌کنند؟ آیا کلر می‌تواند برای ما خطرناک باشد؟ چه چیزی باعث افزایش روزافزون تقاضا برای خرید کلر و استفاده از خاصیت کلر شده است؟ چرا نیاز دارید از کلر استفاده کنید؟ آیا بی‌توجهی به خواصی که در این ماده نهفته است، می‌تواند به ضرر ما تمام شود؟

بخشی از سوالاتی را که در فوق پرسیدیم، در این متن جواب خواهیم داد. اگر می‌خواهید از این به بعد، با کمک خواص کلر، رنگی جدید و مدرن به زندگی خود ببخشید و در حل برخی مشکلاتتان از خواص بی‌نظیر آن بهره ببرید، در ادامه با همراه باشید. اگر به فکر ضدعفونی کردن آب استخر با کلر افتاده‌اید، حتما مقاله انواع قرص کلر چیست، معرفی انواع قرص کلر، را مطالعه کنید.

شما میتوانید از طریق کلیک بر روی کلمه زیر محصول کلر را مشاهده و خرید کنید : 

حق استفاده از کلر را ندارید؛ اگر با مشخصات آن آشنا نیستید

برای آنکه بتوان از خواص کم نظیر کلر استفاده کرد، باید با ویژگی‌ها و خصوصیات آن آشنا باشید. داشتن اطلاعات کافی در مورد کلر به شما این اجازه را می‌دهد تا به شکل موثرتری از آن استفاده کنید. ما در ادامه، مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین خواص کلر، این ماده با ارزش و پر فایده را ذکر کرده‌ایم.

 • کلر یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی 17 است.
 • این ماده از جمله اکسنده‌های قوی و قدرتمند موجود است.
 • برای سفید کردن پارچه و ضدعفونی به کار برده می‌شود.
 • برای ضدعفونی کردن آب استخر، از این ماده و ترکیبات حاوی آن استفاده می‌کنند.
 • این ماده، بوی بسیار بدی دارد؛ خفه‌کننده، و بسیار سمی است.
 • کلر در نمک طعام نیز یافت می‌شود.
 • گاز کلر، سبز مایل به زرد است.
 • این ماده از جمله موادی است که واکنش‌پذیری بالایی دارد؛ این مورد به افزایش اطلاعات در مورد خاصیت های کلر چیست، کمک می‌کند.
 • نقطه جوش آن 34- درجه سانتی‌گراد است.
 • با اغلب ترکیبات آلی واکنش می‌دهد.
 • این عنصر در گروه هالوژن‌ها قرار دارد.

 

خاصیت های کلر چیست؟ شناخت این خواص، زندگی را برایتان راحت‌تر می‌کند!!!

شناخت خواص کلر، در استفاده درست و به‌جا از آن کمک‌کننده است. اگر می‌خواهید به شکل درست و صحیحی از این ماده استفاده کنید، بر شما لازم و واجب است که با خواص کم‌نظیری که در بطن اتم‌های این ماده نهفته است، آشنایی داشته باشید. خواص این ماده به شرح زیر است:

1- خاصیت گندزدایی کلر

یکی از مهم‌ترین خواصی که باعث شده کلر به وفور مورد استفاده قرار گیرد، خاصیت گندزدایی آن است. وقتی کلر را به آب اضافه می‌کنند، دو ماه اسید کلریدریک و اسید هیپوکلرو ایجاد می‌شود. اسید هیپوکلرو به دلیل خواصی که دارد، آب را به روش خاص خود گندزدایی خواهد کرد. ذکر این نکته لازم است که در آب‌های اسیدی، تأثیرگذاری گندزدایی بیشتر است؛ زیرا در این محدوده، میزان تولید اسید هیپوکلرو بیشتر خواهد بود.

موضوعی که خوب است برای تکمیل کردن بحثتمان در خصوص خاصیت های کلر چیست، ذکر کنیم این است که اسید هیپوکلرو توان و قدرت کافی برای از بین بردن باکتری‌های موجود در آب را دارد. برخی باکتری‌های موجود در آب استخر، برای انسان ضرر دارد؛ تولید این اسید که به واسطه افزوده شدن کلر به آب اتفاق افتاده است، می‌تواند باکتری‌های بیماری‌زای آب را به راحتی از بین ببرد.

2-قیمت مناسب

نظرتان در مورد اینکه از قیمت این ماده به عنوان یکی از پاسخ‌های سوال" خاصیت های کلر چیست" یاد کنیم، چیست؟ شاید نتوان از قیمت کلر به عنوان یک خاصیت کلر یاد کرد، اما همین عامل است که باعث شده امروزه، کلر به یک ماده متداول و بسیار رایج برای ضدعفونی کردن آب تبدیل شود.

بهرحال، قیمت پایین کلر این امکان را برای صنایع متفاوت، از جمله صنایع تولید حشره‌کش، صنایع تولید آفت‌کش، صنایع تولید رنگ و پلاستیک و غیره به وجود آورده است تا از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. قیمت کلر در کشورمان بسیار مناسب است و به همین دلیل، حضور آن در صنایع متفاوت، پر رنگ به نظر می‌رسد.

3- واکنش‌پذیری بالا

پاسخ دیگری که می‌توان در مورد سوال "خاصیت های کلر چیست" ارائه کرد، واکنش‌پذیری آن است. کلر از جمله مواد موجود در طبیعت است که پایداری کمی دارد و به سرعت با سایر ترکیبات واکنش می‌دهد. این خاصیت در استفاده از کلر در صنایع متفاوت بی‌تاثیر نبوده است.

کلر به دلیل واکنش‌پذیری بالایی که دارد، به صورت آزاد در طبیعت یافت نمی‌شود. معمولا استفاده از آن در ترکیب با سایر مواد، رواج بیشتری دارد. کلر به محض تماس با مواد آلی سریعا وارد واکنش شده و یک ترکیب جدید ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که در استفاده و نگهداری از آن تمهیدات خاص و پیچیده‌ای در نظر گرفته می‌شود.

آیا می‌دانید نکات ایمنی در هنگام بهره‌برداری از خاصیت های کلر چیست؟

همانطوری‌ که اشاره کردیم، خاصیت کلر، این ماده را به یک ماده پرکاربرد در صنایع گوناگون تبدیل کرده است. نکته مهمی که در هنگام استفاده و بهره برداری از این خواص باید مورد توجه قرار گیرد، نکات ایمنی است. اگر نمی‌دانید نکات ایمنی در هنگام استفاده از خاصیت های کلر چیست، ادامه این بخش را مطالعه کنید:

 • هر بار که می‌خواهید برای خرید کلر اقدام کنید، بهتر است آن را به صورت تازه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.
 • پودر کلر باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • این ماده را در ظرف‌های شیشه‌ای و یا پلاستیکی بریزید.
 • ظرف محتوی کلر نباید در مقابل نور آفتاب قرار داده شود.
 • کلر خاصیت رنگ‌بری دارد؛ در زمان استفاده و جابه‌جا کردن آن حواستان را جمع کنید.
 • این ماده را به هیچ‌وجه در نزدیکی مواد غذایی قرار ندهید.

 

کلر با کیفیت را از کجا بخریم؟

در مورد سوال " خاصیت های کلر چیست"  صحبت کرده و برخی از مهم‌ترین خواص این ماده را با شما در میان گذاشتیم. مواردی که به عنوان خاصیت کلر مطرح کردیم، در افزایش محبوبیت این ماده تاثیر زیادی داشته است.

موضوعی که در زمان خرید و برآورد قیمت کلر باید مورد توجه قرار گیرد، کیفیت آن است. اکیدا توصیه می‌کنیم برای خرید این ماده به منابع معتبر، مانند دیجی شیمی مراجعه کنید. ما در این مجموعه سعی و تلاش خود را به کار می‌بریم تا ترکیبات با کیفیتِ حاوی کلر به دست شما برسد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
آب اکسیژنه چیست؟ 8 کاربرد بی نظیر آب اکسیژنه گوگرد چیست؟ ۸ کاربرد گوگرد در صنعت و کشاورزی سیلیکاژل چیست؟ 13 کاربرد خانگی و صنعتی سیلیکاژل کرومیک اسید چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز اسید کرومیک آهک هیدراته چیست؟ 7 کاربرد عجیب آهک هیدراته کربنات سدیم سبک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سدیم کربنات سبک [سودا اش] اسید سولفونیک چیست؟ کاربرد و تفاوت سولفونیک اسید با سولفوریک اسید سیلیکات سدیم چیست؟ 7 کاربرد اساسی سیلیکات سدیم یا آب شیشه استون چیست؟ 7 کاربرد عجیب استون که نمیدانید! فرمالین چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! فرمالین اسید سولفوریک چیست؟ 7 ویژگی عجیب سولفوریک اسید سود پرک چیست؟ 7 کاربرد عجیب سود پرک سود مایع چیست؟ تفاوت سود مایع و سود پرک هیدروکسید پتاسیم چیست؟ 7 کاربرد بی نظیر! پتاسیم هیدروکسید سولفات آلومینیوم چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز آلومنیوم سولفات کربوکسی متیل سلولز چیست؟ + کاربرد و نحوه مصرف CMC متابی سولفیت سدیم چیست؟ 7 کاربرد و خواص بی نظیر آن سولفات مس چیست؟ 7 کاربرد شگفت انگیز سولفات مس فرمیک اسید چیست؟ 7 کاربرد عجیب اسید فرمیک اگزالیک اسید چیست؟ 7 خواص شگفت انگیز! و نحوه تولید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()